Gögüs geliştirme hakkında

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve onder1 tarafından 25 Aralık 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. onder1

onder1 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar merhaba vücut geliştirmeye yeni başladım. Bench press de gögüs hareket çalıştıktan sonra kollarımda dambıl ile yada farklı bir aletle yeni bir gögüs hareketi çalıştırabilecek gücüm kalmıyor. gögüsü çalıştırmak için tek hareket yapabiliyorum. Gögüs bölgesini çalıştıracak farklı bir harekete geçtiğimde kollarımda aşırı derecede titreme başlıyor ve hareketi tamamlayamadan bırakmak zorunda kalıyorum. İzlediğim videolarda çoğu vücut geliştirici dinlendikten sonra farklı farklı hareketlerde gögüs çalıştırmaya devam ediyor. Sizce ben nerede yanlış yapıyorum ?

2. kirliiiii

kirliiiii Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Kas fiberlerin hareketlere adapte olduktan sonra, yani alıştıktıktan sonra titremede geçer. Ağırlık olarak hafif ağırlık tercih et. Yeni başladığın için kasların henüz alışamadı. Videolardakiler yeni başlayanlar değiller. Utanma ,salonda eline hafif ağırlık al öyle alıştır kaslarını, bir iki aya normale dönersin.
    Geçen benim salonumda yeni başlayan biri vardı, bu kardeşimiz almış eline 17 lik dambılları biceps çalışmaya çalışıyor baktı olmadı bıraktı dambılı,gitti bench prese taktı 15 er kilolluk plakaları, kaldıramadı altında kaldı. Ö yüzden yeni başladıysan 5 lik dambıllarla bench yap, zaten bir ayın sonunda olur o 7,5 sonra 10 öyle gidersin.

onder1 bunu beğendi.
  3. onder1

onder1 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Teşekkürler bilgi için şöyle söyleyeyim Benim o kadar vaktim yok 2,3 ay içinde bi oluşuma girmem gerekiyor. Düşük ağırlıklarda kasların çalıştığını hissetmiyorum bile ne yapabilirim sizce 2,3 ayda bi oluşuma girmek için

4. Furkan221635

Furkan221635 Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    Bu spor biraz da sabır işi, 2-3 ay yeterli olacak mıdır bilmiyorum. Başarılar...

5. kirliiiii

kirliiiii Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Hiç birşey yapamazsın, kaldırabileceğin ağırlıklarla çalış. Yoksa 2 3 ayında çöp olur.

Goat35 bunu beğendi.
  6. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    100kg bench press altına girmen lazım. Başka türlü olmaz.
    Daha ilk hareketten elim kolum titriyor diyorsunuz, insanlar size tavsiye veriyor, o kadar vaktim yok diyorsunuz.

Goat35 bunu beğendi.
  7. Despa

Despa Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Fransa
    Düşük ağırlığı gidip 30 40 tekrar yapacağın ağırlık olarak algılama, diyelim 8 tekrar yapacaksın gidip 10-12 tekrar yapabileceğin bir ağırlık seç. Ha ben daha hareketlerin adlarını bile tam bilmiyorum başlayalı 1 hafta olmadı falan diyorsan git 20 tekrar yapacağın ağırlığı seç en azından 2-3 hafta için. Birde bu titreme kan şekeri düştüğünde de olur spora çok aç gitmeyin.

Ve evet 2-3 ay bu spor için çok az, EVET BEN GERÇEKTEN DEĞİŞTİM demen için en azından düzenli 1 seneni vermelisin, 2 3 ayda da fark olur ama beklentini yüksek tutma.

Sayfayı Paylaş