FUTBOL FİTNESS

Konusu 'Diğer Spor Antrenmanları (Yüzme, Futbol vb)' forumundadır ve Bymasterz tarafından 25 Kasım 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Bymasterz

Bymasterz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    kardeşim bana önerebilecegin program varmı mesela birde beslenmeyi cok iyi uyguluyorum yogun calıştıgım için protein tozu amino asit bcaa glutamin kreatin alıyorum sen ne diyorsun buna mesela okulda oldugum için öglen yemegini okulda yiyorum antreman akşam oluyor antremana 1 saat kala protein bcaa glutami kreatin karıştırıp antremana gidiyorum

2. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
  3. Seja

Seja Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    B
    Birincisi çabukluk die bir tanım yok literatürde dostum onu söliyim sana ikincisi hipertrofi olmayan ve maximal çalışmayan bir kas grubunu uzun süre formda ve sağlıklı tutman imkansızdır insanların kafasını garip şeyler le karışma elbette olimpik kaldirislar sporcunun full body power kapasitesini arttırır ama bunlarında öncelikli olarak yapabilmesi için kas kütlesinin kesitine büyümesi ve maximal kuvvet çalışarak devreye girmeyen motor ünitelerin devreye girmesi ve kullanmadığımız ufak kas gruplarının devreye girmesini amaçlarız ne demek hipertrofi gerekli değil amerikayi yeniden keşfetmeye ne gerek var kas kütlen hipertrofi olmazsa bir kere arter venör oksijen farkın çok olacaktır ve kas kütlen oksijeni doğru olarak kullanamaz aynı zamanda kası kesitine büyültmezsen vücuda laktat birikmeye başladığı zaman kesitine büyümeyen kas kütlesi range of motion larda zorlanacak sakatlanma noktasına gelecektir ..
    --- Mesaj birleştirildi, 18 Aralık 2015 ---
    Kardeşim şöyle düşün kısa mesafe sprinterleri dünyanın en hızlı aerobik güç ve kapasitesi yüksek olan insanlardır vücutlarına baktığında kaslı bir yapıda olduklarını görürsün bu bir tesadüf değildir şunu tkrr tkrr söylüyorum kuvvet antrenmanı olmadan vucutta dayanıklılıkta dahil hiç bir özelliği geliştiremezsin kuvvet antrenmanları tüm antrenmanların babasıdır ve kuvvet antrenmanı olmadan belki bir döngüde dönüp durursun şu anda on sezondasın 1 gün ağırlık 1 gün core antrenmanı yaparsan ard arda günlerde değil musabakayada uzak olsun bu günler sadece koruma olarak yapabilirsin bu antrenmanların şiddetinde ve yoğunluğunda yükseltme yapmamalısın. Gene tkrr edicem vücut geliştirme ve sportif performans çok farklı şeylerdir fitness antrenörlerinin çoğu quadriceps hamstring farkından bir haber ken senin bunlara kendini emanet etmen doğru olmaz ikincisi burdan sana bir program vermem uygun olmaz kime neye göre bir program yazicam senin anaerobik eşiğini bilmeden yada samototip ölçümlerini almadan bunu kimse yapamaz supplement konusuna geldiğimizde senin ne zaman protein aldigin önemli değil bu konuda kendini çok kasma sabah antrenman yapmıyorsan çok hafif bir kahvaltı yap glisemik indexi düşük olsun ki kan şekerin aşırı yükselmesin alacağın destekler gece sen uyurken değerlidir kardeşim vücuda serotonin salgılamadan senin ne zaman ne yediğin çok önemli değildir akşam saat 8 e kdr yeterli miktarda protein alırsan testesteron bunları salgılar ve yeniden yapılanma için uygun hale getirir saygılar...

Son düzenleme: 18 Aralık 2015
  4. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    benim hipertrofiden kastettiğim fitness ya da vücut geliştirmedeki gibiydi , ben hiç kolu +40 cm olan futbolcu görmedim çünkü bu kas kütlesi futbolda performansı düşürür. futbolcu zaten compound egzersizleri yaptığında olması gerektiği kadar hipertrofi alacaktır , yani gidip vücutçu gibi bicep tricep'i izole edip 8-12 set yapmasının hiçbir anlamı yok.

5. Seja

Seja Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bi
    Dostum kuvvet antrenmanı temelleri net belli iste sende bir müsabakada 11 km koşan bir sporcudan 40 cm kol yapamazsın kas kütlen otomatik men atrofi olur zaten bu işlerin bir sırası vardır ve bu temeller değişmezdir bodybuilding çok farklı bir spordur dostum zaten neden hipertrofi yapması gerektiğini sporcu bilimi açısından açıkladım ben saygılar ...

6. Bymasterz

Bymasterz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    S
    Arkadaşlar Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için şimdi konuyu toplayalım neler yapayım neler yapmayım nasıl bir düzen izlemem lazım ağırlık antremanlarında kuvvet kazanmak için az kilo çok tekrarmı yapayım yoksa belirli hareketleri cok kilo az tekrar ilemi yapayım ? :))

Sayfayı Paylaş