Güç

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ™GA7™ tarafından 1 Şubat 2019 başlatılmıştır.

Tags:

Sabit bir kiloda belli bir seviyeden sonra güç artışı devam edermi

1. Eder

oy sayısı 2
    100,0%
  2. Etmez

oy sayısı 0
    0,0%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. ™GA7™

™GA7™ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Beyler şuanki boy ve kilom 1.80 -- 77
    Ben kilomu 75'e sabitleyip çalışmaya devam etsem belli bir noktadan sonra kilo almayacağım için vücut büyümese de güç ve çeviklik kazanmaya devam
    eder miyim yoksa kilo almak zorundamıyım ?

örnek futbolcu tarzı bir vücudum olsa aynı çalışmama devam etsem kilo almadan da gelişebilirmiyim ?

2. Militan_Mavisi

Militan_Mavisi Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    53
    Güç, -ilk etapta-ne senin kilonu sabitlemenle ne de kaldırdığın ağırlığı sabitlemenle alakalı değil. Elbette kilonu artırdıkça ya da kaldırdığın ağırlığı zaman içerisinde arttıkça daha da güçlenirsin ama kilonu sabit tutarakta mevcut bedeninin sınırlarını zorlayabilirsin.
    Yani, 75 kiloda kalıp zaman içinde güçlenebilirsin. Elbette sonsuza kadar gitmez ama o kiloda (alacağın takviyelerle birlikte) bedeninin sınırlarını zorlayabilirsin.

Ama kuvvet; güçten daha önce sınırlarına ulaşır gibime geliyor. Ayrıca futbolcu isen dikkat et; ağırlık çalışmalarını profesyonel destekle yürüt. Çünkü futbolcular rasgele ağırlık çalıştıklarında; denge mekenizmaları bozuluyor ve bazı özelliklerini kaybedebiliyorlar (Seri çalım atma, bilek esnekliği vs..)
    Güç için ağırlık çalışacaksan, vücutta orantı çok önemli.

3. ™GA7™

™GA7™ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    hocam senin önerebileceği bir çalışma şekli varmı peki ben normal bir şekilde çalışıyorum denge mekanizmasını bilmiyordum

4. Militan_Mavisi

Militan_Mavisi Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    53
    İtalyada Empoli takımının altyapısında oynayan bir arkadaşım vardı, Tarık çamdal vücut tipinde birisi idi. Seri idi ama kuvvetli değildi,hemen kuvvetlenmek için kendi başına ağırlık çalışmış ama sonunda çok kolay çalım yiyen ve koşarken dengesiz topa giren birisi olmuş. Ondaki gerilemeyi fark eden hocaları neler yapıyorsun diye sormuş. Kondüsyonerlerine ve hocasına nasıl çalıştığını anlatınca durum ortaya çıkmış.
    Türkiyede de süper ligdeki bir oyuncu benzer şeyler yaşamıştı, tv de anlatmıştı ama adını unuttum.

Futbolcu olmadığım için çok ayrıntı bilmiyorum ama futbolcular için kuvvet çalışması, ağırlık çalışması diye bir kitap vardı, oralardan yardım alabilirsin. Kulaktan dolma şeyler sana zaman kaybettirebilir.

5. ™GA7™

™GA7™ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    hocam kitabı hatırlıyorsan yada yararlanabileceğim bir kaynak hatırlıyorsan verebilir misin ?
    --- Mesaj birleştirildi, 3 Şubat 2019 ---

Sayfayı Paylaş