Futbolcu Antrenman Programı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Alirizatahir tarafından 2 Kasım 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Alirizatahir

Alirizatahir Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese selamlar hocalarıma arkadaslarıma kardeslerıme..11 yıldır futbol oynuyorum yasım 21.. 2 senedırde profesyonel olarak futbol oynuyorum..29 nısan 2007 de macta kasık sakatlıgı yasadım ve o tarıhten berı spordan uzagım..Sakatlıgım su anda gectı ama ben bu sure zarfında hala antrenman yaparmıs gıbı yedıgım ıcın yaklasık 9 kılo aldım..66 dan 75 kıloya yukseldım boyum 178...Aslında benım ıcın ıyıde oldu ıdeal kılom 71 en azından ben boyle ıstıyorum..Onumde hazırana kadar 8 aylık bır sure var..Bu sure ıcerısınde 4 kılo fazlamdan kurtulup aynı zamanda kasları forma sokmak ıstıyorum..Cunku sımdıden bır kuluple anlastım ve benı hazır ıstıyorlar..Calısacagımdan suphenız olmasın..Nasıl bır antrenman programı uygulamam gerekır yardımcı olurmusunuz..Biraz gobek yaptım ondan kurtulmam lazım :((( Not duseyım kapamadan salon calısmalarıyla ılgılı altyapım var kurallar geregı resım koymadım sevgıler..

2. sheva1987

sheva1987 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ankara
    kardes bende futbolcuydum bende bıraktım bi sakatlıktan dolayı sakatlıktan çıkınca olagan şeydır kılo almak..sen body yaparsan agarlaştırır emın ol.ben bu kadarını söyliyim ama ayak çalış mekık çalıs dıyet derım dıyet yapmadan kılo veremezsın yag yakamazsın kardıo yap derım sana ..

3. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    lutfen kurallari okuyun,kisilere nickleri ile hitap edin.

4. Alirizatahir

Alirizatahir Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Saydam forum uyeligimi bitirmem konusunda mail geldi sebebi nedir anlayamadım ??

5. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    biz boyle bir mail gondermedik,ozel mesajdan mail i gonderirseniz,ilgileniriz.

6. bron

bron Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    dead-lift, squat, bench press bu 3 hareketi yap futbolcular için olmazsa olmaz. 3er set yeterli ama hakkıyla yapacaksın kaldırabilecegin max ağırlıklarla. Gittikçe de ağırlıklar artmalı
    Onun dışında koşu antremanları istasyonlar vs...

7. FiratCelik

FiratCelik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Futbolcu Antremanı

Arkadaşlar herkezin hayalleri vardır ve onun için yaşarlar . Tabiki benimde hayalim var buda futbolcu olmak ama hiç kolay olmadıgını biliyorum ya yaş itibariyle biraz kaç kalmısta sayılabilirim konuya söyle gireyim ;

Ben 18 yasındayım boy 1.68 kilo 55 mevkim forvet veya açık .
    1 sene bir takımda A gençlerde antremana cıktım ve çeşitli takımda anlasamazlıklar nedeniyle bıraktım ama yinede suan oynamadıgım halde lisansım var düşmedi yani lisansım . Allah nasip ederse bu yaz eniştemle bir amatör takım kuracaz ve amatör maçlara cıkacaz ( daha öncedende 2 kere amatör maça cıktım ) ama gerçekten fiziği baya zayıf ( benim tarzımdaki tevez 74 kilo örnegin ona göre çok zayıfım). Onun için ben fiziğimi geliştirmek istiyorum ve bir body salonuna yazılcam pazartesi günü . Ama benım asıl istediğim tam bir futbolcu yapısına sahip olmak. Forumda arama yaptım bir arkadaş bu antraman demiş futbolcular için

Asagidaki Fitness programi haftada 2 gün kullaniliyor:
    Makinede BenchPress 2 set (15-12tekrar)
    Dambilla bench press 2 set (12tekrar)
    Makinede Sirt (15-12tekrar)
    Makinede barfiks (12tekrar)
    Makinede yana acis omuz (15-12tekrar)
    Makinede bizeps (15-12tekrar)
    Makinede trizeps (15-12tekrar)
    Makinede bacak press (20 tekrar)

ben 4 günlük body ye yazılacam yazın hiç işim yok futbol antremanlarıda yok sırf bunla ugrasacam resmen kendimi buna verecem sizin yardımlarınızla bu sorunu çözecem İnş .

Gelelim bir baska konuya ;

Ben kendimi bildim bileli top oynardım kücükken çok hızlı ordan giren burdan cıkan esnek biriydim ama zamanla evde çalısmayla falan az kas yaptım ama suan kendimi çok hantal hissediyor örnek vercek gibi olursam eskiden misal messi gibi ordan girip burdan cıkıyordum suan mehmet yıldız moduna girdim resmen bunun kas yapısıyla bir alakası varmı yanlış birşeymi yaptım .Ayaklarımdaki esneklikte gitti ben body salonunda esnekliği geri kazanamka istiyorum misal bileklerimin ronaldinho gibi olmasını istiyorum yani istediğim gibi hareket ettirecem suan hiç öyle değil . Ve bacaklarımı çok açamıyorum kücükken 0 a yakın açardım suan ise hemen acıyor hiç ama hiç açamıyorum futbolculukta o bacakları açmanın cok yararı varmıdır varsa nasıl tekrar eskisi gibi açabilirim .

Ve benım boyum biraz kısa :) ama forumda arastırdım bir arkadaş konu açmıs boy uzatmayla ilgili inş yazın onları deneyeceğim yararlı olur

Ve son bir soru ben kas yaptıgım zaman esnekliğim gidermi hantallasırmıyım ve en az bi 10-15 kilo almam lazım kas ile bunun hantalıga bir etkisi olurmu ..
    Ardakaşlar elimden geldiğince arama yaptım bulabildiklerim bilgileri konu açmamaya çalıstım https://www.bodyforumtr.com/vbforum...-alismasi-tavsiye-t5857.html?highlight=futbol bu konuyu buldum ama tam yanıtları alamadım sorularımı yanıtlarsanız cok sevinirim

8. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    FiratCelik

Başlığınızı ilgili konuyla birleştirdim.
    Aynı konuları aynı başlık altında sürdürelim lütfen, yeni yeni başlıklara gerek yok.

saydam bunu beğendi.
  9. cagkanyuksel

cagkanyuksel Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Graphic Designer
    Yer:
    İstanbul
    Bu ayki men's health dergisinde vardı yanlıs hatırlamıyorsam futbol antremanı die sana o sayfaları bulup fotolarını ceker bureaya koyarım belki işine yarar :)

10. FiratCelik

FiratCelik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sagol hocam

bu arada sorularıma cevap verecek varmı ?

Sayfayı Paylaş