Göz için Lazer Ameliyatı Olmayı Düşünüyorum ?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve kaka tarafından 22 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    Öncelikle herkese selam.Konuyu sağlık bölümünede açabilirdim ama burayı daha uygun buldum.Neyse konu şu ki bu sene pmyo ya girmeyi düşünüyorum internetten baya bi araştırdım normalde lazer elenme sebebi elenende var geçende var.Lasek adlı yöntemde belli olma şansı azmış.Olur veya olmaz ben yinede şansımı denemek istiyorum.İstanbulda ameliyat olmayı düşünüyorum.Acaba bildiğiniz güzel bir yer ve doktor varmı.Şimdi gidip dünyagözde vs biyerde yaptırabilirim ama zaten kayıt altına alınır yani sonuçta ismimizi falan verecez.Yani elaltından yaptırmak istiyorum ama tabi sonuçta göz bu güvenlir bir yer ve güvenlir bir doktor lazım.Eğer varsa tanıdığınız bildiğiniz veya bu işi başka nasıl yapabilirim bi fikriniz varmıdır ? Yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden herkese teşekkürler.

2. JuN1oR-BuilD3r

JuN1oR-BuilD3r Üye

Beğenileri:
    287
    Ödül Puanları:
    73
    >>> Kaka 1. si Göz numaran Kaç ? yasal Olarak 2.5 3 numara altına çizim yapılması Yasak...

2. si el altından Yaptırma Çünkü ne olucağını Bilemezsin

3. sü Yaş Kaç ? Bu Kriterlere göre çizim yapıyorlar Ayrıyetten Gözünü Çizdiripde 50-60 Yaşına gelmiş olan bir insan yok dolayısıyla göz çizdirenlerin ileride ne olucağını kimse kestiremiyor... benimde gözüm 0.75-1 Bende KMYO DMYO HMYO ve Kara Harp Okuluna başvurdum Fakat gözden bir korkum yok :)

salvadore_xp bunu beğendi.
  3. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    bir gözüm 4 civarı diğeride 3 civarı hipermetrop ayrıca az bi astigmatta var dünyagöz hastanesindeki oparetörle konuştum numaraların uygun olduğunu ama muayene olmam gerektiğini söyledi.Kornea kalınlığı vs gibi bir takım testler yapılıyor.Dediğin doğru ilerde bi problem çıkarabilir ama ben her türlü şeyi göze alıyorum bu kadar insan yaptırıyor bunu öyle çok bişey olacağını sanmıyorum.El altından yaptırmassamda zaten direk kayıtlarda falan çıkar yani muayene ile belli olmasına falan kalmaz. :).Peki acaba bi muayene ile falan anlaşılıyor mu?.İnternette okuduğum kadarı ile lasek yöntemi ile kesit alınmadığı için bi süreden sonra anlaşılmıyormuş.Ama eski yöntemlerde gözden bi kesit alıyorlarmış buda kolayca belli oluyormuş. Ha bu arada yaş 18.

Son düzenleme: 22 Nisan 2010
  4. JuN1oR-BuilD3r

JuN1oR-BuilD3r Üye

Beğenileri:
    287
    Ödül Puanları:
    73
    >>> eğer Askeri hastaneye Sevk ederlerse Nükleer Göz Denen 1 alete Koyuyorlar seni orada Alayı Çıkıyor Ayrıca Ortalama Olarak Kaç Yaşında Kaç Numara Gözün Olucak Makina Onuda sana Söylüyor... Kısacası Her Şekil Ortaya Çıkartıyorlar Kasarlarsa ama Polislikte Pek takcaklarını sanmıyorumda orduda bildiğin Canını Okuyorlar... Heleki Hava Harp e Baş vuruyorsan... :D

Son düzenleyen: Moderatör: 24 Nisan 2010
  5. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    vay be varmı öyle bi teknoloji

6. Acolon

Acolon Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Balıkesir
    Var, bir çeşit tomografi. Ancak her askeri hastanede olan birşey değil. GATA da falan vardır varsa da, İzmir'de bile yoktu mesela.

7. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Kaka dostum tam da ben bu konuyu acacaktım..

Ben bır sınav ıcın degıl fakat en gec bu yaz amelıyat olmak ıstıyorum..

Bıraz arastırdım konuyu, cok ısteklı olursam yaparlar dıye dusunuyorum..

Mayısta 18 oluyorum, astıgmat ve mıyop var..

Su 18ı doldurayım dıy beklıyorum uzun zamandır, hanı bahane cıkarmasınlar dıye..

Lens kullanamıyorum gozume degdırme dusuncesı bıle gozlerımı sulandırıyor..

Bu yuzden bır an once gozlukten kurtulmak ıstıyorum..

Sızden rıcam ayrıntılı sekılde anlatır mısınız olayı, gerekenlerı..

Izmır'de oturuyorum, burada nerede olabılırım vs..

Merakla cevaplarınızı beklıyoruz arkadaslar..

8. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    Ayrıca bu ameliyatta doktor ve ameliyat olunan cihazda gözlerin ne kadar düzeleceği konusunda çok etkliymiş bu yüzden çok iyi biyerde olmak gerekir ben edirnede oturuyorum.İstanbulda veya çevre şehirlerde böyle çok iyi olan biyer varmı bildiğiniz tavsiye bekliyoruz :)

9. beycank

beycank Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    arkadaşlar bende olmak istiyorum ama eniştem kesinlikle tavsiye etmiyor. kendisi fizyoterapist bayada ünlü tanınmış biridir.. kuzenim var yani eniştemin kızı oluyor 13-14 yaşında oda gözlük kuullanıyr kesinlikle yaptırmam diyor.. zararları varmış. olabilirmiş yan etkileir.. örneğin renklere karşı hassasiyet olcakmış.. ışığa karşı hassasiyet artcakmış.. ve ilerde ne olcağı daha bilinmiyor..tam detaylı konuşmadım eniştemle konuuşup anlatırım burdada. sanırım ben ameliyat olmaktan lazerle çizdirmekten vazgeçtim...

10. kutlukan

kutlukan Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    73
    ilerleyen yaşlarda katarakt olduğunuzda gözün sıfırlanma şansı kalmıyor lazerden sonra iyi düşünün bence...lens- gözlükten şaşmayın şimdilik tabi 10-15 yıl içinde daha net sonuçlar ortaya çıkacaktır lazerle ilgili...gözlük kullananlaerı almamalarını da anlamıyorum askeri okullara askerde rütbelilerin neredeyse tamamı gözlüklüydü...sonradan bozuluyor zaten gece görüş dürbününden makinelerden vs...

11. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    gözlük kullanan bir sürü göz doktoru var. bir düşünün derim ben.

12. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Dedıklerınız ıyı guzelde gozluk kullanmıyorsunuz sanırım..

8-10 yasınızdan berı gozluk kullanıyor olsaydınız yazmazdınız boyle..

Benım aılemde ıstemıyor ona bakarsak ama bır sekılde halletmemız lazım..

Ayrıca ben daha lazer operasyonu gecırmıs ve gozu kotu durumda olan gormedım hepsı gayet memnun..

Hem o hassasıyetler vs olacaksa da katlanılır gozluk kullanmaktansa dıye dusunuyorum..

Bunun dısında uzmanlardan yeterınce arastırdım aynı bu spor ıcın yaptıgımız arastırmalar gıbı.. Doktor amelıyatı yapacak yeterlılıkte goruyorsa gozu zaten cok yuksek degerlerde sorunsuz bır sekılde normal gorme sınırlarına ulasılıyor gıbı..

Yınede bu amelıyatı gecıren veya bılgısı olanlardan destek beklıyorum bılgılendırme konusunda..

13. beycank

beycank Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    19 yaşımdayım
    ve 5 senedir gözlük kullanıyorum... arada özel günlerde lens kullanıyorum...
    tabikide gözün büyümesi gelişmesi durduysa doktor ameliyat lazer için uygun olduğunu söylicektir.. benimde akrabam ameliyat olmuştu lazerle.. şuan gayet iyi onda bir problem yok.. önemli olan ilerde ne olcağının bilinmemesi.. işte risk burda... bende senin kadar çok ameliyat olmayı istiyorum ama bu riskler korkutuyor insanı.. ya ilerde şuankinden kötü durumda olursam ne olcak..

14. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Yalnız bazı yontemlerde 2. kez olma sansı var, kaldı kı zaten bunun cok cok yuksek oranlarda gerekmeyecegı yanı gozun cok ılerı bır yasa gelene kadar buyumeyecegı (ılk 6 ayı atlatırsak) soylenıyor uzmanlar tarafından..

Hem en kotu 50 yasımda gozum 4-5 numara oldu dıyelım, 45-50 yasımda gozluk taksam daha ıyı degıl mı?..

Benım buradan bılmek ıstedıgım mayısta 18'ım, unıversıte sınavı oncesı aılem yaptırmaz sanırım ama en gec yazın bu operasyonu gecırmek ıstıyorum..

Sımdı yanılmıyorsam 1 bucuk sene once fılan cok ufak bır buyume olmustu numaramda en son, kaldı kı tam bılmıyorum ama 2 numara fılan zaten gozlerım..

Ben yazın bır doktora gıdersem cok sorun cıkarır mı?..

Izmır'de onerdıgınız doktorlar var mı?..

15. kutlukan

kutlukan Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    73
    UMUR35 göz ameliyatları için geliştirilen makineler (genelde almanlar tarafından) insan potansiyeli çok olan çinde geliştirilmiş ve orada hastalar üzerinde denenmiştir etkin sonuçlarını görmek için lazer yaptıranların 10-15 sene sonrasını bilmek lazım 2-3 yılda bazı sonuçlar ortaya çıkmaz...benim gözlerimde bozukluk yok o yüzden neler hissettiğini bilemem ama olan arkadaşlarımı hastanede bu ameliyatı yapan dr arkadaşa götürdüğümde ameliyatı yapmadı dosdoğru olabilecekleri anlattı...anlattıkları olunmaması yönündeydi ama herkesin kendi gözleri karar kişiye aittir benim nacizane tavsiyem bekleyin olur...saygılarımla...

16. beycank

beycank Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    aynen kutlukan katılıyorum sana. bende beklemeyi düşünüyüorum bir süre.. acelemiz yok nasılsa.. :)) biraz zaman geçsin... ilerde neler olup olmayacağı bilinmiyor tam olarak... gözlüğünde bana yakıştığına ayrı bir hava kattığına inanıyorum... umut35 sende böyle düşünmelisin bence ve eminim öyledir zaten... acele etme sakın ameliyat için biraz daha bekle bence...

17. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    zaten bildiğim kadarıyla bi 10 sene civarıdır lazer yapılıyor.Biyerde okumuştum belkide daha fazlaydı.Şu ana kadar öyle bir problemi olan çıkmadı sanırım.Ama tabiki ilerde ne olur o bilinmez.Lazerin birsürü çeşidi var en son geliştirilen teknolijiler hakkında çok iyi şeyler diyorlar ama işin gerçeği nedir bilemiyorum.Eskiden gece ışığa karşı hassasiyet oluyormuş ama şimdi böyle birşey yok diyolar.Zaten retinanın kalınlığı uygun ise lazer operasyonu yapılıyor.Benimde gözlerim 4 civarı 16 17 yaşıma kadar böyle camdibi gözlüklerle dolaştım zaten bu durumu bir tek böyle gözlük takanlar anlayabilir.Ensonunda canıma tak etti şimdi dışarda takmıyorum ve yeterli derecede görüyorum.Ama bu polisliğe girmem için lazer ameliyatı olmam şart.Mayısın ortasında istanbula gidip muayene olacağım ona görede ameliyat olmayı düşünüyorum.

18. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Kaka benım anlayamadıgım nokta 4 numara goz ıle nasıl gorebılıyorsunuz gozluksuz ya..

Benım 1.5 gozlugu cıkarınca ancak onumu net gorebılıyorum, soyle dıyeyım ekranla aramda 45 cm var ve gozluksuz mesaj yazamıyorum cok bulanık su an denedım..

Benım mıyop astıgmat ama..

19. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    walla herkes de bunu diyor bende anlamıyorum ama görüyom işte bide hipermetrop benim miyop değil.Herhalde gözlük takmaya takmaya gözler uyum sağladı :D:D. Ama cidden yeteri kadar iyi görebiliyorum.Şu an hatta bu mesajı gözlüksüz yazdım:D yaklaşık 40 45 cm falan :D ama tabi gözlüklerle daha büyük ve daha net görebiliyorum.

he bide o 4 numaranın için de 1 numarada astigmat vardı sanırım.

20. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Ben ameliyati 3 sene once Istanbul'da Dunya Goz Hastanesine oldum. Doktor'un adi Atakan'di, soyadini simdi hatirlayamiyorum. Ameliyatin kendisi kisa suruyor, ilk gun bayagi bir canin yaniyor, ikinci gun rahatliyorsun. Ilk 15 gun yogun damla kullanimi var, sonra 15 gun daha azaltmis dozda devam ediyorsun. 2-3 defa kontrole gitmen gerekiyor ameliyat sonrasi, bir problem cikarsa gerekirse tekrar ameliyat ediyorlar. Ameliyat'tan once de yukarida belirtildigi gibi bir kac test yapiyorlar ameliyata uygun olup olmadigina karar verebilmek icin.

Ameliyattan sonraki ilk uc ay havuza denize girmemen gerekiyor, onun icin yazin olmamakta fayda var. Ayrica Ilk 3 ay haleler rahatsiz etti ama onun disinda ciddi bir sIkinti yasamadim. Su an icin cok memnun oldugumu soyleyebilirim. Goz numaram 3 civariydi iki gozde de (miyop+astigmat). Sol gozum sifirlandi, sag gozum 0.25=0.50 gibi bir sey. Zaten doktor bastan soyluyor, tam sifir olacaginin garantisi yok +-0.50'e kadar degiskenlik gosteriyor ameliyatin sonuclari diye.

Uzun vadede riskleri oldugu konusunda katiliyorum ama bu ameliyati 10 sene once olan arkadaslarim var, hala cok memnunlar. 50'isinde gozlerimin tekrar bozulacagini biliyorum ama o yastan sonra gozluk takmak beni de rahatsiz etmez. Tam tersine karizmaya karizma katar :).

Baska sorunuz olursa yardimci olmaya calisirim bildigim kadari ile.

umur35 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş