gögüslerde kütle eksikliği, gelişmeme

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve xxMassacrExx tarafından 31 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. xxMassacrExx

xxMassacrExx Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba Arkadaşlar;

Yaklaşık 1.5 yıldır vücut geliştirme sporunu yapmaktayım. şuan 184 boyunda 88 kg ağırlıgındayım. Yaşadığım bir problemim var sizlerden destek rica ediyorum..

1.5 yıldır yapmama rağmen daha once yaptıgım yanlıs idmanlar neticesinde şuan vucudumda bazı orantısızlıklar var. şuan kollarım ve omuzlarım hocaların soyledigine gore iyi duzeyde, kollarım sag 39 sol 39.5 cm. fakat goguslerim bana gore inanılmaz kucuk duruyor. birkaç tane resim çekip mesaja ekledim daha iyi fikir uretebilirsiniz. benim gordugum ortalar hala kapanmamıs kütle olarak fazla bir hacim yok ve ust gogusde hacım cok az. calıstıgım gogus programı su sekilde…
    Bench pres : 12 – 10 – 8 – 8 – 6 – 4
    İnc. Benc : 10 – 8 – 8 – 6
    Butterfly : 10 – 8 – 8
    Pullower : 10 – 10 – 10
    Hocalarım bana biraz sabr etmemi ve ilerde gelişecegini söylüyorlar ancak bu beni hiç tatmin etmiyor, 3 – 4 ay yapıpda benim kadar hatta benden daha iyi gogus yapısına kütlesine sahip olan insanlar görünce çılgına donuyorum. Benc de suan max. 100 kilo girebiliorum inc bench de ise 70. optimum whey, weider glutamine, animal pak ve universal bcaa 2000 kullanmaktayım ve hala yerimde saydıgımı gordugumde harcadıgım paraya ve emege cok üzülüyorum. Daha iyi bir şekle ve kütleye sahip olmak için programda degişiklikler yapmam gerekir mi? Forumda gogus idmanının daha iyi nasıl yapılacagı ile ilgili bircok baslıktan bilgi ediniyorum ama sizden istedigim destek bu programın benim istedigim gelişimi saglayıp sağyalamayacagı yonunde, şimdiden teşekkürler.

İyi sporlar..

Ekli Dosyalar:

2. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    uzun süre belirli bir programa bağlı kaldıysan eğer gelişmen bundan dolayı yavaşlamış olabilir. göğüs hareketlerini değiştirmeyi dene. mesela barbell bench yerine dumbbell bench, icline barbell bench yerine incline dumbbell bench, butterfly yerine dumbbell fly, pullover yerine chest dip mesela. ayrıca gerilimi artır, hareketleri daha yavaş ve kontrollü yapmayı dene. set süreleri daha uzun dinlenme araları daha kısa olsun. antrenman saatlerini değiştirebilirsin. beslenmeni uyku düzenini yeniden gözden geçirmekte fayda var. atıyorum göğüsü bicepsle çalışıyosan tricepsle veya tek başına çalışmayı dene. ilk olarak aklıma gelenler bunlar. kolay gelsin.

mfd ve xxMassacrExx bunu beğendi.
  3. xxMassacrExx

xxMassacrExx Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    novizenj hatırlatman iyi oldu sunlarıda ekleyeyim yazdıgım programa yeni basladım, daha once yaklasık 2.5 ay boyunca dumbell agırlıklı programda calıstım, inc. dumb. bench- dumb. bench- dumb fly- dips gibi ama senin soyledigin ve burada okuduklarım bana ogretilenlerle de celişiyor. hocamın bana soyledigi barı indirirken kollarını kasmadan hızlı bi şekilde indir kaldırırken tum gucunu agırlıga ver şeklinde, bu şekilde cok daha ii agırlık kaldırıyorum... burda okudugum ve senin soylediklerin daha mantıklı geliyor yani daha kontrollu bi idman yapmak, hatta az once okudugum bir yazıda " ağırlığı hissetmek için 2 saniyede kaldırıp 4 saniyede indirmek tavsiye edilir" şeklinde bir bilgi var.. ancak bu seferde kaldırdıgım kilolar cok azalıyor..
    saygılar

4. snnozlm

snnozlm Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Benim ev arkadaşımın derdi de aynen senin gibi. Omuz, sırt, trapez 3'lüsü mükemmel ama gögüslerini bir türlü istediği şekle sokamıyor. Hareketleri doğru şekilde ve cheating yapmadan yapıyor; ama bir türlü olmuyor.

Ben de ise tam tersi. Kanat çalışırken bile gögüs gelişebiliyor. Bu tamamen genetik.

Bir de şu sekılde deneyebilirsin;

Diyelim bench press ' e 30 kılo ile baslıyorsun ve piramit şeklinde devam ediyorsun. En son ağırlığı girdikten sonra ilk başlangıç kilon ile ( yani 30 kg ile ) çıkarabileceğin maksimum tekrar yap.

2 press arasına 1 açış ekle. Göğüslerini şaşırt. Yani Bir hafta bar ile bench giriyorsan diğer hafta dumbell ile bench yap.

Ama her şekilde sabretmen lazım. Sen de biliyorsun ki sabır gerekli bu sporda. Kendini üzmene de gerek yok. Genetiğin önüne de geçilmiyor malasef :(

İnşallah istediğin vücut tipini elde edersin. İyi sporlar...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 14:40 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 14:25 ----------

Açıkca söylemeliyim ki kaldırdığın kiloların hiç mi hiç önemi yok. Önemli olan hareketi yaparken kasını hissetmen ve ona göre tepki vermen.

xxMassacrExx bunu beğendi.
  5. xxMassacrExx

xxMassacrExx Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    bugun bir arkadaşımda su programı yapmamı onerdi ne düşünürsün..

4*10 inc. bench press
    3*10 inc. dumb. fly
    4*10 bench press
    3*10 dumb. fly
    3*max dips
    3*10 cable cros.

6. skllmyh

skllmyh Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    bende 8 aydır yapıyorum bendede gelisememe sorunu var.göğüs ve omuzum gelişmiyor.military çok zorlanıyorum öne ve arkaya presste 30dkm gidiyor.göğüste ise 50-60 kg yapıyorum suanda.nizami sekilde piramit olarak.ama hissetmiyorum yani göğüsüm tepki vermiyor.nedeni genetikmi?

bench press
    inc dumb. press
    dumbell fly
    cable crossover
    dar tutuş bench.(pullover ile degistirmeyi düsünüorm)

Sayfayı Paylaş