Göğüs kasım eşit değil

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Ali İhsan Kahraman tarafından 1 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Ali İhsan Kahraman

Ali İhsan Kahraman Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar vücütta sağ göğüsüm daha şişik duruyor salona gidiyodum bıraktım 1 haftadır gitmiyorum kaydım doldu Antraman programım:
    Bench press 3*8
    Buttefly 3*8
    cable crossover 3*8
    Dumbell press 3*8

Nasıl düzelir sağ tarafta alt göğüsüm daha sert sol tarafta yumuşak alt göğüsmü çalışmam lazım ? Lütfen bi yardım edin

2. Fvrkan

Fvrkan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Aynı sıkıntıyı bende yaşıyorum . Yağ seviyemin yüksek olduğunu bildiğim için buna bağladım . Bilgili arkadaşlar ilgilenirse sevinirim bende . Kafama çok takılan bir konu . ?

3. Ali İhsan Kahraman

Ali İhsan Kahraman Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ben 1.80 60 kiloyum yağ oranım az ama sanırım alt göğüsle alakası veya genetik

4. lqexit

lqexit Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    8
    Dumbell ile çalışıyorsanız sol tarafın ağrlığını arttıra bilirsiniz.

5. Fvrkan

Fvrkan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Bar ile çalışıyorum . Fakat sanırım dumbell'a geçip eşitsizliği çözmeye çalışacağım

6. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    Simetri sorunu herkeste olabilir.Bendede öyle bir sorun var bu genetikte olabiliyor
    + olarak spora ilk başladığımızda günlük hayatta kullandığımız kol daha güçlü olduğu için ağırlık kaldırırken de güçlü olan kolumuzla kaldırdığımız zaman o kası daha düzgün çalıştırıyoruz.
    Hani spora başlayan barı düzgün tutamaz eğilme oluyor ya işte onun nedeni güç orantısızlığında ileri seviyede aylar sonra kapanan bir şey bu kafanıza takmayın.
    Çoğu kişide görülen bişeydir ve normaldir yani çok çok fazlaysa smith machine de bench press yapabilirsin denge kısmını makine üstlendiği için sadece itme gücünüzü kullanırsınız buda daha izole ve düzgün çalıştırmanızı sağlar.Ama yardımcı kaslarınızı pek devreye sokmazsınız sürekli smith machine dede çalışmak pek iyi değil bence.

7. Ysf_Dnc

Ysf_Dnc Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Kayseri
    Bu tarz eşitsizliklerde dumbell ile bir tarafa daha fazla yüklenmek eşitsizliği bozmaz bu defa da aksine güçsüz olan tarafın diğer tarafı geçmesine neden olur. Bar ile çalışmaya devam edin derim ben. Güçlü olan taraf az güçsüz olan taraf fazla zorlanacağı için bir süre sonra eşitsizlik düzelecektir diye düşünüyorum.

iPhone'den Tapatalk aracılığıyla gönderildi

Sayfayı Paylaş