Göbeğimle ve kollarımla ilgili problemim

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve klikbum tarafından 10 Haziran 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. klikbum

klikbum Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar selamlar,
    Yaklaşık iki yıldır vücut geliştirmeyle amatör bir şekilde ilgilenmekteyim. İlk zamanlar sadece kilo almak için yazılmıştım ve başardım, 180cm boyum olmasına rağmen 55 kiloydum ve iki sene içerisinde 13 kilo alarak 68 kiloya çıktım, ki hayatımda hep zayıftım. Şu son altı aydan beri ise ciddi şekilde vücudumu geliştirmekle uğraşıyorum. Karantinaya kadar salonda fullbody antreman yapıyorum ve karantinayla birlikte bölgesel olarak haftada 6 defa evde çalışmaya başladım. Göğüsüm hiç olmadığı kadar gelişti ama ne yaparsam yapayım kolumu büyütemedim ve göbeğim hâlâ var.

Beş kiloluk dumbbellerle haftada iki kez kol çalışıyorum ve ekstra olarak üç gün karın çalışıyorum. Az bir şey göbeğim var ki bunu eritemediğim için karın kaslarım belli olmuyor ve kollarım küçük kalıyor. Skinny fat miyim emin değilim.

Bu sorunları çözmem için ne yapmam lazım? Kilo almam mı gerek? Neyi değiştirmem gerek yardımcı olursanız çok sevinirim.

Günlük beslenme programım şöyle:
    Kahvaltı: 5 yumurta, zeytin, peynir, domates, yeşillikler, 100gr sütlü yulaf ezmesi
    Ara öğün: Bir avuç badem, muz, yoğurt
    Öğlen(spor sonrası): Pilav veya makarna, yanında tavuk, bir ölçek protein tozu
    Yatmadan önce yani gece: Pilav

2. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    180 boyla 68 kiloda üstelik 2 yıldır spor yaptığın halde göbeğin varsa bir şeyleri çok yanlış yapıyorsun demektir. Skinny Fat olmakla falan da alakası yok. Beslenmeni, antrenmanlarını gözden geçir. Muhtemelen pump olup salondan kaçıyorsun, onun yerine doğru düzgün ağırlık arttırabileceğin programları tavsiye ederim.

3. Alincoln

Alincoln Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    28
    Yani aslında cevabı kendin vermişsin. 2 yıl amatör + 6 ayda ciddi şekilde bu sporu yapıp kol programında hala 5 kg dambıl kaldırıyorsan her şeyin başında antrenman sisteminde ciddi sıkıntılar var. Beslenme olarakta sütli ve sütlü yiycrkler bazı insanlarda şişkinlik yapabiliyor. Buda sana göbek olaram yansıyor olabilir. Buna da dikkay etmeni öneririm.

NeverEnough bunu beğendi.
  4. klikbum

klikbum Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ege Fitness'ın fullbody antrenmanını yapıyordum salonlar açıkken. Düzenli olarak ağırlıkları arttırıyordum. Beslenmemde sıkıntı var ve nasıl düzenleyeceğimi bilmiyorum

Yok evde olduğum için 5kg lık dambıllarla çalışıyorum hocam :D Normalde salonlar açıkken çok daha ağır çalışıyordum.

5. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    Öyle uyduruk antrenman programları yerine bilimsel olarak bir mantığı olan programlara yönel. EgeFitness resmen koca bir jenerasyonu zehirledi. Çok ter akıtmayı süper bir şey gibi lanse ediyor. Kas yapmak, güçlenmekle ter akıtmanın bir alakası yok.

EgeFitness şeklinde cevap vereyim: Work Hard'a gerek yok, Work Clever önemli olan.

Chuck94 ve kirliiiii bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş