Göğüste Yağlanma

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Mr.Ceket tarafından 6 Mayıs 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Mr.Ceket

Mr.Ceket Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba sevgili bodyforumtr.com ailesi.Sitede yeniyim umarım konuyu doğru yere açmışımdır hatalıysam kusuruma bakmayın.
    Şimdi bir sorum olacak sizlere. Şu an 23 yaşındayım. Yanlış hatırlamıyorsam 17-18 yaşlarında bodybuilding sporuna başladım. İkamet ettiğim konumdan dolayı bizim buralarda spor salonu bulmak çok kolay değildi (o yıllarda). Gittiğim spor salonuna arkadaş çevresi olduğundan dolayı da baya gitmeye başlamıştım fakat salonun adresinin değişmesi ve sahibinin sorun yaşayıp kapanması vs. nedenlerden dolayı sporu çok aralıklı olarak yapabildim. Sonra o fitness uzmanı abi de kumar borcundan vs. salonu tamamen kapatmak zorunda kaldı. Düzenli olarak gidebildiğim maksimum 5- 5.5 aydır muhtemelen. Uzun süredir de spor salonuna gitmedim, birkaç denemem de oldu ancak başka ama ortamlara da alışamadım pek.

Şimdi sorum şu, göğüslerimde yağlanma var. Jinekomastiye benziyor o yüzden meme dokusu büyümesi mi diye bir ultrason çektirdim, doktor yağ olduğunu söyledi. Bir estetik uzmanından liposuction yaptırmamı önerdi. Geriye dönüp 18-19 yaşlarındaki denizde çekilmiş fotoğraflarıma baktığımda göğüsüm geyet normal bir formda gözüküyor. Vücudum da şu an olduğu kadar yağlı değil tabi fakat şu an da o kadar göğüs oluşturacak bir yağ yüzdeliğinde olduğunu düşünmüyorum diğer vücutları baz alınca. Sizce göğüs hareketlerini yanlış veya fazla yaptığımdan olabilir mi bu yağlanmalar? Çünkü en çok yapmayı sevdiğim antrenman göğüs antrenmanıydı (bar, kelebek) ve yüksek ağırlıklara çıkmaya başlamıştım yavaş yavaş. Yani göğüsleri fazla çalıştırırsak ve sporu uzun bir süre bırakırsak böyle bir etkisi olur mu?

Biraz uzun oldu ama kusura bakmayın, teşekkürler...

2. Gokkker86

Gokkker86 Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Sporu bırakmakla alakası yok ya beslenme genetik tamamen kas kütlesi azalır sadece sporu bırakınca vücut yapına görede değişimler olabilir doğru beslenmeyle bir sıkıntı çıkmaz ama

3. Mr.Ceket

Mr.Ceket Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Anladım peki doğru spor ve dietle yağ yakılarak bu vücut orantısından kurtulabilinir mi?

Sayfayı Paylaş