Göğüslerim Neden Bu Kadar Yukarıda Ve Bir Kaç Soru

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve MeyethologY tarafından 9 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. MeyethologY

MeyethologY Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    İyi günler arkadaşlar.Kendimi kastığım bir vücut fotoğrafımı koyuyorum ve bir kaç sorum var.Birincisi göğüslerim neden bu kadar yukarıda , kas olmadığı için mi , ağırlık çalışmadığım için mi yoksa genetik mi ? Eskiden 1 ay fitness yapmıştım onun dışında ağırlık çalışmadım kick boks yaptım , orda aşırı çektiğimiz şınavlar , hareketler vs. ile sadece.İkincisi 67 kiloyum ancak zayıf olduğuma bakmayın benim yediğim yemeği inanın 100 kilo arkadaşlarım ancak yiyebiliyor.Metabolizmam çok hızlı sanırım bilmiyorum ancak sürekli yiyorum ve bu aralar dövüşmeyeceğim için(ara verdim) uzun süredir mekik ve şınav çekmiyorum.Bu kadar yememe rağmen abs programına uygun iki günde bir mekik çeksem karın kaslarım çıkar mı , çıkar derseniz aşşağı yukarı ne kadar sürede ? Başka bir sorum sırtımda kifoz(eğri olacak normal derecede) ve skolyoz(5 dereceden az) var.Doktor yüzmeye gidip bol bol sırt üstü yüzmemi söyledi.Kısaca öne eğik duruyorum ve dik durmam lazım , omurgam kambur durmaya alışmış.Omurgayı düzleştirmek , dik durmam için önerileriniz var mı ? Örneğin barfiks demirine asılı kalmayı öneriyorlar bunun gibi.1 ay fitness deneyip sonra yüzme düşünüyorum eğer fitness sırtıma sandığımdan daha iyi gelirse sürekli fitnessta düşünebilirim.17 yaşındayım kritik dönem kemikler için anlayacağınız :) Biraz başınızı ağrıttım ancak son bir soru ağırlık çalışmak boy uzamasına engel mi ? Herkes farklı bir şey söylüyor , bu konuda kesin yüzde yüz bilgisi olan birisi söylerse çok sevinirim.Konuyu cevaplayacak herkese teşekkürlerimi sunuyorum , hepinize iyi ve sağlıklı günler diliyorum...

r9pf1.jpg

2. repax

repax Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    göğüslerin yukarıda değil.Vücut yapın öyle.Omuzların ufak alt göğüs kasların belli olmuyor.Biraz etlendirdinmi iş çözülür sıkıntı yapma :)

Sayfayı Paylaş