Gögüs ile beraber sizce hangi kas grubu?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve kujokujo1 tarafından 9 Aralık 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. kujokujo1

kujokujo1 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Aklımı karıştıran bir soru var gögüs ile birlikte iyi bir gelişim ve performans için ne çalışmalıyız sizler ne dersiniz? Bodybuilding.com,musclefitness.com dan araştırdığım bilgiler farkettiğim programlar gögüs ile triceps kullanılmış fakat gögüs ile biceps çalışılması gerektiğini söyleyenlerde var her ikiside olur önemli olan çalışma tekniği beslenme diyenlerde :) sizin tercihiniz nedir ve nedenini yazarsanız sevinirim

2. Song

Song Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    28
    Ben göğüs ve ön kol yapardım

3. Taylan3

Taylan3 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    çalışma programındaki hareketlere görede değişebilir ben göğüs ön kol yapıyorum çünkü triceps antremanında süper set yapıyorum z bar ile alna indirme ile göğüsün altına indiriyorum yakın tutup böyle bi hareket mesela programımda olmasa göğüs tricepsde yapabilirdim fark etmez yani.

4. Fatih ŞNL

Fatih ŞNL Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Fitness eğitmeni Berkay türkkan şöyle bir proğram yazmış,

Gögüs-biceps
    Sırt-triceps
    Bacak-omuz

Burdan yola çıkarak fikir sahibi olabilirsin

5. kujokujo1

kujokujo1 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    öncelikle bilgileriniz paylaştığınız için teşekkür ediyorum,fatih bende belirttiğin sisteme benzer çalışıyorum.

Gögüs triceps,
    Sırt biceps,
    Omuz,
    Bacak

ben 4gün gidiyorum sanırım önümüzdeki hafta biceps ile triceps yer değiştiricem.

6. Fatih ŞNL

Fatih ŞNL Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Bende
    Pazartesi:Göğüs-biceps
    Çarşamba:sırt-triceps
    Cuma-omuz-bacak+bir hafta eksik kaldığım bölgeyi,diğer hafta eksik kaldığım diğer bölgeyi ekliyorum.örnek,bir hafta göğüs,diğer hafta triceps..
    Böyle sürekli döneceğim.

Kortizol hormonu salgılaması başlamamasi için 1 saati geçmemeye dikkat ediyorum

7. fizyo_spor

fizyo_spor Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Göğüs - ön omuz - biceps (A)
    Sırt - arka omuz - triceps (B)
    Bacak - orta omuz - karın (C)
    Göğüs - ön omuz - biceps (A)
    Sırt - arka omuz - biceps (B)

Haftada 5gün ağırlık idmanı 2gün of of günlerde kardio ve karın yapabiliyorum :)

Bu programda cok fazla hareket koymamak lazım çünkü 1büyük 2küçük bölge var her gün o yüzden ÖRNEĞİN A GÜNÜNDE 3GÖĞÜS 2OMUZ 3BICEPS HAREKETI YETERLI 30SETI GEÇMEMESI LAZİM AŞŞAĞI YUKARI

8. kujokujo1

kujokujo1 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Baya sert bir program gibi duruyor ayrıca off gün yok neredeyse bu şekilde neden çalışıyorsun merak ettim günde bir iki bölge çalışıp daha iyi sonuç almaz mısın?

9. fizyo_spor

fizyo_spor Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Evet ama ben bir bolgeyi calistiktan sonra 6gun beklemek istemiyorum alt vucudum iyi oldugu icin haftada 1 ile yetiniyorum ama ust eksik oldugu icin haftada 2 calismayi seviyorum omuzu parçalamış günlere bölmüş oluyorum ful bodydende verim alamıyorum bu suan benim için iyi senin dediğin gibi sert ama hareket az benc yaparım dumbel yaparım kablo yaparım omuza gecerim 2 harekette omuzdan yaparım yani 2bolge calisanlarla toplamda aynı seti yaparım ve 3gun sonra gene girerim mesela goguste bi orta ve uste odaklanirim birde orta ve alta tek gunde calisinca hepsini calismak zor oluyor ust orta alt falan omuz eklemim ağrıyabiliyor goguste bir cok sebebi var kisinin ihtiyaclarina gore degisir program sizin ihtiyacınız ney bunu bilmek lazım

10. kujokujo1

kujokujo1 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Kesinlikle kişinin durumuna seviyesine beslenmesine hedefine göre değişiklik gösterir ben yukarda belirttiğim gibi çalışmaktayım kendi programım bile ağırmı diye düşünmüyor değilim :) programında memnunsan sıkıntı yok ama şöyle bir öneride bulunabilirim önerilere açıksan :) haftada 6 gün salona gidiyorsun anladığım kadarıyla ppl tarzıda çalışabilirsin hiç denemedim ama ileride denicem haftada bir döngü ppl çalışanlar pek etki alamadığını belirtmiş fakat 1 haftada iki kez döndürenler memnunuyetlerini belirtmişler kimisi kazandığı gücü kimisi gözle görülür değişimi zor ve vakit isteyen bir program gibi düşünüyorum 3 aylık bir program içerisindeyim 2 ay sonra,2 hafta tüm vücut çalıştıktan sonra ppl denicem 1 ay kadar tek döngü sonrasında 2 döngü 1 hafta içerisinde seninlede paylaşmak istedim :)

11. fizyo_spor

fizyo_spor Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Aslında benim programla ppl mantığı benzer ben ppl yi kendime gore degişmiş bulunmaktayım ppl bana en uygun program olmasına rağmen ben ppl yi kendimce degişerek dahada uygun hale getirdim bacak haftafa 2cok geliyor bana (tabi şimdilik) yakında bacağıda ikiye çıkarıp üst bölgeden eksilteceğim şuan üst vucut ve alt vücüt dengesizliğimi dengelemem gerekiyor.. tavsiyelerin yerinde tesekkur ederim ..

Benim mantığım şu şekilde güç de çalışmalıyız hipertrofide dayanıklılıkta patlayıcı güçte çalışmalıyız bu programa sürekli devam edersem yanlıs olur ama bu programla biraz hipertrofi yapmam lazım daha sonra güç ve patlayıcılıga gececem sadece powerlifting sadece fitness calismak yanlis geliyor sporun hakkini vermemis gibi hissediyorum herseyden bende olsun istiyorum tum sporcularda vardir doyumsuzluk (fizyo_spor) buda benim insta hesabım inceleyince neden hipertrofiye oncelik verdigimi ve mentalitemi anlayacaksındır :)

12. kujokujo1

kujokujo1 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    İlk mesaj attığında bir göz attım güzel düşünüyorsun paylaşımlarında güzel bence, insanlar için karşılıksız birşey yapan kalmadı bu devirde tebrik ederim umarım devam edersin başarılar sana sağlığını her zaman ön planda tut yapılmayı hakeden herşey iyi yapılmayı hakeder..

13. fizyo_spor

fizyo_spor Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Kendi capımda yapıyorum birseyler iste :) meslegimle bu alanın ortak noktasında ilerlemeyi hedefliyorum ilerledikçe dahada profesyonel bir şekilde insanlara yardım etmeyi hedefliyorum :) Bir diyetisyenin ve bir spor yüksek okulu okumuş birinin alanına girmeden tabi :) tesekkur ederim dusuncelerine herkese bol sporlar

14. Ömer Alken

Ömer Alken Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    3 gün çalışıyorsam Göğüs+bütün kaslar

4 gün çalışıyorsam Göğüs+Omuz+Triceps
    ve ya Sırt+Göğüs+Omuz

6 gün çalışıyorsam. Göğüs+Biceps

En temel hedef bana göre göğüsü öyle ya da böyle haftada 2 kez çalıştırıbilecek bir idman olması

fizyo_spor bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş