Güçlenmek

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve EdaY. tarafından 26 Şubat 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. EdaY.

EdaY. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Ankara
    Merhabalar. Ben Eda yeni üye oldum bir sorum olacak tecrübelerinizden faydalanmak isterim. Bir spor salonuna kayıt oldum. Az biraz kilo fazlam var fakat bundan ziyade güçlenmek istediğim için spora yazıldım. Spor salonundaki hocaya bunu belirttim ama çok saçma bir şey söylemişim gibi davrandı bana :D Kardiyo çalışmalar mı yapmam gerek dayanıklılığımın artması için ? Beslenme konusunda da çok fazla bilgi kirliliği var kafam çok karışıyor açıkcası.

2. marjiinalego

marjiinalego Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba bu video ya bir bakın aradığınız bilgileri içerdiğini dusunuyorum
    Beslenmeye gelirsek kuvvet kazanmak istediğiniz için bazal metabolizmanızın altına dusmemeniz lazım,kilo basına en az 1.3 gram protein almanız lazım en kritik olanları bunlar tam olarak beslenme konusunda kafanızı karıstıran şeyleri yazarsanız daha kolay yardımcı olabiliriz

EdaY. bunu beğendi.
  3. NeverForget

NeverForget Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Beylikdüzü
    Macfit gibi kurumsal spor salonuna gidiyorsanız pt harici pek ilgilenmezler,kilo fazlanız var ise önce vücudunuzdaki yağları eritmenizi öneririm çünkü fiziki olarak alacağınız değişim sizi daha motive edecektir.

EdaY. bunu beğendi.
  4. EdaY.

EdaY. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Ankara
    Şöyle bir sıkıntım var. Kılomu korumak için almam gereken kalori 1900 civarı gösteriyor. Biraz kilo vermek için 1600 civarı kalori almamı öneriyor şu malum uygulamalar .Bu kalori sayan uygulamalara gramı gramına yediklerimi yazdığım zaman 1000 kalori civarı bir kalori alabiliyorum. Sağlıklı beslenince alabildiğim kalori bu :D Gün sonunda tok olduğum halde bu kalori açığını kapatmalı mıyım. Çünkü normalden çok fazla bir açık oluyor. Bu uygulamalar doğru mudur?
    Bilmiyorum fotoğrafları ekleyebildim mi ama dünkü 1000 kalorim bu şekilde mesela.

5. Rivn

Rivn Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Salçayı çıkarmanı öneririm, kendin domates püresinden salça yapabilirsin, marketteki salçalar şekerli oluyor bir de ne oranla yapıldıkları belli değil :) Yağlarında sıvı yağ yerine sağlıklı yağ kullan; zeytinyağı, hindistan cevizi yağı, kuruyemişler vesaire. bu arada kuruyemişler kavrulmamış olarak tüketirsen harika olur, çünkü kuruyemişlerin nasıl bir ortam da nasıl kavrulduğunu da bilmiyoruzz :)))

EdaY. bunu beğendi.
  6. EdaY.

EdaY. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Ankara
    Normalde kavrulmamış seviyorum zaten de evde kavrulmuş varmış :D Ama salçadan vazgeçemiyorum çok seviyorum. Pastörize sütler ne kadar sağlıklı ara öğün olarak tüketsem. Kalori artar biraz. Yarım yağlı mi tam yağlı mı?
    --- Mesaj birleştirildi, 27 Şubat 2019 ---
    Haklısınız en önemlisi motivasyon bu işlerde. Motivasyon yüksek olunca devamlılık sorunu olmuyor.

7. Rivn

Rivn Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Pastörize süt yerine çiğ süt alıyorum ben, kaynattıktan sonra doya doya iç hem de doğal :) Yarım yağlı veya tam yağlı fark etmez sonuçta yağda A,D,E,K vitaminler ve bakterileri var bunlar oldukça yararlı şeyler. Light sütte bütün yararlı bakteriler öldürülüyor onun yerine su iç daha iyi.

Güç aşkı bunu beğendi.
  8. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    53
    Yapacağınız ağırlık çalışmaları size yeterince güç katacaktır.. klasik programları uygulamanız yeterlidir

9. Militan_Mavisi

Militan_Mavisi Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    53
    İzole değil de full body çalışırsan güçlenmek konusunda daha avantajlı olursun

Sayfayı Paylaş