Göğüs gelişimi yavaşladı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve EvenYou tarafından 2 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. EvenYou

EvenYou Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ağırlığı arttırmama rağmen beslenmeme dikkat etmeme rağmen göğüs gelişimi durdu gibi bir şey 5 aydır evde yapıyorum bu sporu haftada 3 gün spor yapıyorum örn . pzt göğüs sonra çrş -başka bölge - cuma başka bölge - pazar göğüs yani 6 gün mola vermiş oluyorum ben şöyle bir şey düşündüm pazartesi göğüüs ve biceps yaptıktan sonra 3 gün sonra şınav çeksem setlerle göğüs gelişimini arttırırmı

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Bench pressi kaç kilo kaç tekrar yapıyorsun, boyun, kilon, yağ oranın kaç? Kilo alımı devam ediyor mu?

Ckavustran bunu beğendi.
  3. s1nanozk

s1nanozk Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Bölgeler arası çok fazla gün arası vermemeye bak, bir de kaç kiloyla kaç set yapıyorsun? Bir de sürekli aynı programı uygulamak da gelişimi durdurabiliyor.

4. Haalz

Haalz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    sana bişi sorucam. imzanda verdiğin programlar genelde squat ağırlıklı oluyor. stronglifts mesela. şimdi squatımı 20 kilo arttırdım kol ölçüm hala aynı. şimdi bende şöyle düşündüm. acaba squatta kiloyu aynı tutmak şartıyla olayı şöyle yapabilir miyiz ?
    örneğin stronglitfte her gün squat yapılıyo ya bunun yerine her gün bench yapsak olmaz mı ?

5. EvenYou

EvenYou Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    9,5 kilo ile bench press 9,5 kilo ile fly 9,5 kilo ile incline press boy 1.77 kilo 58 yağ oranı yüzde 7-10 arasıdır tahminimce kilo alımıda evet alabiliyorum

6. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    9.5 kiloyla bench press mi? Bir yanlışın olmasın, barın boş ağırlığı bile bundan fazladır. Bu bara taktığın ağırlık mı? Bar kaç kilo?
    Olabilir ama o zaman yaptığın stronglifts olmaz, kendi programını üretmiş olursun. Şöyle bir program düşünüyorsun sanırım A-Bench press+Overhead press+Deadlift B-Bench press+Squat+Barbell row...Şöyle bir durum var, bench presste de squatta da başlangıçta her antrenmanda ağırlık arttırabilirsin ancak bench pressin hızı squattan çok daha erken kesilecektir. Çünkü squat vücudun çok daha güçlü kaslarını çalıştırır ve her antrenmanda yapılacak başlangıçta 5er kiloluk sonra 2-2,5 kiloluk yükselişler bu sayede uzun süre devam edebilir çünkü bu kadar büyük kas gruplarına 2-2,5 kg eklemek mikroyükleme anlamına gelir, zor değildir, uzun süre devam ettirilebilir. Bench presste ise 2-2,5 kg arttırmak demek daha küçük kaslar çalıştığı için daha büyük bir yükleme anlamına gelir. Bu artışı haftada 3 defa yapabilmek kısa süre içinde imkansızlaşacaktır. Durum bu olunca zaten bench presste ilerleyebilmek için haftada 3'ten 4-5 günde 1'e inmen ve orijinal programa dönüş yapman gerekecektir. Bunu yaptığında bench pressine kıyasla oldukça geri kalmış bir squatın olacak. İyi fikir değil.

Ayrıca squatı sadece bacak hareketi olarak düşünme. Haftada 3 gün squat aynı zamanda core bölgesindeki kaslarını da çalıştırır, bu deadliftte de daha yüksek ağırlıklar kaldırabilmek anlamına gelir. Daha yüksek deadlift daha güçlü sırt demektir, daha güçlü sırt daha güçlü bench press anlamına gelir (öyle değil gibi gözükse de bench presste sırt da çalışır). O yüzden hiç programın dengesini bozma bence. Haftada 3 defa bench press istiyorsan Allpro daha iyi bir seçim olacaktır.

Created By Loss bunu beğendi.
  7. EvenYou

EvenYou Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Dambıl ile çalşıyorum tek kolda 9,5 yanlış olmasın dambıl bench press dambıl fly

8. dalgarome

dalgarome Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    ben maksimum 30+bar olarak yapabiliyorum 3. ayım ama sonularda altında kalıyorum hep :D güldüğüme bakma moralim aşırı bozuk

9. ogulcan_karaman

ogulcan_karaman Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    Her hafta ilk setine önceki hafta ikinci sette ne giriyosan onla başlamayı dene güç artışını kendin göreceksin zaten

10. EvenYou

EvenYou Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevabın için sağol dediğini anlamadım ama ben 4 setide 9.5-10 kiloyla yapıyorum dalgarome bir de bende 5 aylık yapıyorum yeniyim ama şöyle bir tavsiye eğer istersen kaldırabileceğin max ağırlık ile yap altında kalmamak için 2-3 kilo azaltabilisin nizami yapmak çok önemli bence

11. plajyolu.41

plajyolu.41 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Yaptığın hareketleri değiştir.Farklılık yarat.Kasların şaşırsın

12. EvenYou

EvenYou Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları: