Göğüs Nasıl Çizgili Olur ? (Yardım)

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve KaanScaletta tarafından 27 Haziran 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. KaanScaletta

KaanScaletta Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    çok yağlı biri değilim boyum 171 63 kiloyum 72 kilodan düştüm karantinada salonda göğüs omuz ve kol haftada 2 kere çalıştırıyorum göğüslerim hacimli sarkmıyoda gayet iyi dik ler ama çizgili değil altında yanlarında falan çizgi yok ve güzel durmuyolar nasıl çizgili yapabilirim ağırsağlam ve sağlık sitelerinde ölçtüğümde yağ oranım %12 -15 arası çıkıyor buda gayet iyi
    --- Mesaj birleştirildi, 27 Haziran 2020 ---
    yaşım 15

2. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    Çizgili (lifli) kas görüntüsüne ulaşabilmek için yağ oranını ciddi düşürmen gerekir. Birçok doğal sporcu için de bu inanılmaz bir hacim ve güç kaybı demektir. Onun yerine yüklemeye devam etmeni öneririm.

42-cm-kol-istiyorum ve KaanScaletta bunu beğendi.
  3. KaanScaletta

KaanScaletta Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    ama çoğu spora yeni başlamış veya spora hiç gitmeyen kişilerin bile göğüsleri şekilli altlarında çizgi var bu nasıl oluyor benim çizgiliden kastım içindeki liflerin gözükmesi değil alt ında yanında tutan bi çizgi olması yani şekilli gözükmesi göğüsün

4. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    Göğsün abdominal liflerinin kuvvetli olması, kasın insertio genetiği ve düşük yağ oranına bağlı bir olay. Genetiği değiştiremezsin, diğerleri için çalışmaya devam sadece.

5. KaanScaletta

KaanScaletta Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    biraz araştırdımda alt göğüs ne kadar çok çalışırsak alt tarafı çiziyomuş yani çizgili oluyomuş alt göğüs ağırlıklı gitmem lazım demekki

6. Alincoln

Alincoln Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    28
    Yeni başlayanlara bu şekilde bir çeşitlilik önerilmez. Klasik benchte ustalaşmadıkça hiç o yollara girme derim. Eğer girersen aklın çok karmaşıklaşır. İkincisi aceleye gerek yok. 6 ay bu sporu hakkıyla yap elbet bir şeyler olmaya başlıyorsun.

afka9 ve Atakan Öniz bunu beğendi.
  7. KaanScaletta

KaanScaletta Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Çok haklısın benimde hedef 1 yıl kış gelsin yüklemeye başlıycam hazır kurbanda geliyor protein bol bol alıcaz 75 kiloya kadar ekmeksiz aburcubursuz ev yemeği yumurtayla çıkıp yaza 2 ay kalada definasyona gircem sonbahar ve kışta sweat le geziyoz zaten vucüt gözükmesi önemli değil ama inş göbeklenmem kilo alcam diye asla ekmek ve aburcubur yemem de şuandada ağzıma sürmüyorum iradem aşırı yüksek ev yemeğiyle göbek yapmam demi düz mantık kaç tabak yiyosam 2 katı yiycem Gine günlük 4 yumurta ve yulaf yiycem öğrenciyim ben öyle gramaj mış sabah bunu ye öğle bunu ye uğraşamam ailemde sıkıntı çıkarır zaten

8. Aksy

Aksy Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    selamlar dostum göğüsün anatomisi aslında alt göğüs üst göğüs diye ayrılmaz pectoralis major yüzeysel ve pectoralis minor derin kas grubu olarak ayrılır yani göğüs bütün bir kas grubudur seçeceğin 1 compound hareket (bench press) ve yanına ekjleyeceğin 2 izole hareket bile göğüs kasının istediğin hale gelmesini sağlayabilir.

9. ısıda

ısıda Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    yukardaki arkadaşın belirttiği gibi yağ oranının düşük olması lazım ama yağ oranının düşük olması yetmiyor alt göğsündeki kas miktarının fazla olması lazım ve uzun süredir yapmadığın için yağ oranını düşürdüğünde zaten kas kalmıycak elinde dolayısıyla yine çizgili olmucak
    definasyona girme inanılmaz küçülürsün

Sayfayı Paylaş