göğüslerim benchte acımıyor nedendir bakarmısıniz

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve karambol08 tarafından 31 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. ADANALI1980

ADANALI1980 Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Mersin
    Bu arada, gögüs kası agrısı çekene ben rastlamadım daha.. gögüs kası belki de en zor izole veya karma içinde zorlanabilen kas gibi.. Çogu gögüs agrısı gögüs kafesinde ya da omuza yakın bölgede oluyor.. hareketi nizami yapıyorsan ve de tekrar/kilo artışı oluyorsa.. Gelişiyor demektir.. Çok doğru bir tespit kollar yorulunca gögüse baskı az oluyor.. Gögüse en izole hareketlere ağırlık vermen işe yarayabilir..

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

2. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    tricepsler gelişince göğüslerde gelişir şimdilik kilolaları tricepslerin kaldırıyor göğüslerine fazla iş düşmüyor kilo artırdıkça hisedersin.

ADANALI1980 bunu beğendi.
  3. karambol08

karambol08 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    8
    Bileklerimde bileklerimin az ilerisin de ve baldirlarimda agri oluyo çok fazla ama kesinlikle gögüs agrimiyo
    --- Mesaj birleştirildi, 2 Haziran 2014 ---
    Antrenörümde ayni şeyi söyledi hocam ektomorfum ben kollar hiç yoktu nerdeyse güç kollarima biniyo kollar yaniyo ve gögüse gereginden az agirlik basiyorum bencede kollar güçlendikce agirlik arttirica. Yanma o zama olur heralde ve merak ettigin abi hocamin yazdigi gogus programi bu piramit sistemle gidiyoruz 12-10-88 agirlik arttirarak 3 hareket bech press dumbeel fly 3 set şınav bide butterfly giriyorum gögüslerin altı zayıf hocam zamanla gelişicek bu programa uy beb ilerde yenilicem dedi ve saglam agirliklarla basiyorum basarkende başımda duruyor yardimci oliyor hareketi dogru yapiyorum yapamayinca tekrar basiyorum doğrumu gidiyorum sizce ve en çok kafama takilan abi o yanma olmasada gögüslerimde gelişme olurmu merak ettigim konu bu

Son düzenleme: 2 Haziran 2014
  4. kozan40

kozan40 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Bendede bench pres etki etmiyo onun yerine dumbel pres ve gogus makinalarini giriyorum ara sira deistiriyorum şok luyom adeleyi ertesi gun dehşet ağrı si oluyo bence dene derim ayni sorun bendede vardi cunku mesela 2. Hafta gogusu bench siz calis dumbel pres falan yap bak nasi hissetcen sonra benche basladigindada hissetneyw baslarsin yavas yavas bunlar benim tavsiyemdir iyi gunler

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

karambol08 bunu beğendi.
  5. karambol08

karambol08 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    8
    Evet oda olabilir bunuda deniycem ama herkezin şuan dedigi arka kollar güçsuz kaliyo saglam agirlik basamıyorum o sebepten yanmiyo herkez bunu söylüyo hocam

6. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    olur niye olmasın ama ne kadar göğüslerini zorlarsan o kadar gelişim olur beslenmene ve dinlenmene önem veriyorsan o yuzden triceps gibi yardımcı kasları önce doyur daha sonra daha ağır bastığında farkı hisedeceksin.

7. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Yorumları gördümde su şekilde yorumu şahsen doğru bulmuyorum bende bench press te göğüsleri hissetmeyen biriydim banada zamanında agirlik artinca hissedersin diyolardi ama arttirmama rağmen hissetmiyordum ama sonra çözümü buldum form yanlismis.. Demek istediğim kilonun az veya çok olması değil önemli olan formu yakalayabilmek...ben calisma istasyonuyla calisiyorum, hic agirlik yokken bile göğüs kaslarimin çalıştığını hissedebiliyorum..Umarim demek istediğimi anlamışsınızdır.. Abi bench press yaparken atabilme şansın varsa bi foto yada video atabilirsen daha iyi yorum yapabiliriz..

8. karambol08

karambol08 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    8
    Çarşamba günü ikinci antrenmanımfa basarken video aticam hocam

9. ADANALI1980

ADANALI1980 Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Mersin
    Merhaba arkadaş, form için çok yorum okudum.. Senin paylaşacağın video ya da foto varsa memnun oluruz..

10. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Aslında çok böyle hoca derecesinde bilgim yok yani foto falan çekip form budur diye biseyler ogreticek derecede bilgim yok..ben internetten arastirip video paylasim portallarina bakiyorum hareketlerin nasıl yapildiğini bu şekilde öğreniyorum..

11. ADANALI1980

ADANALI1980 Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Mersin
    Ben de onu kastetmiştim zaten :) o videolardan faydalı bulup, senin bench press te gögüsünü hissetmeni sağlayan video ya da foto hangisiyse paylaşırsan çok iyi olur.. Cevabında olumsuz bir hava sezdim.. Ard niyetle yazmıyorum mesajları..

12. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    :) hangi niyetle sormak istediğini anladim ben sadece kişisel olarak eğitici video paylasir gibi bi tecrübeye sahip değilim bunu demek istemiştim.. Ama uzmantv den öğrenmiştim tam olarak nasıl yapılacağını.. Bench press nazil yapilir yazmisdim yanılmıyorsam, sonra izlemiştim..elimde link yok malesef, ama herşeyden önemlisi kendine ayna gibi bisey bulmaktir, nasil yapildigini öğrenip uygularken de kendimizi izlemek önemli ben hatalarimi boyle buldum..

Sayfayı Paylaş