Göğüs-Kanat Çalışması

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve bozzkurt tarafından 10 Mart 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. bozzkurt

bozzkurt Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Bilgisayar/Teknisyen
    Yer:
    İstanbul
    Selamunaleyküm. Daha önce böyle bir konu açmıştım ama kimseden cevap gelmedi. Bilgisi olan üstadlar cevap verirse sevinirim. Antrenman programımda Göğüs ve Kanat çalışması aynı gün verilmiş. Sizce bu doğru mudur? Birde Sırt ve bacak aynı gün yazılmış. Sizce ilerleme kaydedilir mi bu şekilde???

2. Anıl Özmerdivenli

Anıl Özmerdivenli Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Hocam kaç aylik sporcusunuz?

3. 33serkan33

33serkan33 Üye

Beğenileri:
    128
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MEMUR
    Yer:
    MERSİN
    tamamda bu doğrumu bu yanlış mı diye bir proğram olmaz ki ona senin vücudun karar verir, mesela ben hergün tek bölge çalışıyorum 2. bölgeyi çalışmıyorum diye gelişmeyecek mi? belli bir süreden sonra kendi proğramını kendin yaparsın zaten, şu iki bölge birlikte şu iki bölge birlikte diye bir anayasa kuralı yok ona sen karar verecen, yeterki sen hakkını vererek yap idmanı

4. Agent47

Agent47 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Göğüs kanat ikilisi forumda örnek programda var . göğüs ön kol kanadı beraber çalısıyordum ben memnundum ama partnerim on koldan sonra kanat giremiyordu. Mesleği gereği gün içi benden daha yorgun düştüğü için. Sonradan değiştirdik. Yani karar senin.

5. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    göğüs çalışırken arka kol sırt çalışırken öl kol çok net ve açık bir şekilde isteksizde olsa çalışıyor, sen göğüs sırttan sonraki gün öl kol veya arka kol giriceğin zaman zaten dinlenmeyen adeleyi tekrar çalıştırıcaksın ondan sonra benim kollarım niye gelişmiyor diye yeni bir konu açarsın

6. Anıl Özmerdivenli

Anıl Özmerdivenli Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Push pull legs tarzı çalışın. Sadece siz değil forumdaki tüm arkadaslar için. En etkili program olduğunu çalışmalar da gösteriyor. 4 gün antrenman yapıyoruz genelde. Ilk gun push ikinci gun pull üçüncü legs dördüncü gün de kendinizde nereyi eksik hissediyorsanız oraya yönelin.

7. Fırında_Sütlaç

Fırında_Sütlaç Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    38
    bilgilerimizi geliştirmek maksadıyla bir eleştiride bulunmak istiyorum.
    göğüs çalışırken yardımcı kas grubu olarak arka kol ve ön omuz etkin bir şekilde çalışır. söylediğinden yola çıkarak göğüs çalıştıktan sonra ne omuz ne de arka kol girmemiz gerekir. fakat ben yardımcı bölgelerin ertesi gün çalışamayacak kadar yırtıldığını ve yeterince onarılamadığını düşünmüyorum. misal olarak ben omuz çalıştıktan sonraki gün göğüs arka kol girerim.

8. DEVİL06angel

DEVİL06angel Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Valla ben kendimden örnek vermem gerekir ise PPL ye başladım ve inanılmaz iyi geliyor bana. Sana da öneririm. Ben bir çok kişinin yaptıgı gibi İTME - ÇEKME- BACAK yerine İtme-Bacak-çekme-İtme+Çekme-BACAK ve dönüşüm uyguluyorum. Araya Bacak koymamaın sbebei çalışan üst Vücut kısmına 1 gün veriiyorum.

9. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    üst göğüs çalışırken omuz bölgesinin tamamı etkileniyor neredeyse, örnek vermek gerekirse incline bench press olan bazı programlarda dumbell press veya overhead press bile eklenmiyor , omuz ciddi anlamda çalışıyor göğüsle beraber, arka kol ufak bir kas grubu o pek etkilenmeyebilir dediğiniz gibi ama omuz için sanmıyorum hocam

Sayfayı Paylaş