Göğüs Kası Problemim

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ahmet3372 tarafından 12 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. ahmet3372

ahmet3372 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle merhaba ben yeni katıldım aranıza.Daha ilk mesajım olacak.4 aydır body building yapıyorum.Sağ göğüs kasım sol göğüs kasımdan büyük.Dengelemek için ne yapabilirim.Yada ileride kendiliğinden dengelenirmi? 1 yıldır vg yapan arkadaşımdada aynı problem var.Ama gördüğüm başka bir arkadaşta ise 8 aydır gitmesine rağmen 2 göğüsüde dengeli.Yanlış çalışmadanmı yoksa dengelemek için farklı hareketler yapmasındanmı kaynaklanıyor.

2. emregunes

emregunes Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Bursa
    Çalışmaya devam et.Bir yerden sonra dengelenecek veya senin gözüne çarpmayacak kadar dengeli görünecektir.

3. gs01

gs01 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    bench press te felan bazen benim sağ kol alıp başını gidiyo sol geride kalıyo gerçi bu bende bi sorun yaratmadı ama belki sende sag kol ile bu tarz hareketlerde dengeyi bozuyosan ondanda olabilir :D emregunes arkadaşımında dediği gibi zamanla düzelecektir

4. WAKABAYASHİ

WAKABAYASHİ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yardım ! ! !

Arkadaşlar ben 10 aydır vücut geliştirme yapıyorum. 4 aydır da "amino liqud mega forte" kullanıyorum. Bu amino asiti kullanmamdan bu yana yaklaşık 4 kilo aldım ama özellikle kol ve göğüs kaslarımın gelişmediğini farkettim. 22 yaşımdayım. 1,80 boy ve 80 kiloyum. Günde tek bölge çalışacak şekilde ağır bir çalışma programım var. Neden artık göğüs ve kol kaslarım büyümüyor ? Yardım eder misiniz? 10 aydır yapmama rağmen istediğim şekilde değilim. Benden daha küçük çocukların bile kolları daha şekilli duruyor ! ! ! :mad:

5. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Bu konu çok yazıldı daha öncelerden :)

Kalp sol tarafa daha yakın olduğu için göğüs kaslarında dengesizlikler olabilir bu problem ileride düzelir sorun yok antremanlara devam :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:33 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:31 ----------

Antremanlarını ağırmı yapıyorsun? Ve başlarken ağırmı başladın?

6. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    ben derim ki göğüs hareketlerinin tümünü barbell ya da makine de dumbell hareketlerine değiştir. asimetrik basıyor olabilirsin. yani barbeli sağ %60 sol %40 kaldırıyor olabilir. bir süre bunun dışında programa müdahale yapma. 2-3 ay sonra baktın dengelenme yönünde olumlu değişim yok, tekrar konuşalım.

her zaman amino kullanman yeterli protein aldığın anlamına gelmez. vücut ağırlığının 2 katı kadar gram protein yani 80 kg isen günde 160 gr protein aldığından emin ol. kilon arttıkça tabii ki protein miktarını da arttır. programı da dilerim kendin yazmamış, antrenöründen ya da güvenilir bir kaynaktan almışsındır.

7. WAKABAYASHİ

WAKABAYASHİ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Peki iyi bir beslenme programı verebilir misin?

8. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    hayır. ama burası forum, veren çıkabilir. bu arada forum demişken, belki daha önce verilmiş olabilir. beslenme başlığını biraz incelesen bir şeyler öğrenebilirsin. supplementler konusunu incelemeye de ihtiyacın olduğu hissindeyim.

Sayfayı Paylaş