Göz için Lazer Ameliyatı Olmayı Düşünüyorum ?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve kaka tarafından 22 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Ben askere gittiktikten sonra olmayı düşünüyorum. 1.25 miyopum. Lazer ile gözlerini çizdiren 3 arkadaşım var. Hiç birinde bir sorun gayet. Gözlüksüz, mutlu ve mesut yaşıyorlar. Ben de sadece derste ve araba kullanırken gözlük takıyorum. Benim gibi gözlük takmayı sevmiyorsanız sürekli takıp çıkarmaktan gözünüzü heder eder ve derecesinin ilerlemesine sebep olursunuz. Ben 1 sene içinde 0.75 ilerlettim örneğin. Lens düşünüyorum; askerden sonra da lazer tedavi. Artık güzlüğü gördüğüm yerde kırasım geliyor. Dünya göz Hastanesine gideceğim. Bu konuda hiç bir masraftan kaçmamak lazım arkadaşlar. Göz hayati olmasa bile, işlevsizliği düşünülemez bir organ. O yüzden bu ameliyatı çok sık yapan başka bir özel hastane bulursam ona yönelirim.
    Lazerle göz çizme çok yeni olmasa da geçmişi olan bir tedavi yöntemi değil. Gerçekten 20 yıl önce çizilmiş göze rastlayamazsınız. Ama tehlike gözün derecesinin tekrar ilerlemesi; yani kör olmak ya da görme zorluğu gibi bir durumdan kimse bahsetmiyor. Sağlam bir hastanede, meslek erbabı bir hekimde denemeye değer görüyorum ben bu yöntemi...

umur35 bunu beğendi.
  2. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Gercekten sog olun ıstedıgım tarzda cevaplar, bılgıler..

Anexi ozellıkle su yazın olmama konusunda kı bılgın ıcın sag ol, onun dısında bende ekleyeyım.. Zaten cogu kısının 50 yasında gozlerı bozulur yuksek olasılık.. Yasa baglı bır durum..

Sımdı ogrenmek ıstedıgım Izmır'de bu operasyonu gecıren var mı, hadı olmadı Dunya Goz'e gıttım dıyelım malıyet kac bın lıra?..

3. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    evet şu sıralar fiyatı ne kadar bende merak ediyorum onu.

4. lionking35

lionking35 Üye

Beğenileri:
    118
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Satış Müdürü
    Yer:
    İZMİR
    İlk okul 1'de tahtayı net göremememle ilk teşhisi öğretmenim koymuş. 2,5 numara miyop ile, 7 yaşında gözlükle tanıştım. 20 yaşıma kadar göz numaram 4,5 numaraya yükseldi, tabi gözlük takmayan birinin bunu anlaması gerçekten çok zor. 20 yaşımdayken sene 91 göz içini çizerek soğan zarı gibi parça çıkarmak suretiyle, 3 saat süren bir ameliyatla bu dertten kurtuldum. o zamanlar bırakın lazerle göz tedavisi cep telefonları bile yoktu. Yalnız benim gözümün tam randımanlı çalışması tam 1 seneyi buldu, ilk zamanlar kesinlikle ışığa bakamıyordum, nesnelere odaklanamıyordum sürekli gözümden yaşlar akıyordu. Allaha şükür ameliyat olalı tam 19 sene oldu gayet sağlıklıyım şikayetim yok. Yaşayan bilir bu sıkıntıyı özürlü olmaktan hiçbir farkı yok göz bozukluğunun. helede genç bir insansanız çok zor. Şimdi lazer ile çok rahat ve başarılı operasyonlar mevcut. Sosyal yaşantınızı etkileyecek durumdaysa göz bozukluğunuz hiç düşünmeden olmanızı tavsiye ederim. İzmirde yaşayanlar için benim doktorumun ismi Murat ÇAĞLAYAN'dı Alsancak Sevinç Pastahanesi çaprazındaydı Muayenehanesi.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:27 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:13 ----------

Umur35 Biraz önce google'den baktım Op. Dr. Murat ÇAĞLAYAN Özel İzmir Hastahanesinde Görev Yapıyormuş, yıllar önce göz içi çizme tekniği İzmirde uygulamaya başlayıp 4,5 dan benim gözlerimi 0'a indirdiğine göre başarılı olduğu bir gerçek. Şimdi teknoloji ilerledi lazer vs. çok altarnetif var. Bir randevu alıp bilgi almanda fayda var kendisinden. Zira belki Annenin veya Babanın sigortasından bile faydalanabilirsin diye düşünüyorum. Ben 6 ay önce özelde 2,500.00TL'lik burun deviasyon ameliyatını; Efes KBB'de yani özel hastahanede 170.00Tl'ye oldum. araştırmakta fayda var. geçmiş olsun.

umur35 bunu beğendi.
  5. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    benim gözler 1.75 civarı miyop. gözlük arabada duruyor sürekli :) sadece araba kullanırken takıyorum. o da bilmediğim bir yere gidiyorsam tabelalar için.
    işim bilgisayar ile bütün gün ama gözlüksüz alıştım daha rahat ediyorum. araba dışında hiç kullanmıyorum. tek sorun bir yere otobüs minibüs ile gideceksem adama el ediyorum duruyor bakıyorum levhaya değilse devam et diyorum bir gün ağız burun girecekler :)

6. muten roshi

muten roshi Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0

kardeşim çekmeyen bilmez ben 25 yaşına kadar kalın camlı gozluk kullandım.çektiğimi bi ben bilirim bide allah.neler yaşadım anlatsam roman olur.

soruna gelince ben 2004 yılında izmirde kaşkaloğlu göz hastanesinde lasik ameliyatı oldm.

hatırladığım kadarıyla yazayım

1-once 5-7 tane test yapıyorlar gözün coğrafik hartalara benzeyen haritaları çekiliyor .test sonuçlarına göre ameliyat lup olmayacağına karar veriyorlar.eğer riskleri varsa tek ameliyatta numarayı sıfıra düşürememe durumun vrsa seni bilgilendriyorlar

2-7ila 14 gün gözü dezenfekte etmek ve operasyona hazırlık için 2 ila 4 goz damlası kullanıorsun
    3-operasyon 10dk falan sürüyor yatağa yatıp tepedeki kırmızı ışığa bakıyosun falan bu şekilde

sonuç olarak şunları yazayım

-soyadı kaşkaloğlu olan profesör yani hastane sahibi beni ameliyat etti,
    2 ameliyatla gözlükten kurtulacaktım.tek seferde kurtuldum o adamdan allah bin kere razı olsun
    -olumsuz yönü ışığa karşı hassaslaşıyorsun.yazın güneş gözlüğü olmadan gözümü açamıyorum .2010 ocak ayından beri hassasiyet arttı artık ameliyatın etkisimi yoksa şu an kullandığım çok etkili ilaçtanmı oluyor bilemiyorum kışın bile güneş gözlüğü kullanıyorum

umarım yardımcı olmuşumdur.

not:klavye bozuk zar zor yazıyom.yazım hataları için kusura bakma

umur35 bunu beğendi.
  7. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Hepınız bılgılendırmeler ıcın sag olun..

Pekı fıyat olarak ne kadar gıder?..

Babam polıs, dolayısıyla emeklı sandıgı guvencemız var..

8. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    umur benimde babam polis :) ama bu lazer ameliyatları karşılanmıyor sanırım.

Muten hassasiyet o kadar fazlaysa kötü bence yani herkeste böyle olurmu bilmiyom ama ben öyle olmasını hiç istemem onun yerine gözlük lens kullanırım.

9. muten roshi

muten roshi Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    lens kullanmanı tavsiye etmem .hem kullanması zor hem enfeksiyon kapma riskin var.hassasiyet dediğim gibi bu yılın başında arttı ben ameliyatı 2004 te oldum.bilmyorum belki ilaçlardan oluyodur ama herkeste olurmu bilemiyorum.

bizde emekli sandığından faydalandık küçük bir kısmınıda biz ödedik ama ne kadar ödediğimizi bilmiyorum.ama operasyon sonrası doktorun önerdiği güneş gözlüğüne 180 lira vermiştim onu hala hatırlarım:)

Son düzenleme: 1 Mayıs 2010
  10. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Muten yanı dedıgıne gore emeklı sandıgı operasyonun buyuk bır bolumunu karsılıyor?..

11. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    ben dünya gözdeki operatörle görüştüm orda lazeri devlet hiçbişekilde karşılamıyormuş.

12. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Benimde oyle bir umudum yok zaten.. :D

Muten oyle dedı dıye sordum.. :)

13. wishmaster

wishmaster Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medya-Dizi-Film Reji-Sanat Asistanı
    Yer:
    İstanbul
    Eğer benim gibi lens kullanıyorsanız lazer çok daha iyi ve kalıcı bir çözüm. Ne kadar hijyenik kullansan da mikrop, bakteri, virüs bulaşma sanşı çok fazla. kornea her seferinde lensin şeklini alıyor, ve çıkardığınızda kendi şekline dönmeye çalışıyor. tamamen dönmesi kişiye göre 3-7 günü buluyor. göz yüzeyindeki proteinler en büyük düşmandır, ve yağlar, lensin kullanma süresine doğru (aylık lens olduğunu kabul ediyorum) pürüzler çizikler oluşur ve lenste ışıkta belli olan yağ kalıntıları bulunur. 5 yıldan fazla arda arda kullanılması önerilmiyor. Aralıklarla, hatta 5 yılda bir uzun aralıkla kullanmak tatiller vermek gerekiyor. 20 sene boyunca gözünde plastik bir şeyle dolaşmak, bir kere korneanın üst kısmını sıyırıp, orta kısmını lazer ile düzeltip geri kapatıp bir kaç gün içinde iyileşmesinden çok daha zararlı.
    Evet lazerin riskleri vardır, göz kuruluğu, yakın mesafelerde 3 boyutlu görüntünün kaybolması, ve sıradan operasyon riskleri. Her ameliyatta olduğu gibi masada kalma(narkoza duyarlılık), kör olma (teknik hata), inanılmaz hasarlara (korneanızın fazla ince olması), mikrop kapma.
    Gözlük takmak işkencedir. Başında metal bir aksamla dolaşırsın, kafanı istediğin yere yaslayamazsın bile. Testerenin odasında bile ilk gözünü açtığında elinin aradığı daha iyi (görmek) olmak için yapıştığın bir bağımlılıktır. Gözlük kullanamıyorum, burnumdaki başka ne kadar hafif olsa da başımı ağrıtıyor, 3 ard arda takıştan sonra gözlerim kızarıyor, göz kapaklarım huylanıyor ve her kirpiğimi açtığımda-kapadığımda lensin olduğu yeri hissedebiliyorum. Bu fazla etkilerim kişiseldir tabi, ama her bir şey kullanmak zorunda kalan kişi zamanla bunun baskısını, dezavantajlarını hisseder. Astımlılar, şeker hastalı gibi gözü bozuk olanlar da daha iyi standartlarda yaşamını sürdürmek için bir şeylere muhtaçtırlar.
    Görme bozukluğu bir duyu kaybıdır. İşitme kaybı, koku alamama, konuşma zorluğu çekmek gibidir. Tedavisi gerekli, çözümü zorunlu, iyileştirme yolu kişisel tercihlerden ve teknolojik olanaklardan geçer. İlk zamanlarda lazer yokken dönen bıçaklarla yapılıyordu(sustalı değil tabi, makro ölçekli jiletler). Sonra kaba taslak ısının ve ışının ayarlanabildiği lazerler, ardında da eagle-eye gibi kişisel (bazen fantezik) tedavilere güvenli bir çok yöntem.
    orta karar bir lens : 70 tl 3 çift var ama biri yırtılıyor bir kayboluyor derken 2 ay kullanabiliyorsunuz. ayda 20 tl solüsyona gidiyor kitabına uygun kullanıyorsanız. (durulama, ovma, saklama) 1-1,5 yılda lazer operasyonu kendini amorti ediyor (1500 tl civarında)

Lazerin yararlarının ve getirdiği hayat standartının zararlarını kapattığını düşünüyorum.

Son düzenleme: 10 Mayıs 2010
    Suçicek bunu beğendi.
  14. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    10 gün sonra istanbula gidicem tekrar pmyo mülakatları var bu arada hastaneye muayene olmaya gitmeyi düşünüyom.yazılı sınavı kazanıncada ameliyat olmayı düşünüyom kısmetse.Önerdiğiniz doktor hastane vs. varmı hem ameliyatı yapabilecek hemde bu konuyu danışabileceğim biri olacak.Mesela bi doktora böyle desem ben anlamam vs diyerek beni tersleyebilir bu konuda tavsiyeleriniz bekliyom. Wishmaster sen ne zaman nerde oldun lazer ameliyatını ?

15. beycank

beycank Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    arkadaşlar iyice öğrendin miyop olanların yaptırmasında sorun yokmuş sanırım..
    miyop olanlarda çok güzel yapılıyormş lazer ameliyatıı.. fakat diğer şeylerde.. sakıncalıymış sanırım.. bende yaptırmama kararı almıştım fakat bunu öğrenince yaptırmaya karar verdim.. bu yaz yaptırabilirm

16. qualesh

qualesh Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    25 yıldır gözlük kullanan biri olarak ben de düşündüm tabi başlarda çizdirme işini. Öncelikle 18 yaşından büyük olmak lazım bu ameliyat için, miyop ve hipermetrop pek sorun teşkil etmiyor ameliyat için ama astigmat büyük sıkıntı.Astigmatınız ameliyat olup olamayacağınızın belirleyici sebebi. İşin diğer bir yönü ise hijyen: kesinlikle çok hassaslaşıyor göz ameliyat sonrasında, gözlerinizi oğuşturmayı da unutun tabiki. Ben ameliya olamadım gerçi gözümdeki farklı bir rahatsızlıktan(Nistagmus denen lanet bir olay ve tedavisi yok), eğer gözlük kullanmak ağır geliyorsa veya karizmanızı çiziyorsa ameliyat olma riskini( standart operasyon riskleri) göze alabilirsiniz.

17. wishmaster

wishmaster Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medya-Dizi-Film Reji-Sanat Asistanı
    Yer:
    İstanbul
    ben olmadım henüz. fazladan bi birbuçuk binliram olsun olacağım ama hyper_

18. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Bende kısmetse hazıran temmuzu gecıreyım, sorun cıkmazsa agustos sonu-eylul gıbı basvurmayı dusunuyorum..

Burada denız ve havuzda sorun cıkacagını, gıremeyecegımızı yazmıslardı o yuzden ılerı tarıhe attım..

19. deep_fly

deep_fly Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    izmir'de yaptıran arkadaşlar var mı ?

20. Suçicek

Suçicek Üye

Beğenileri:
    290
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Bursa
    Dostum benim babannem 70 yaşında bu ameliyatı olmuştu problem olmadı gayet güzel gördüğünü söylerdi,fakat 10 yıl sonra yani 80 yaşında sol gözü tamamen bozuldu iyi düşün derim.Benim gözlerimde bozuk sol göz 4.5,sağ göz 5 derecesinde.Neredeyse önümü göremiyorum =) 3 yıl gözlük kullandım tabi çok sıkıntılı oldu benim için. Şuan 6 aydır lens kullanıyorum memnunum bu ameliyatı bende olmak istiyorum 18 yaşıma girmeye 4 ay var çok kararsızım ailem zaten izin vermiyor risk olduğunu herkez söylüyor fakat bilemiyorum çok kararsızım.Allah kimsenin başına vermesin.

Sayfayı Paylaş