Göğüslerim gelişmiyor :(

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve D1saster tarafından 10 Nisan 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    Alt gögüs için dipsi mi cable crossoveri mi önerirsiniz?

2. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Hangisini daha nizami yapıyorsanız onu yapın derim.
    İyisi kötüsü yoktur hareketlerin.
    Sizin aldığınız verime bağlı.
    Yalnız crossover her salonda yapılamayabiliyor.

Dipsi nizami yapmak da önemli, yetenek ve güç ister.
    Çünkü yanlış yapıldığından göğüsten ziyade trisepler çalışır veya sakatlıklara yol açabilir.

deathlifter bunu beğendi.
  3. D1saster

D1saster Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Set sayılarını azaltıp dinlenme günlerimi arttırıyorum dediğiniz gibi...Birde göğüs idmanından 1 gün önce omuz çalışıyordum ve ön omuza çok yükleniyordum 6-7 set press+3 set one dambıl kaldırma hareketleriyle. Sanırım göğüs idmanına ön omuz ve triceps yorgun giriyorum birazda bundan durdu gelişme...İdman programımda genel anlamda değişiklikler yapmam gerekiyor sanırım üzerinde çalışıyorum...

4. GoLD_WaRRioR

GoLD_WaRRioR Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Altyapı bir kere beslenmendedir, eğer vücudun az protein alıyorsa kas gelişimin de yavaş oluyor demektir. Yani daha fazla proteinli şeyler yemen lazım örneğin ; yumurta, et gibi...
    Ona rağmen göğüs kasların gelişmiyorsa (veya az gelişiyorsa) gereğinden az ağırlıkla çalışıyorsun demek, ağırlıkları arttırmalısın.
    Hareketleri yaparken kaslarının zorlanması gerekir kaslar öyle gelişir. Az ağırlık sadece kondisyonunu arttırır veya yağ yakar. Selamlar

5. Yavru_Kartall

Yavru_Kartall Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Samsun
    arkadaşlar bende salona başlıcam ama zayıfım 1.73 boy 56 kg sizce göğüs ve kollarımı çalışarak şişirebilir miyim. Kilo da alamıyorum bu arada en önemlisi göğüslerimi şişirebilir miyim?

6. russkii35

russkii35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben 2 aydır kendi vücut ağırlığımla göğüs çalışıyorum hiç bir ilerleme yok, fakat kardeşim hiç çalışmamasına rağmen(futbolcu sadece antreman yapıyor, vücut çalışmıyor) göğüsleri belli olacak seviyede çıktı. Genetik ikimizde de aynı etkiyi yaratmaz mı?

7. SPARTACUS5

SPARTACUS5 Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Doctor
    Yer:
    İstanbul
    Normalde kaldırılan ağırlıklar platoya takıldığında drop vs. kullanarak kas öldürene kadar tekrar yapmayı seçerim ama göğüste zamanında bunu kullanmıştım ve ağırlığı düşürerek yapılan tekrarlar pek etkili olmamıştı.Ben de onun yerine son seti defalarca tekrar etme şeklinde bir sistem uyguladım..4 setli bench press 'i bitirdikten sonra,son sette 4 tekrar yaptığını farz ediyorum, 15-20 saniye ara verir , aynı eğırlığı tekrar girerdim,2-3 tekrar çıkardı, sonra tekrar ara ve tekrardan birkaç tekrar.. Bu şekilde iki haftada 5 ayda yaklaşık 10 kilo arttırdığımı hatırlıyorum, sana da tavsiye ederim.
    Ve deadlift-squat yapmıyorsan mutlaka programına ekle..

Son düzenleme: 23 Ekim 2013
  8. Degerli

Degerli Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Kastamonu
    benim 2 göğüs arasında farklılık var sağ çok gelişmiş ama sol gelişmemiş ne tür antreman önerirsiniz ben evde çalışıyorum

Sayfayı Paylaş