Güçsüzleşmek...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Haxcı tarafından 9 Şubat 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Haxcı

Haxcı Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Son 1,5-2 haftadır vücudumda bir güçsüzlük var.Hasta değilim,aynı antrenmanı,aynı beslenme düzenini uyguluyorum.Yani hayatımda hiçbir şey değişmedi ama antrenmandaki tekrarlarım nedense düşmeye başladı.Atıyorum 2 hafta önce 30 şınav çekerken şimdi 20'lerde nakavt oluyor gibiyim.Bu geçici bir şey midir yoksa bir şeyi yanlış mı yapıyorumdur ?

Arkadaşlara falan sordum.Hava değişiminin etkisi falandır dediler.Gerçekten hava değişiminin böyle bir etkisi olabilir mi ?

2. heraxles

heraxles Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    28
    çok takma kafana bazı şeyler piskoljik o anki azminle 30 yapmış olabilirsin misal ben spartacus izleyip idmana giderdim hala o bastığım benchi basamıyorum daha sağlam idman ve beslenme yapmama rağmen
    güç zihinsel bi olay merkezi sinir sistemiyle alakalı ayni fizikle ve lif yoğunluğunda birisi senden çok daha ağır kaldırabilir sende aynı şekilde. misal dün 15 kg yi zorla kaldiriyordun bugun 20 kg basiyorsun yarin 25 ertesi gün 30 güç çalışmalarında ilk senede çok hızlı kg artışı olur. ilerki zamanlarda tıkanma yapar 150 kg ye geldin diyelimki ordan sonrası 500 gr 200 gr felan gider gün gün hafta hafta gram gram yavaş ilerler.
    misal resmi strongman yarışmalarında bile alkış ister sporcular destek ister hatta arnold clasic de motivasyon veren konuşmacılar oluyor sahada.

3. XperiaUser

XperiaUser Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Aynı konuyu bende açtım geçenlerde . Bu durum sanırım psikolojik hazırsızlık nedeniyle oluşuyor. Bi antrenman günü bende önceki ağırlığı kaldıramadım ağır olmamasına rağmen hemde .Çok moral bozucu bi durumdu. Fakat sonraki günlerde eskisinden daha güçlü şekilde devam ettim. Eğer sürekli olan bi durum değilse psikolojik bi durum olabilir. Konsantre olamamışsındır

4. pertcoin

pertcoin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Haftada kaç gün idman yapıyorsun. Overtraining olmuş olabilirsin. Ya da sen yediklerinin yettiğini düşünürsün ama aslında yetersizdir . Başka bir sebep düzenli uyumuyorsundur vücut bu şekilde isyan etmiştir sadece psikolojik diyemeyiz bence iyi düşünmelisin

5. XperiaUser

XperiaUser Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Haftada 4 gün idman yapıyorum. Yediklerim konusunda fat secret programını kullanıyorum ne yersem kaydediyorum beslenmede sıkıntı yok. Fakat o idman günü stresliydim sanırım benimki o gün öyle olmuştu

F8331 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. pertcoin

pertcoin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Nasıl bir idman uyguluyorsun. Birde amacın ne bunu her yerde soruyorum çünkü yarışmacıysan yarışmacı gibi yaşarsın ama yarışmacı değilsen steroidli adamların verdikleri 100 setlik programları yapmak zarar eder kar etmez.

7. heraxles

heraxles Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    28
    bide dostum 30 şınav zor değil ağırlaşmış olabilirsin.

8. XperiaUser

XperiaUser Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Ben konuya direkt atladım ama :)) önceden 1 yıl kadar spor yapmıştım fakat istenmeyen nedenlerle bırakmıştım. 1 ay önce tekrar başladım daha yeni başladım yani. Yarışmalara falan katılma yok :)) sağlıklı kalmak için yapıyorum ve hacimlenmek için

F8331 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

9. Haxcı

Haxcı Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Şu an siz deyince aklıma geldi.Bu aralar normal saatimden yarım saat-1 saat daha geç yatmaya başladım.Önceleri 00:30 gibi yatarken bu aralar 1'de falan yatıyorum.Aynı zamanda bu aalar uykum olmadığı için uyumam 01:30'u falan alıyor.İyi de 1 saatlik uyku bile buna neden olabilir mi ?

Bu arada heracles şınavı örnek olarak verdim.Mesela kum torbasıyla da çalışıyorum.Önceden atıyorum 5 dk aralıksız yumruk atabiliyorsam şimdi o 5 dkyı çok daha zor yapıyorum.Yani önceden o 5 dkyı daha rahat yapıyorsam şimdi daha zor yapıyorum.Sayılar farazi bu arada takılma.

10. heraxles

heraxles Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    28
    zehirlenmiş olabilirsin dikkat et kimya ve biyoloji programları aldım her zehir kısa süreli ve etkili olmaz 3 4 hafta kandan çıkmayan moleküler yapılar var.

Sayfayı Paylaş