Güç için Yüksek ağırlık zararlımı

Konusu 'Güç Sporları (Powerlifting, Halter, Bilek Güreşi)' forumundadır ve tetik34 tarafından 27 Aralık 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba arkadaşlar amacım kuvvet kazanmak kas değil

2 sene önce zayıf yapılıydım 1 kilo dumbelle başladım 8 kiloya kadar gittim 8 kilo ile 15 tekrar dan fazla kaldırıyorum artık kollarım sürekli kalınlaşıyor hal böle olunca insan kası görünce birinden bilek güreşinde felan yenilince kasla olmuyor bu işler felan diyor bende kas kazanmadan kuvvet kazanmak istiyorum 10 - 12 kilo ile 6 tekrar yapsam güc kazanırım.

Aslında 10 kilo alıcaktım 2 ay önce 2 aydır yapmıyorum artık sebebide demirli dumbeller hiç ekonomik değil plastik 10 kilo bulmak çok zor hem çok büyük hem belli zamandan sonra kum serpmeye başlıyor 8 kilo 35 lira tutuyorsa 10 kilo demirli 10 lira bile tutmuyor barla(Halter Barı değil.) birlikte 300 liradan fazla tutuyor zaten demirinin ağırlık fiyatına baksan 22 lira tutar

Benim boyum 1.70 yaş 17 kilo 54 önceden biraz daha zayıfdım kas işine başlayınca kalınlık biraz daha arttı sadece el yayı kullandık bileklerdeki etler sanki eridi kas kaldı o biraz ince ve kısa duruyor . Sınıfta bir arkadaş var benden 1 2 cm kısa ama yüzü çok büyük gösteriyor sakal ve sivilce çocukta baya var seside kalın kolları çok uzun ama boyuna bakılırsa kolu ortalama uzunluktan fazla ve kaslı sanki kas çalışmaktan büyüme hormonları dengesizleşmiş gibi.

Ben eğer 10- 12 kilo kullanırsam bir sorun olurmu zaten yaşıtlarıma ortalama küçük gösteriyorum birde bir anda fazla ağırlığa geççem ilerliyen zamanlarda arttırcam bunu bir zararı varmı varsa ne kadar

2. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    cevap yokmu

3. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Tabiki de yok :) millet kuvvet için 100 lerce kg kaldırıyosa 10 kg hiç bişey :D ben 16 yasındayım sade eve barfiks sınavla çalışıyorum. 10 kg la çalıştığımda oluyo benim (bilek daha çok) yani sende her zaman ağırlığı arttırmaya bak. Yanı ister 50 kg kaldır zarar gelmez. Aksine daha çok gelisirsin. Bide ben 10 kg yı 7. Sınıfta almıştım. Hiç kaldıramıyodum. Deneye deneye 1-2 git gide arttırdım şuan para harcamak istemiyorum yoksa 10 kg az bile geliyo :) ve bende 1.70 60 kg yım. Barfiks şınav gibi temel hareketlere ağırlık ver bence. Vücudu en rahat gelistirebilcegin yöntem :)

4. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Ne biliyim ya hani şu 4 yaşındaki çocuk mevzusu var ya o yüzden çünkü bir ağırlık sonsuza kadar götür müyor illa 1 2 ay sonra arttırcam .

Dün bi spor mağazasına gittim 10 kg iki tane demir bar(halter barı değil) ile birlikte 320 lira felan tutuyor bitane 7.5 kg x2 set var 130 lira . 15 kg x2 260 tl tutar heralde bulursam alicam onuda nasıl taşıcam o var .

Aslında hafta sonları biryerde çalışıp lazım olacak herşeyi alıcam ama evde artık yer kalmadı emektar dumbellerle doldu boş bir yer imkanım olsa orayı doldurcam ama yok.

5. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Salona gitme imkânın yok mu :) yanı sonuçta orda hem ağırlıkları istediğin gibi ayarlayabilirsin. Ve daha farklı aletlerle daha çok kas grubu çalıştırabilirsin.

6. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    salona geçen sene gidecektim . Ama salonda kısıtlıyorlar hatta biryer var her gelene soruyor sen daha önce salonda çalıştın mı diye çalışmadıysa sakatlanırsın diyor geri yolluyor yada en az 3 aylık sözleşmesini imzalattıyor . Bazı yerler var tamam alıyor . Onun dışında bisiklet filan varmış orda 20 dk sürdürüyorlar sonra 2 kilo verip çalıştırıyolar . Form doldurmadan önce söylediler formu evde doldurcaktım vazgeçtim o an .

7. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    :( ilk defa duydum. Önce güldüm de sonra cidden öyle biyer varsa diye acıdım :( salonda kim kime karışacak isteyen gider istediği gibi çalışır. İster bisiklete binersin ister binmezsin. İster 2 kg la ister 200 kg la çalışırsın. Tabi anca dediğin gibi vücut hazır değil diye ilk haftalar çok ağırlığa izin vermeyebilirler. (Hiç duymadım ama olabilir) sonrasında yine rahat çalışırsın :)

8. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    hep evde çalıştım onlar anlamazlar hazırlığından . Zaten ben deli gibi kaslı olmak fitness hastası felan değilim ne biliyim 2 sene yaptım yapmayınca birşeyi eksik hissediyorum hani hergün su içersin diş fırçalarsın aynı onun gibi . Şu setleri araştırıyorum uygun fiyat bulursam alıcam . ama hala şu vücudun şeklini bozar mı yüksek ağırlık o korkutuyor beni .

9. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Ya yanı elbet kaslar şişer. Ama o daha çok beslenmene bağlı. Tabi eğer fazladan kalori felan almazsan bir süre sonra sismekten çok sertleşip yoğunluk kazanmaya başlar. :)

10. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    korkma birşey olmaz 5x5 programından başla
    --- Mesaj birleştirildi, 23 Ocak 2016 ---
    benim kollarım hiç şişik değil mesela :)
    kuvvet için bench press yap iyi bir seviyeye geldiğinde bilek güreşinde yenemediklerini yenersin sonuçta onlar bilek güreşçisi değil
    senin yaşındayken benide herkes yenerdi ama bench press sayesinde sonradan hepsi yenildi

Son düzenleme: 23 Ocak 2016
    abseto bunu beğendi.
  11. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    oo Berkay abi :D :D yalnız ben 5x5 önermiyorum başta :D yani öneriyorumda en azından ilk 2 hafta veya 1 ay başlangıç için basit bir program veya 5x5 i sabit ağırlıklarla ve kasları yormicak şekilde ısınma amaçlı yapılması taraftarıyım :D 2 hafta oldu benim squatta ilk hafta yaptığımı yapamadım dün :D haftaya da hiç bacak çalışmicam sonrada leg press felan :D :D bide bench press felan yaparken önkol çok çalışır mı ki :D yani bilek güreşinde daha çok önkol bilek felan iş yapmaz mı bide :D

berkay7743 bunu beğendi.
  12. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    önkolada vuruyor bench press bilek güreşinde önkol önemlidir demek arka kolun hiçbir işlevi yok demek değildir:D

abseto bunu beğendi.
  13. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    :D tabi o da var ama bilek güreşinde iki elle zar zor yendiğim kişileri sadece arka kolla yenebilir miyim mesela :D :D

berkay7743 bunu beğendi.
  14. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    Yenersin:)

abseto bunu beğendi.
  15. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    :D :D bilemediğimden çok bişey diyemicem ama haziranda bidaha bilek güreşi yapcasm arkadaşlarla o zaman bakcam ne kadasr etki ediyomuş :D :D

berkay7743 bunu beğendi.
  16. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    5x5 salon ortamlarında yapılcak birşey ben salon taraftar değilim , ayrıca o omuzu felan gerçekten düşürür . bilek güreşinde beni zar zor anca yenenler oluyor onlar ya 2 3 yaş büyükler , yada kas çalışanlar . Bilek güreşinin bana göre sırrı tamamen ön kol , omuz ve rötator . Ben 5 6 kilodan bir anda 8 kiloya geçtim nerdeyse kimse yenemiyor beni daha da arttırmayı düşünüyorum . Yani kısacağı kolun kasılma gücüne bağlı .

17. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    salon taraftarı değilim derken evde istesende yapman çok zor. Eğer cidden sporu düzenli ve ciddi olarak yapcaksan ya salona gitceksin yada Berkay reisinki gibi ağırlıkları o ekipmanları felan alman gerekcek :D yani 8 kg dumbella biryere kadar gelişirsin. bide 50-100 kg la gelişmek var :D

18. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Benim kasa cok hevesim kalmadi , zaten kas calisip iri kollara felan sahip olunca millet egolu diyor o yuzden salona basindan beri gitmedim. Bu tur seyler salonda yapilcak birsey oldugunu biliyorum evin 5 dklik mesafesinde bitane salon var gunluk antreman olarak gitmistim birkere sakatlanirsin dedi almadi bende bidaha salon pesinde kosmadim .

19. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    dostum elbette seçim senin ancak 17 yaşındaysan kim sana ne diyebilir ki biraz keyfini çıkarmaya bak :D hem egolu diyen kim ya kaslı olmak istememek de bi saçma :D kendilerinde olmayan şeyi çekemezler tabi. dediğim gibi fikir senin ister yap ister yapma ama sakatlanırsın diyen kimse o kişi gerizekalının önde gidenidir. Yani öyle dengesizlere bakmamalısın. Ayrıca no pain no gain ... sen daha böyle nedenlerle vazgeççeksen bence de hiç başlama bu spora. zorlukların üstesinden gelmeden vazgeçeceksen başarılı olamazsın zaten.

kuşburnu bunu beğendi.
  20. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Ya onlar sıkıcı konular onlarin ben ta . Kasli olmak iyidir ama ben şahsen kilolu kasli yerine zayif olup cevik olmayı tercih ederim . Yuksek agirlik favorim benim yuksek agirlik kullanmaya calisiyorum ama biraz o beni korkutuyor sanki naim suleymanoglu gibi kalirim oyle bi his veriyor gene ben yuksek agirlik tercihim elim ve bilegim biraz ince oda galiba pek zorlaya aliskin olmadigim icin marangozlar , insaatcilar felan ellerini cok kullanir ya hani

Sayfayı Paylaş