Göğüs-Kalp ağrısı ve Kardiyo

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve fatiko15 tarafından 6 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar merhaba 3 yıllık sporcuyum.Bugüne kadar hep ağırlık çalıştım toplamda yaptığım kardiyo antremanı 15i geçmez.Son 3 haftadır göğüsümde bıçak saplanır gibi bir ağrı var,ve kalp atışını gayet iyi içimde hissediyorum.Korkmaya başladım.Evdeyken bile öyle.Reflü ve öksürük var bende.Karnım sürekli gazlı ve şiş.Doktor bu gazın diyaframa bası yaparak bu ağrıya sebeb olabileceğini söyledi.Gastrolojiye ve akciğer filmine gittim.Akciğerim normal cıktı.Filmde kalp de normal boyutta dedi.Ben kormaya basladım.Acaba ben büyüdükçe kalbim yetmemeye mi başlıyor vücuda ? Cuma günü definasyona baslayacatım kardiyo da ekleyerek.Kalbimi nasıl eskisi gibi güçlendirebilirim ? Nasıl dengelerim vücudumla ?

2. okan1997

okan1997 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Kardeşim kalp ile alakalı hangi tetkikleri yaptın ?

3. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Kardiyolojiy salı gunu için randevu aldım gidicem Allahın izni ile.Bende reflü var.Antremanda sırt için karına çekiş hareketi yaparken birden göğüsüm daha çok ağrımaya başladı.Az ağrıyordu önceden.Ben o an şüphelendim nefes darlığı filan oluyordu bazen.Akciğer filmi çektirdim normal çıktı kalp boyutu da normaldi.Karnım sürekli şiş oldugu için dün gastrolojie gittim kamera soktular.Bende reflü oldugunu söylediler.Ama bende hala göğüs ağrısı var ve bazen ciddi ciddi kalp atışlarımı hissediyorum içimde.Bende korktum ve sporu bıraktım.Salı gunu kardiyolojiye gidicem.Ama doktora göre ve birçok kişiye göre reflü göğüs ağrısına sebeb olabiliyormus ve kalp krizini taklit edebiliyormus.

4. BAYBGR

BAYBGR Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    BodyBulding
    Yer:
    Kocaeli
    Bende 3 aydır definasyondayım 3 hafta önceye kadar bendede aynısı oluyordu fakat nefes darlığı yaşamadım o senin ağrılar girdiği anda bilinç altının büyütebildiği sonuçlardan olabilir bence o anda biraz daha sakin davranıp daha dikkatli olmalısın. Eğer ağrılar 1 haftayı geçecek süredir devam ederse o zaman mutlakaa başka doktorlara giderek başka sonuçlar al biliyorsun ki doktorlarda yanılabiliyor.

5. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Bende nefes darlığı bu ağrıdan önce başlamıştı.Nefes darlığı derken ara sıra böyle çok rahat nefes alamama şeklinde oluyordu.2-3 haftadır da göğüsümde bıçak batarcasına bir ağrı var.Mesela az önce uzandım uyumak için.Kalp atışlarımı başımda hissediyorum.Mesela kalp 1 kere atıyor, sonra sanki başıma sinyal gelirmiş gibi başımda da bir atma oluyor.Bu şekilde oldu.Ben gene korktum uyumaktan vazgectim.En yakın zamanda kardiolojiye gidicem.Senin ağrın nasıldı anlatırmısın ?

6. BAYBGR

BAYBGR Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    BodyBulding
    Yer:
    Kocaeli
    Bende göğsüme bıçak saplanır gibi oluyor ama 3 gün sürdü bir ara kalp çarpıntısı olmuştu ama ama doktora gitme ihtiyacı duymadım açıkçası veya o kadar şüphe duymadım bu konuda diyebilirim ama şuan bazen otururken kursta arada sırada kalp çarpıntısı oyle bir oluyor ki boyle deprem oldu sanıyorum tabi bu önceden ağır kardio antremanlarında daha sık yaşadığım bir olaydı şimdi 5 kg verme ihtiyacım oldugundan dolayı fazla kasmıyorum kendimi birde uyuma düzenin çok önemli birde uyuma düzenine bir ayar çekmeli ve vücuduna çok çok zorlamamanı tavsiye ederim veya gündelik besin değerlerini mutlaka karşıla kilo vermek boğazını herşeye kapatıp hiçbirşey yememezlik etmemelisin (BENCE)

7. dr-ozgurys

dr-ozgurys Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Grafi hiçbirşeyi belli etmez EKG çekilmesi lazım. Ayrıca kardiyak sorunlar bıçak saplanır gibi ve bölgesel olmaz daha göğüse yayılan şeyler olur. Dedikleri gibi reflü yapabilir bu ağrıyı amabir EKG'ye bakmakta fayda var ayrıca kalp hızınızı ölçerek antreman yapın. (220-yaş)*0,8 i geçmesin kalp hızınız.

okan1997 bunu beğendi.
  8. okan1997

okan1997 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Kardeşim fazla takma derim bende psikolojik soruna dönüşebilir sıkıntın bendede çarpıntı şikayeti vardı mitral kapak problasusu çıktı panik atağa çevirdi kalbinde ciddi birşey olmasa bile ruhsal olarak ciddi boyutlara dönüşür.Arkadaşın dediği gibi sadece grafi birşey belli etmez benim tavsiyem gtimişken birde efor testi yaptırman.

9. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    EKG yaptılar.Dün gittim.Beni yatırıp vucuduma birseyler yapıstırdılar ve bir kkagıt cıktı cizgili.Doktor baktı normal dedi.Sonra sırtımı göğüsümü dinledi ben nefes alırken.Sonra ağzıma gözüme baktı.Birseyin yo dedi.Ozaman benim göğüsümde neden ağrı var ? dedim.Yuzlerce farlı nedeni olabilir dedi.Sonra tansiyonuma baktırdım. 134/80 cıktı.Nabızmıdır kalp atısımıdır bilemem o da 89 cıktı.

10. okan1997

okan1997 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Kardeşim bende reflüden olabileceği kanaatindeyim artık sıkışma yapabiliyor 89 gene iyi benim 130 140 larda cıkıyo heyecanla birlikte kalbim tansiyon ölçerken

11. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Allah yardımcımız olsun.Panik atakta ne varsa belirtiler bende de oldu.Sporda aniden gogusum sıkıstı ve ölücem sandım.O ana kadar onu hic dusunmemistim.Ben ölüyorum dedim.Gece yatarken hep ölümü düşündüm.Panik atak belirtilerini araştırdım.Çok benzer

Sayfayı Paylaş