Futbol Güç Kazanmak

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve bilginyilmaz tarafından 16 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. bilginyilmaz

bilginyilmaz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba ben profesyonel bir takımın u-15 katagorisinde oynayan bir futbolcuyum. Hızlıyım ve tekniğim gerçekten iyi ama 2 mücadelede güçsüzüm neler yapabilirim? Neler yapmalıyııım?

2. serdar2

serdar2 Üye

Beğenileri:
    532
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Purchase
    Yer:
    Avusturya
    Eger sadece guc kazanmak istiyorsan, genelde core calismalari yapabilirsin,.

ayrica futbolcularin uyguladigi guc kazanmaya yonelik programlari vardir.

Ornek vericek olursak:

Squat, spint, egimli alanda sprint ve power jumps. Bunlar guc kazandirmaya yonelik calismalardir.

Coentrao, sthammer ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  3. ardaschwarzeneg

ardaschwarzeneg Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    ağırlığın altına girmeden güç kazanamazsın dostum. kendini zorlamadan kuvvet antrenmanı yapmadan en fazla kondisyonunu geliştirirsin, gücün yerinde sayar.

ekleme: tabi bunların hepsini bilinçli yapmak gerektiğini bildiğini varsayıyorum. eklemleri tendonları alıştırımadan ağır girmek eşit sakatlıktır

Son düzenleme: 17 Kasım 2012
  4. brhmcr

brhmcr Guest

Propfesyonel bir takimdasin zaten gerkli idmanlar yaptiriliyordur, Beslenme konusunda da yonlendiriliyorsunuzdur.Zaten agir idmanlariniz oldugundan gidisata birak derim

5. ardaschwarzeneg

ardaschwarzeneg Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18

o işler genelde öyle olmuyor. olsaydı bugün bildiğimiz el üstünde tuttuğumuz ünlü futbol takımlarında üflesen uçacak adamlar yer bulamazlardı. bakınız miroslav stoch bakınız emre çolak. kişinin kendine kalmış birşey biraz. ayrıca dayanıklılık sporu olduğu için de fitness çalışmalarından güçlenmeye vakit kalmaması da normal sayılabilir kişinin altyapısı yoksa ve çok azimle özenle özel bir ağırlık çalışması uygulayacak fırsat yaratamıyorsa güçsüz kalıyorlar yetenekleriyle idare ediyorlar.

6. brhmcr

brhmcr Guest

Cok uzun sure buyuk bir takiminin basketbol takimi altyap[isinda oynamis biri olarak agirlik idmanlarida supplementasyonda saglanmisti. Tecrubem bu yonde.

7. ardaschwarzeneg

ardaschwarzeneg Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    dikkat edersen futboldan örnek verdim. basketbol tamamen farklı bir dünya, ki onun da istisnaları çoktur.

demem o ki bir vgci gibi çalışmadan güç olarak kazanç sağlamak pek mümkün değil arkadaşın durumu için. neyse kolay gelsin.

Sayfayı Paylaş