GÖRÜŞLERİNİZE İHTİYACIM VAR LÜTFEN OKUYUN...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve 321Ali321 tarafından 13 Mayıs 2020 başlatılmıştır.

SİZCE NE KADAR DA DAHA FAZLA GELİŞEBİLİRİM

1. BESLENME İLE SPOR ORANTILI MIDIR=

oy sayısı 2
    100,0%
  2. BESLENMESİZ SPOR OLUR MU?

oy sayısı 0
    0,0%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. 321Ali321

321Ali321 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba abilerim ve ablalarım ve kardeşlerim. Öncelikle kendimden bahsedeyim. 1.75 boy, 62 kiloya sahibim ve %7 yağ oranım var. Yaklaşık 1.5 ay önce kol çalışmaya başladım. Diğer taraflarım içinde spor yapmaktayım ama bu yazımda kol için konuşmak istedim. Her ay kendime program yapıyorum. Geçen ayki programım şöyleydi:
    25 şınav
    25 incline
    Bunları sabah öğlen akşam yapmak üzere bir günde toplam 150 şınav çekiyordum. Her hafta arttırıyordum. En sonunda 40 şınav 40 inciline'ye günde 240 şınava ulaştım. 2. haftadan itibaren ise 8kg lik dambılları kaldırdım(sabah ve akşam olmak üzere) o da şöyledir:
    15 sağ/ 15 sol 15 yandan açma(iki dambılı alıp yanlara açıyorum)
    En sonunda 30 sol 30 sağ 30 yandan açmaya ulaştım.
    3 gün yapıp 1 gün dinleniyordum ve 2 defa bu kombini yaptığımda diğer bir haftaya geçiyordum.
    Spordan önce 30 cm olan kolum 1 ay sonra 32cm e ulaştı.
    Ardından 2 gün dinlendim ve yeni bir program yaptım.
    40 şınav
    10 diamond şınav
    Diamond'ta zorlanmıştım ilk gün olduğu için o yüzden az yapmak istedim.Şuan 2.haftadayım ve 40 şınav 20 diamod yapmaya başladım. Aynı şekilde yine sabah öğlen akşam yapmaktayım. Ve dambılları her hafta arttırarak çalışmalarıma devam etmekteyim.
    Beslenme konusuna gelirsek öyle düzenli bir beslenme programım yok. Sabah kahvaltımı yapıp, öğlen yemeğimi, akşam da yemeğimi yiyip televizyon karşısında çubuk kraker yiyorum 1 paket 2 saat sonra da yatıyorum.
    Sizden de tavsiye bekliyorum beslenme ile kaslarımın daha çok şişeceği söyleniyor ancak ben bunu bildiğim halde sağlıklı kilo alamıyorum. Sabit 62 de kaldım. 65 olmak istiyorum nasıl bir beslenme programı uygulayabilirim.(Yağlı şeyler yemiyorum)

2. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    Yağlı şeyler ye.
    Abuk subuk programlar yapma.
    Diamond yaptığını sandığın şınav gerçek şınav değil. Videosunu at yorumlayalım. Kimse bu sürede nizami 20 diamond çekemez. Muhtemelen normal şınav formun da ziyafesiyle sıkıntılı ve omzunu kronik sakatlığa götürüyorsun.
    Yaptığın hareketler kol hareketi değil, bunu da bilmeni isterim.

3. 321Ali321

321Ali321 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    --- Mesaj birleştirildi, 17 Mayıs 2020 ---
    Şöyle ki ben 20 diamond tekte çekmiyorum bölüyorum 10 a 10 diye o yüzden kolaylikla çekebiliyorum. O zaman hangi kol hareketlerini yapmalıyım?

4. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    Diamond şınavına devam et.

Alincoln bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş