Göğüs Hareketleri-1.97 BOY

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve DeathDay77 tarafından 24 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. DeathDay77

DeathDay77 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Evet ben mehmet yaşım 17 ve bu spora başlayalı 8.5 9 ay gibi bir süre oldu.. Beni bu spora başlatan yüksek kilolarimdi herneyse.Arkadaşlarım -abilerim benim boyum normalinden çok uzun ve iri yapılı büyük kemikli biriyim.Yani ölçüm yaptirdigimda 2 sene önce kalsiyum magnezyum çinko falan normalin 2 katı gibi birşeydi.Ama sıkntı olmaz dediler.1.97 boyum var ve malum kollarda uzun.Özellikle güçlü olduğuma inaniyorum ama bench press te 70 kg zor çıkıyor 2 3 tekrar diğeri hep yardımlı kollarmın uzunluğundan kaynaklandığını düşünüyorum.Kol gününde veya başka bi antrenmanda nerdeyse yıllardan beri yapan sporcuların gücünde olduğumun kanaatindeyim.Ama nedense itme hareketlerinde afallıyorum omuz presste de aynı şekilde.Cevaplarinizi bekliyorm.

2. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    kol uzunluğu etkiler doğru , sen de deadlift'te daha iyi olursun kolun uzunsa. :)

3. DeathDay77

DeathDay77 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    evet doğru.Deadliftim iyi benim için yeterli olmasada.Peki bunun bi çaresi yok yani bench press te zaten göğsümün yandığını hissedemiyorum.Cabble fly gibi diğer hareketlerle yetineceğiz artık bakalım

4. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    göğsünün çalıştığını hissetmiyorsan bu formla ilgilidir daha çok , kol uzunluğunun bu konuda pek etkisi olmaz.

5. DeathDay77

DeathDay77 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hayır bench presste veya herhangi bir harekette tamamını düzgün yaptığımdan eminim.Sadece bench press göğsüme vurmuyor yani hocalar girdiğinde yandığını söylüyor ve bariz şişiyor demek ki banaa bu hareket uygun değil diğer hareketlerde göğsüm yanıyor şişiyor herneyse işte bench press bana uygun değil demek ki napalım :))

Sayfayı Paylaş