Göğüs Orantısızlığı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve TimurSonmeZZ tarafından 26 Mayıs 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. TimurSonmeZZ

TimurSonmeZZ Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    evet soru başlıktaki gibi sağ göğsüm sol göğsümden daha büyük ve daha aşşağıda daha önce böyle değildi bir takım hatalarım yüzünden böyle oldu nasıl düzeltebilirim acaba? bariz fark var baya belli yani daha önce böyle bişey yoktu çözümünü bilenler varsa yazarsa sevinirim :')

2. palaz0101

palaz0101 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    Küçük olan göğsünü daha çok yor daha ağır kilolarla çalış inç pres makinalarında tek göğüs çalışabilirsin

3. TimurSonmeZZ

TimurSonmeZZ Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Tek taraflı göğüs çalışsam faydasını görürüm değilmi? Birde tek taraflı göğüs çalışınca mesela sol göğüsmü çalıştım sol omzumla sol sırtımda fazlasıyla gelişme olmaz değilmi?

4. ferhat.54k

ferhat.54k Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    18
    Sakın tek goğsü çalışayım falan deme. göğüsler dahil omuz kol gibi kaslarının orantısını bozarsın. dumbelllarla çalışmayı dene. mesela bench pressi barla değil de dumbellla çalış. buna ek olarak, önce sağ/sol göğüs hareketini yap. hemen sonrasında diğer göğsü yap. iki tarafta da set/tekrar sayıları eşit olsun.
    son olarak, bu orantısızlık kasların hacminden değil de genetiktense yapabilecek bir şeyin yok. tamamen kuruma az daha orantılı olur.

5. TimurSonmeZZ

TimurSonmeZZ Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    yok efendim genetik deil daha önceden böyle birşey yoktu kusursuza yakındım anlayacağınız :D ama benim hatalarım yüzünden bozuldu tek taraflı çalıştım falan filan, düzelirmi diyorsunuz yani?

6. ferhat.54k

ferhat.54k Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    18
    öyleyse düzelir. sadece sabır efendim :)

TimurSonmeZZ bunu beğendi.
  7. palaz0101

palaz0101 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    Tek göğüs derken sadece sağ göğüsü çalışıp bırakmayacak ikisininde çalışacak sadece sağı daha fazla yoracak eşitsizliklerde bu yapılır

8. ferhat.54k

ferhat.54k Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    18
    birini birinden fazla çalıştırırsa, dediğim gibi orantısızlıkları arttırır. bir göğsü fazla çalıştırdığında aynı zamanda omuz kol hatta sırtının da bir kısmı diğer kısmından fazla çalışmış olur. artısakatlık ihtimali cabası.
    arkadaşın dediği gibi olay kas hacminden kaynaklanıyorsa, teker teker çalışıp aynı set/tekrarlarda bitirirse, bu iş olur.
    konuyla ilgili bilimsel açıklaman varsa dinleyelim. yoksa eğer, mantık olarak dediğim şey doğrudur.

Sayfayı Paylaş