Göbek ve göğüsteki yağları nasıl eritebilirim ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Emre91 tarafından 14 Haziran 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Emre91

Emre91 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar arkadaşlar,
    Öncelikle yaşım 24 boyum 1.78 kilomda 78. Vücut yag oranim %21, bel ölçüm 96 cm , göğüs ölçüm 97 cm. Yaklasik 2 haftadir agir diyet ve cardio yapıyorum. Bu sekilde 3 kilo verdim. Benim sorunum işe şu; Göbeğimin , Yan bölgemdeki yağların ve göğüs bölgesindeki yağların gitmemesi. Özellikle göğüs beni cok rahatsiz ediyor. Cok agir diyet yaptigim için vücut geliştirme yapacak enerjim kalmiyor ne yazik ki. Haftada ortalama 5 gün spora gidiyorum ve her gittiğimde kendi kafama göre bir calisma programı uyguluyorum. 40 dakika agir tempoda yürüyüş , Bench Press , Butterfly, Dumble Bench Press, 10 dakika Twist ve 2 tane mekik hareketiyle günü tamamlıyorum. Yaklasik 80 dakika sürüyor bu program ve göğüs bölgemdeki yağları eritmek için hergün göğüs calisiyorum. Acaba bu dogru bir yaklaşım mıdır ? Göğüs bölgemdeki yağlanma bir ihtimal cerrahi müdalede gerektirebilir ancak ben bunun olmasını istemiyorum. Ayrıca yanlarımda da ciddi bir yağ var buda beni rahatsiz ediyor. Öncelikle bana ne tavsiye edersiniz ? L-Carnitine'in faydasi olur mu ? Diyetle birlikte HER GÜN agir yürüyüş ve sadece göğüs calismak göğüs yağlarını eritmede bana fayda saglar mi ? Cerrahi durum gerektiği ihtimalinde dahi sporla bunu hızlı bir sekilde yok etmek mümkün müdür ?
    Yanlizca bu işi gerçekten bilen insanlardan çok acil ve hızlı yardımlarınızı bekliyorum.
    Teşekkürler...

2. Gökmen Keskin

Gökmen Keskin Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zonguldak
    Merhaba öncelikle çok hızlı birşeyler elde etme arzusunu içinden atmalısın yazıyı okurken bile telaşı ve acelen hissettiriyo :) Bundan 10 ay öncesine kadar 105 kg dım bende şuan 83 kg dayım ve vermeye devam ediyorum before-afterda konum mevcut. Peki bunu nasıl yaptığıma gelirsek öncelikle dediğim gibi hızlı elde etmeye çalışmıyacaksın çok ağır diyetler çok ağır kardiyolar bunlar seni istediğin vücuda götürmez aksine uzaklaştırır. İlk yapman gereken kalori makro ve mikro besin değerleri hesaplanmış bir beslenme programı beslenmen iyi olmazsa yaptığın diğer aktivitelerin hepsi boşa zaman kaybı olur. Beslenme programını belirledikten sonra ikinci sırada ağırlık antrenman programı var tüm vücut yada bölgesel çalışmadan oluşan büyük kas gruplarını çalıştıran hareketlerin yoğunlukta olduğu bir program işini görür antrenman süresi 45-60 dk arası olmalı daha fazla geçmemeye çalış kardiyo hariç bu sürede. Gelelim yağ oranını düşürmede çok etkili olan ama abartılmaması gereken kardiyo çalışmalarına eve yağ yakımına baya yardımcı fakat aşırı süre yapılan kardiyolar kas kaybını beraberinde getirebilir. Sadece kardiyo yapılarak kilo verdiğinde göğüs karın bölgesindeki yağların azalmadığını aksine daha çiirkin bir görüntü aldığını görebilirsin. Yapman gereken sabah kahvaltı öncesi 45 dk hafif tempo koşu yada antrenmanlarından "SONRA" 30 dk hafif tempo koşu şeklinde uylayabilirsin. Karnitin o kadar büyük bir etki yaratmaz yani ben önermem kullanmanı, onun yerine kardiyo antremanlarından önce içeceğin bi bardak yeşil çayda aynı etkiyi yaratacaktır. Sadece göğüs çalışmak gibi bir yanlış yapma her bölgeni eşit şekilde çalış kardiyoyuda haftada 4-5 gün uygulaman yeterli olur dinlenmek için kendine vakit ver. Bu işin hızlı yolu yok sabırlı olacaksın istiyeceksin hayalinin peşinden gideceksin azmedeceksin çok şeyden vazgeçeceksin istersen çok kolay zevk alacağın bişey olur istemezsen sana ızdırap vermekten öteye gitmez..
    Umarım yardımcı olabilmişimdir.

3. Emre91

Emre91 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam bende 105 kiloydum ve suan 78 kiloya düştüm. Beni rahatsiz eden de bu zaten. Neredeyse 30 kilo verdim ancak hala göbeğim ve yanlarım var. Bide beni esas rahatsiz eden göğüs durumu. Acikcasi ameliyat olmak istemiyorum. Cerrahi müdahale gerekebilir ama yaptirmak istemiyorum. Bu durumda kilo verdikçe meme yüzde 100 yok olmasa bile ciddi manada azalma saglamak mümkün mü ? Çünkü ciddi manada yağ birikintisi oldugunu görebiliyorum. Beni esas merak ettirende bu zaten.

4. Gökmen Keskin

Gökmen Keskin Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zonguldak
    Öncelikle doğru kilo verdiğinden emin misin? Ağırlık antrenmanıyla beraber ayda max. 5-6 kilo olarak mı yaptın daha fazla verdiysen yada ağırlık antrenmanlarını ciddiye almadıysan kilo versende aynı sorun olur. Doğru yolu izlediğinde kolay olmasa bile zamanla topluyo yani yağlanma azalıyo ama ciddi manada dikkat etmek gerekiyo antrenman olsun beslenme olsun.

5. Emre91

Emre91 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam ben direkt prof diyetisyen ve yüzme eşliginde verdim. Suanda da body e basladim cardio yapiyorum. Ancak göbeği eritmek gercekten büyükj sıkıntı o yüzden buraya konu acma gereginde bulundum. Herkesten yardimlarini bekliyorum :)

Sayfayı Paylaş