Göğüste Fazla Hareket Yapmak ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Bytechno tarafından 1 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Bytechno

Bytechno Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    spora başlayalı 6 ay oldu, beslenmeye elimden geldiğince önem veriyorum, spor öncesi yeterli ölçüde karbonhidrat ve günlük 4 öğünde 130 protein alıyorum yağsız besleniyorum. aşağıdaki antrenmanı haftada iki gün kullanıyorum. Büyüme ve gelişme kat ediyorum ama yinede tırsıyorum kas yakarmıyım?

yanına -a ve -b yazdıklarım çift set(ard arda)

2. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    5 hareket yapan görüyorduk da 9 görmemiştim. Tebrik ediyorum.

doxux, HG!, Pink Zeppelin ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  3. Cengizhan CAN

Cengizhan CAN Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Balıkesir
    Bu kadar press yapman anlamsız, bir bar bir dumbell bence olmamış. 7-8 hareket yapıyorum kasın gittiği falan yok. Beslenme + takviyen sağlam ise korkma.

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Bu kadar hareket tamamen gereksiz.Zaten bu kadar harekete kadar enerjin bitmiyorsa idmanın hakkını vermiyorsundur.İdman yapan adam sadece bench presslede yapar göğüs idmanını.Önemli olan idmanın kalitesi,çok hareket deil.

zzzxxz bunu beğendi.
  5. zzzxxz

zzzxxz Üye

Beğenileri:
    587
    Ödül Puanları:
    103
    bu programı uygulayarak maksimum 2 antreman sonuç alırsın oda vücudun alışık olmadığı için olur sonrasında bu programı yapmaya devam edersen boşa kürek çekmiş olursun
    senin gücünü vermen gereken ana hareket press hareketidir maksimum gücünle sadece 4 set press bile yapsan tüm bu programdan elde edeceğinden daha fazla verim verir,vücuda hacim veren harekette presslerdir
    fly hareketi hacim amaçlı bir hareket değildir en fazla 1 tane yapılması gerekir yapılmasada hiç bir kayıp olmaz

6. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Maşallah. Jay Cutler, Arnold, Phil Heath, Ronnie Coleman gibi dünyaca ünlü ağır siklet vücut geliştirmeciler bile bu kadar hareketi bir arada yapmamıştır. Bu kadar hareketle üstelik tek bir kas grubunu çalıştırmak için beslenmene bir de yürek eklemen lazım.
    Forumu iyi araştırıp okursan, göğüste kaç hareket idealdir, kaç set idealdir gibi sorularına yanıt bulursun.

HG! bunu beğendi.
  7. Bytechno

Bytechno Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yahu zaten bende bi tuhaflık hissettiğim için açtım konuyu bizde hocanın ağzına bakıyoruz arkadaşlar.. peki bu antrenmanı 2'ye bölerek yapsam? bench presler bi gün dambıl presle fly lar öteki gün? ozaman nasıl olur? bu programın neticesi: http://i.hizliresim.com/qMLBkV.jpg

8. Thesyseng

Thesyseng Üye

Beğenileri:
    782
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    System Engineer
    Yer:
    Istanbul
    Incline press
    Incline fly
    Flat press
    Cable crossover yeter

Sent from my iPhone using Tapatalk

9. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Hocanın ağzına bakmana gerek yok, yenş başlayanlar için yazılmış programlardan herhangi birisini alıp kullanabilirsin. Mesela: https://www.bodyforumtr.com/threads/body-buildinge-yeni-başlayanlar-İçin-program.4738/
    Veya: https://www.bodyforumtr.com/threads...emi-program-İskeleti-full-body-workout.87298/
    veya: https://www.muscleandstrength.com/workouts/beginner-fullbody-workout.html

elite35 bunu beğendi.
  10. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Aga programın neticesi efsoymuş bence devam etmelisin

11. Bytechno

Bytechno Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Eyw kardesim, onumuzdeki bi ay ikiye bolcem programi gelisme azalirsa yavaslarsa tekrar baslicam.. İlk mesajdada yazdim ben baslarken 88 kilo 176 boy insandim.. İntervalde var programda haftada 3 gun gelismemden fazlasiyla memnunum ama dinç oldugum bi gun yok son 5 aydir.. Hergun yorgun halsizim ki beslenmem cok iyi.. Ondan dolayi hareketi azaltip agirligi arttiricam bakalim

12. mertoz9

mertoz9 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    En son Arnold'un bi yazısında görmüştüm. Yarışma için hazırlanan birisine kazanmak istiyorsan benchin bütün açılarında 3-4 set press yap diye. Yarışmak gibi bir hedefin yoksa veya steroid takviyesi almıyorsan bu kadar press hareketine göğüste dayanmaz kolda..

Baktıkça gülesim geliyor :D Gönlü bol bir spor hocan varmış gönlü bol içi boş :D

13. Bytechno

Bytechno Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    valla hacım ikiye böldüm şimdi Kalın olanları salı ötekileri cumartesi olacak şekilde eğer gelişimde yavaşlama olursa geri dönücem o programa :)

14. zzzxxz

zzzxxz Üye

Beğenileri:
    587
    Ödül Puanları:
    103
    ilk program koyu renkli olan yapılabilir ancak ikinci bölümdeki antreman tamamen yanlış bak söyleyim sana
    ilerde ne kadar yanlış olduğunu kendin anlarsın zaten boşuna vakit kaybetme diye uyarıyorum aynı yollardan geçtik çünkü
    hatta ilk bölümdeki son harekette gereksiz

Son düzenleme: 4 Mayıs 2016
  15. Bytechno

Bytechno Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    niye yanlış hocam hatayı veya tavsiyeni söyle ona göre değişiklik yapayım

16. zzzxxz

zzzxxz Üye

Beğenileri:
    587
    Ödül Puanları:
    103
    araya fly hareketi sıkıştırma fly hareketini daima programın en sonunda yap ve en fazla 1 tane fly hareketi yap
    incline decline falan hiç farketmez milimetrik etkileri olabilecek hareket bu istersen her hafta farklı bir versiyonunu yap
    2.programda o hareketlerden sonra decline presse gücün kalmaz (yapamazsın) eğer yapabiliyorsan diğer hareketleri doğru yapmıyorsun demektir
    benim tavsiyem hareketleri yavaş şekilde aşağı indirerek yap, dambılları yukarı kaldırırken hızlı aşağı indirirken kaldırdığın hızın en az 2 katı yavaş yap
    aradaki farkı 1 gün sonra göğsünde göreceksin
    hareketleri öyle bir şekilde yapki 6 set göğüs press hareketinden sonra başka bişey yapmaya halin kalmasın

Sayfayı Paylaş