güç kaybı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve novizenj tarafından 22 Mart 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    herkese meraba. öncelikle kendimden bahsedeyim. boy 193 kilo 93. basketbol oynuyorum. şu an off sezon. haftada 4 gün ağrılık çalışıyorum.
    programım şu şekilde;

dumbell shoulder press 6x15
    dumbell front raise 2x15
    dumbell lateral raise 3x15
    dumbell rear lateral raise 3x15
    barbell lying triceps extension 3x10
    dumbell one arm triceps extension 3x10
    barbell standing biceps curl 3x10
    dumbell standing biceps curl 3x10
    barbell wristcurl 3x15

leg extension 4x15
    hack squat 4x10
    leg curl 4x15
    calf raise 4x20
    lat pull down 4x10

sorunum geçtiğimiz hafta başlayan bir güç kaybı. mesela triceps extensionda 35 kiloyla 10 tekrar çıkarırken şu an 6-7 tekrarı zor buluyorum. biceps curlde 40 kiloyla 10 tekrar yaparken şimdi 2. setten itibaren kollarımda derman kalmıyor. beslenmeye dikkat ediyorum. günde 140-150 gram protein alıyorum ortalama. uyku düzenim falan herşey iyi. sorun nerde anlamış değilim.

2. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    beslenmeye dikkat ediyorsan sorunun yorgunluk olabilir ya ağırlık çalışmasından kendini çok yoracak şeyler yapıyormusun ?

3. CosaNostra

CosaNostra Üye

Beğenileri:
    191
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir - Karşıyaka
    Eğer beslenmen aynı şekilde ise iyi dinleniyorsan ve antremandan önce yorucu bir faliyet yapmıyorsan bana göre psikolojik olabilir.Belki saçma gelebilir ama ruh hali bende çok fark ediyor.Moralsiz yada kafam başka biryerdeyse bastığım ağırlıklardan çok daha aşağısını çıkarabiliyorum.Benim fikrim bu yönde.

DuE bunu beğendi.
  4. vteCAN

vteCAN Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ceo
    Yer:
    İzMiR
    93 kg sporcu bir vücuda 140-150 gram protein az gibi geldi bana ??

5. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    merak etme Cosanostra bu konuda yalnız değilsin ben de bir gün salona gittiğimde canımı çok sıka bir konu vardı bir türlü aklımdan çıkmıyordu
    bu kafayla benc pressin altına girdim ve 1 aydır kaldırdığım hatta artırmayı düşündüğüm kilonun altına kaldım....

6. enderxxxx

enderxxxx Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    psikoloji ve motivasyonun önemi çok büyük eğer antrenmana şevksiz gittiyseniz angarya gibi gelir. buna bağlı olarakta bastıgımız kilolar düşebiliyor. Hele bide sevgilinle falan sorunun varsa vay haline =) gitti antrenman :D

7. cglrbkts

cglrbkts Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    enderxxxx bide öbür türlü düşün..... manitayla kavga ettin ve sinir li şekilde salona gittin wallahi taktıgın kiloları gözün görmez nasıl kaldırdıgını anlamazsın =)
    60 kg bencvh yapıyosan 80 e hatta 90 a b,ile girersin :D
    sinir gerçekten bayada etkiler :D tabi bu bi varsayım

8. akrep_ve_su

akrep_ve_su Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    Sinirli ruh halinin testesteronu arttırdığı söylenir. Diğer yandan üzgün-depresif ruh halleri de düşüşe yol açarmış. Tabi testesteron artacak diye öfkeli olmak çok da tercih edilmesi tavsiye edilecek birşey değildir.

9. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    Evet ben de arabayla yolda gelirken üzerime çıkan bir minibüsçüye acayip kızmıştım sonra salonda bayağı iyi basmıştım :) Dambılı kaldırırken minibüsçü ile kavga ettiğimi düşünüyordum 1-2 set daha motive ediyordu :) Şaka bir yana ne zamandır bu programı uyguloyrsun? Belki overtraining durumu var program yüzünden ve yeni yeni etkisini göstermeye başladı? En iyisi programı ve hareketleri değiştir. Ayrıca protein alımı gerçekten az denildiği gibi.

10. mahviyet34

mahviyet34 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Bu konuda sizden bende yorum bekliyorum . Beslenme , dinlenme aynı ama son iki antrenmanda çıkardığım ağırlığın çok düşüğünü basabildim . Çok Çan'ımı sıktı psikolojik veya fizyolojik bir sıkıntım Yok zira 8 Aydın bu sporun içindeyim her 3 ayda bir 7 gün of verdiğim halde bu duruma düşmek beni bitirdi şuan . Bu sıkıntıyı yaşayan arkadaşlarım yardımcı olurda sevinirim

Sayfayı Paylaş