Göğüslerim nasıl ve nasıl gelişir [SS] li

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve birdostt tarafından 15 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. birdostt

birdostt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    http://i.hizliresim.com/DkE2Mv.jpg
    http://i.hizliresim.com/4RDrkA.jpg
    http://i.hizliresim.com/8EkZQn.jpg
    http://i.hizliresim.com/q23MRd.jpg
    Arkadaşlar öncelikle merhaba benim evde sehpa(mekik) ve dambıl setim var çoğu insanda olduğu gibi ve ben 2-3 günde bir sadece göğüs egzersizi yapıyorum bana göre alt göğüsüm sarkık eğer sarkıksa nasıl düzeltebilirim ve başka hangi hareketleri yapmalıyım
    Yaptığım hareketler sırasıyla decline dambıl bench,decline fly,incline dambıl bench,icline fly ,dambıl pullover yapıyorum ve cable cross yapmak içinde kablo ve barfix borusu alıcam sizce başka neler yapmalıyım yağları eritmek için kiloda vermelimiyim yoksa direk sabır edip2-3 günde bir proglama uyarak devam etmelimiyim
    not:yaşadığım yerde spor salonu yok :(
    --- Mesaj birleştirildi, 15 Eylül 2014 ---
    Yeni konum bu sayın yöneticiler eskisi silinebilir
    ve beslenme şeklimde fazla ekmek yemem poğça simit tarzı şeyler yerim ve evde pişen yemek neyse onu yerim tatlı olarak da günde bir defa yerim örn:1 gofret,1 puding gibi

Son düzenleme: 15 Eylül 2014
  2. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Endomorf vücut tipine sahipsin, bu kardiyo olmazsa olmaz demek, bir o kadar da çok dikkatli beslenmelisin demek, ağırlık çalışma kısmı bu durumda ikinci planda kalıyor. Öncelikle 1 gün kardiyo - 1 gün ağırlık çalışması zincirinde ilerlemeni öneririm, kardiyo olarak ilk etapta koşu, eliptik bisiklet vs. gibi bir egzersizle 45 dk civarı, nabız sayını arttıracak orta şiddette bir antrenman yapabilirsin, bir süre sonra araştırıp öğrenip, hiit kardiyo modeline geçebilirsin, ağırlık çalışması olarak sadece göğüs idmanları yeterli değil, tüm vücudu bilhassa büyük bacak kaslarını vurmadan o iş olmaz, ve bunları evinde de yapabilirisn, tüm vücut antrenmanlarını araştır, takıldığın bir yer olursa cevaplarız. Beslenme ise en önemli olgu, çok uzun uzun yazmaya gerek yok, araştır-öğren-günlük kalori ihtiyacından az alım yap, neleri tüketip neleri tüketmemen gerektiğini bil ve bunu bozma, ağırlık antrenmanlarını sıkı yap, sabırlı ol, olduda bitti.

3. birdostt

birdostt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Endomorf derken :) Birde siz bilgili bir kişi olarak size bir kaç şey sormak istiyorum kardiyo yaparken yani koşarken tıkanana kadarmı koşayım ve beslenirken ekmeği ve un mamüllerini tamamen keseyimmi,ve ben sadece alt göğüsü düzeltmek istiyorum ama bütün vücudu çalıştırmak şartmı ?

4. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Endomorf üç ana vücut tipinden biridir, en hızlı kas inşa edebilen, kolay yağ depolayabilen, yağ problemini en fazla yaşayan vücut tipidir, artılarıda vardır eksileride. Zamanla vücudunu alıştıracaksın, bir anda olmaz, temponu arttırarak devam etmelisin, mesela bu gün 20 dk orta tempolu koşuyorum, 2 hafta sonra 30 dk koşmalıyım diyebilmelisin, amacına ulaş yeter, tıkanana kadar 3.5 saat koşabileceksen buna gerek yok:) bölgesel yağ yakımı olmaz, tüm vücuttan yağ atılır veya depolanır ve erkeklerde en son yakılan yağ - ilk depolanan bölge karın kısmında bulunmaktadır. Eğer kas inşa etmek istiyorsan tüm vücut ağırlık idmanı şart, ama sadece göğüsünde bulunan yağlardan kurtulmak amacındaysan kardiyo yeterlidir.

5. birdostt

birdostt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    benim istediğim şey göğüs teki yağı eritmek ve kas inşa etmek orada siz galiba tüm vücut idman şart derken şunu diyorsunuz ,evde pullover yaparken arka kol zorlanıyor mesela bu yüzden arka kol çalışmakta şart çünkü dolaylı yollarla vücudun çoğu yeri çalışıyor,bunu kast ettiniz :) ve göğüs proglamım iyimi hiç değiştirmeyeyimmi
    bu arada cevaplamalar için çok teşekkürler sizin bildiğiniz veya kullandığınız yağ eritici besinler varmı mesela yeiş çay etkili deniliyor

6. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Serbest ağırlıkla yapılabilecek tüm izole göğüs hareketlerini yapıyorsun desem yeridir:) decline bench press + decline dumbbell fly yapman yeterli.

7. birdostt

birdostt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    göğüs olarak sadece bu 2sini yapsam yeterlimi yani :) birde bacak hareketlerini nasıl yapabilrim evde

Sayfayı Paylaş