Göğüs Kası Gelişimi İçin?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Proyoro tarafından 22 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Proyoro

Proyoro Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba arkadaşlar.

1 yıldır fitness'la yakından ilgiliyim ve supplement kullanıyorum. Spora çok düzenli bi şekilde gidiyorum.

Vücudum istediğim gibi gelişim sağladı denilebilir 1 yıl süre zarfında. Fakat göğüs kasım istediğim hacme ulaşamadı. Yani en geride kalan kasım göğüs kası oldu. Tüm göğüs hareketlerini eksiksiz yapıyorum. Bench presste 40-40-60-80 kilo basıyorum şimdilik sırasıyla. Tekrarları ise 10-10-8-6 olarak. Kullandığım proteinlere acıyorum bi gelişim görmedikçe, üzücü oluyor. Sizce daha sağlıklı bi gelişim ve büyüme için ne tür bi teknik uygulamalıyım? (piramit, dropset vs.) ya da ne yapmalıyım?

2. Ünkut

Ünkut Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    53
    gögüsüm benimde ilk basladigimda geri kalmisti Kollar ile omuzlar ise cok Cabuk gelistiginden Garip duruyordu aynaya bakinca.. ben sunu yaptim;

1. Incline egzersizleri ekleyin programlariniza...
    Incline Barbell Press
    Incline Dumbbell Press
    Incline Dumbbel Flyes

2. Bench Press yaparken barbelli gögüse degdirin kollari omuzdan biraz daha genis tutun, bu sayede triceps ve omuzlarin fazla etkisi kalmiyor gögüse daha cok yük biniyor ve tekrarlari hizli bir bicimde yapmayin yavas yapin
    3. Drop Set ile calisin örnegin maksimal 50 Kilo 10 tekrar yapiyorsun diyelim o son seti yaptiktan sonra 50 den 40 a inip 7-8 tekrar sonrasinda 20 ye inip tekrar 7-8 tekrar yapin inanin cok faydasi oluyor.
    4. Superset deneyin mesela bench press ile dumbbell flyes i kombine edebilirsiniz 1 set bench arkasindan araliksiz 1 set dumbbel flyes iki egzersizden de 4 set yapmaya bakin.
    5. Tekrarlari yüksek tutun 15-20 tekrar araliginda calismayi deneyin...

bu dediklerimi deneyip hala gögüsünü cikartamayan varsa ya beslenmede ya antrenmandan yada genetiginde Problem var demektir.

NoM bunu beğendi.
  3. Proyoro

Proyoro Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Deneyeceğim :) teşekkürler.

4. Ünkut

Ünkut Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    53
    rica ederim mümkünse 4-5 hafta sonra bu konu altinda gelismeleri yazarmisin? :)

5. M.MASON

M.MASON Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    8
    kendi programımı veriyim ben süper geliştim sanada yarar. dumbel pres , dumbel incline pres , kelebek atma , Dips , pulover. Bi dene faydasını görüceksin.

6. NoM

NoM Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    İstanbul
    1.5 senedir vücut geliştirme ile uğraşıyorum,bende aynı sorundan muzdaribim.Göğüste değişik taktikler denemezsem gelişemeyecek gibi.
    Dediklerinizi en yakın zamanda,hatta yarın başlayıp göğüs antremanımda deneyeceğim.Fakat demek istediğiniz drop set olayını tam olarak anlamadım.Yani ben normal programımdaki 4 seti yaptım en son hareketi bitirmeden bi 4 sette kilo azaltarak hızlıca mı yapmalıyım? Yani şu kan pompalama olayındaki gibi?

7. NoM

NoM Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    İstanbul
    Bugün göğüs antremanım var soruma yanıt alabilirsem bugün denemek istiyorum :)

Sayfayı Paylaş