Gögüs bölgem neden böyle ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Barış Öztürk tarafından 11 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Barış Öztürk

Barış Öztürk Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    merhaba arkadaşlar aylardır aklıma takılan bir soruyu sormak istiyorum. Hayatım boyunca hep sporla uğraştım 6.sınıftan lise 2 e kadar profosyonel şekilde basketbol oynadım 1 yıl aradan sonra vucüt geliştirme başladım ve bu işi yaklaşık 5 aydır yapıyorum. Aylardır dikkat ettiğim bir şey var görünüş olarak çok iyi duran bir vücudum diğer tabiriyle fit bir vucüdüm var. Ancak gögüs bölgem normal bakılınca çok şişik duruyor ve bildiğin sallanıyor. Ama gögüs bölgemi sıkıncada parmağınızla sıkıştıracak yağ bile görünmüyor. Gögüs bölgem kıllı olduğu için böyle oluyor diyordum başta ama bu aralar aklıma baya takıldı kıllı da olsa kılsızda olsa çok şişik duruyor . Jinokomasti diye onu araştırdım ama onunla alakası yok bu farklı bişey acaba neden oluyordur ? Boyum 1.90 kilom 83 En son 1 ay önceki yağ oranım 9.8[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. yenibadici

yenibadici Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    hocam göğüs kasların yeterince sertleşmemiş olabilir yada genetik olarak fazla sertleşme göstermeyebilir ne kadar çalışırsanda body konusunda acemiyim düşüncelerimi paylaştım ne kadar gerçek ne kadar yanlış bilemiyorum kafana takacak bi şey yok ya kolun ya bacağın olmasaydı

3. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Anormal bir şey yok açıkçası, yağ oranın biraz yüksek.

4. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Gogsun sisik durmuyor. Yada hacimli kasli gozukmuyor. Normal.bir gogus iste. Mevsres in dedigi gibi yagli. O kadar.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Barış Öztürk

Barış Öztürk Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18

Hocam fitnessa başladığımdan beri yağ oranım 12.8 den 9.5 e kadar düştü. Heryerimde bir incelme oldu ama gögüs bölgesi başladığımda neyse şuanda öyle. Bench de felan düz barla başladım şuan 60 kilo kaldırıyorum ama tık yok gelişmiyor.bölgesel yağ yakma yok biliyorum ama o bölge neden erimiyor sizce ?

6. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Bence yanlışın var, yağ oranın %9.5 gibi durmuyor, %9 yağ oranı olsaydı şimdi hatların falan baya belirgin olurdu, bence senin yağ oranın şu an resimlerden gördüğüm kadarı ile %12-13 civarında.

Bence dert edilecek bir şey yok, çünkü dediğim gibi anormal bir şey göremedim, yağ oranına göre göğüsün, omuzun, karnın falan tam olması gerektiği gibi.

Böyle aşırı sıkı bir istiyorsan tabii ki yağ oranını düşüreceksin ve de kütleni artıracaksın.

7. Barış Öztürk

Barış Öztürk Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Aman hocam yağımız olsun onu eritiriz de ben jinokomastide felan çok korkmuştum. Beslenmem felan çok karbonhidrat olarak kaliteli karb. yiyorum şekeri hayatımdan komple çıkardım ama ama erimiyor bir türlü şu gögüsler

8. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
  9. Barış Öztürk

Barış Öztürk Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Çok mantıklı bir başlık olmuş hocam. Beni kuşkum beslenmem antrenman tamı tamına olmasına rağmen her bölgem eridi işte ama gögüsde tık ilerleme yok. O kadar beslenmeme dikkat ediyorum ama zerre faydası olmuyor en son bende gögüsün de yağ dokusu var dedim buda jinokomastinin kapısını açıyor. Anlamadığım 3 aydır bench yapıyoruz machine fly yapıyorum ama hala ellediğim zaman bıngıl bıngıl sallanıyor deli ediyor.

Sayfayı Paylaş