FUTBOL FİTNESS

Konusu 'Diğer Spor Antrenmanları (Yüzme, Futbol vb)' forumundadır ve Bymasterz tarafından 25 Kasım 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Bymasterz

Bymasterz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar Merhaba Yaşım 17 Altyapıda oynuyorum ilk önce yeteneğimin oldugunu söylüyorlar ama eksiklerimide söylüyolar eksiklerim bunlar ;
    -Çok Hantalım Yani Top Geldiği Zaman Hızlı Degilim
    -Çabuk Yoruluyorum Yüksek Tempoyu Çıkaramıyorum :(
    -Ayak Bileklerim Orta Seri Çok Seri Değil
    -Arkadan İtirdiklerinde hemen sarsılıyorum omuz omuzada iyi değilim
    -kafa toplarını kaybediyorum zıplama özelliğim zayıf .
    Arkadaşlar bunlar benim eksik yanlarım arkaşlar bunları nasıl geliştiririm bana bi yardımcı olun fitnnes yaparak ?
    2.cisi fitnnes yaparken ısındıktan sonra acma germe yapıyorum çok iyi sıkıntı yok esneklik kaybedermiyim ? dahada ağırlaşırmıyım BOYUM 1.76 KİLOM 70.5
    yağdan kaybetmek istiyorum kas kazanmak istiyorum bana bi yardımcı olun teşekkürler.

2. BisikletciMert

BisikletciMert Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Kondisyon ağırlıklı çalışmalısın saha etrafında 4-5 tur koş sabah koşularına başla her gün 1 km artır pedalda çevir kafa toplarında ise korkma topa kafa vur alışırsın

Bymasterz bunu beğendi.
  3. Bymasterz

Bymasterz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Çok Hantalım Yani Top Geldiği Zaman Hızlı Degilim
    Ayak Bileklerim Orta Seri Çok Seri Değil
    Arkadan İtirdiklerinde hemen sarsılıyorum omuz omuzada iyi değilim
    bunların cevabınıda verirmisin ?

4. BisikletciMert

BisikletciMert Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    1-Top kontrolü çalışmaları yap biri pas veya orta açsın pası tutmaya bak
    2-Baldırlarını çalıştır örnek calf raises
    3-Ağırlık çalıştıkça güçlenirsin

5. Bymasterz

Bymasterz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Anladım Birde Merak ediyorum
    2.cisi fitnnes yaparken ısındıktan sonra acma germe yapıyorum çok iyi sıkıntı yok esneklik kaybedermiyim ? dahada ağırlaşırmıyım BOYUM 1.76 KİLOM 70.5
    yağdan kaybetmek istiyorum kas kazanmak istiyorum bana bi yardımcı olun teşekkürler.

6. BisikletciMert

BisikletciMert Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Esneklik de güç de artar iyi bir antrenmanla bol kardiyo yap bence futbolcuyum şuan kulup arıyorum

7. Bymasterz

Bymasterz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Anladım çok sağol kardeşim ağırlık çalışması bitirdikten sonra 20 dk boyunca 3 dk hızlı koşup 30 saniye dinlenip tekrar 3 dk koşuyorum böle böle 20 dk boyunca kardiyo yapıyorum bakalım inşallah bu sene iyi bir kulube girerim birde kardeş 1.5 kg ayaklara takılan ağırlık aldım koşu bandında öle kardiyo yapsam nasıl olur ?

8. BisikletciMert

BisikletciMert Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Sana şöyle bir şey verem 10 şınav 10 mekik 10 squat 500 m koşu yap 4 kere tekrarla seti

9. Bymasterz

Bymasterz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Anladım o zaman çalışma bitirdikten sonra böyle yapayım kardeş koşarken ağırlık takayımı bacaklarıma ? 1.5 kg

10. BisikletciMert

BisikletciMert Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Yok koşma ağırlıkla baldırlarını kaldir 15-20 tekrardan 2-3 set yap squat çömelme yap bol bol

11. Bymasterz

Bymasterz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Oke Birde Deparla son sürat yokuş yukarı 15 tekrardan 3 set yapsam ney gelişir

12. BisikletciMert

BisikletciMert Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Yok sabahları koşabildiğin kadar koş yeter sahadada sahayı tur at

13. Seja

Seja Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kardeşim merhaba bu saydıklarım farklı farklı konular da gelistirmen gereken özellikler bunları aynı anda gelistirmen mümkün değil iyi bir plan lama içinde düzenli ağırlık antrenmanları yaparak yapmalısın ama bu yapacagin antrenmanlar branşına özgü ve eksiklerini gidermeye yönelik olmalıdır bunun için sana fitness salonlarındaki antrenörler yetersiz kalır profesyonel bir yardım almanı öneririm

14. Bymasterz

Bymasterz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Doğru söylüyorsun kardeşim yaklaşık 5 - 6 aylık bi zamanım var daha neler önerebilirsin düzenli çalışıyorum haftada 3 gün fitnness 5 günde futbol antremanı buda beni yoruyor ve performansım düşüyor toparlanmam uzun sürüyor neler önerirsin bana yardımcı ol bilgilerini paylaşırmısın :)

15. Seja

Seja Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Şu anda on sezondasın hiç bir şey yapamazsın aslında fakat sana tavsiyem müsabakadan 2 gün sonra 1 tane ağırlık ant yap 5 gün antrenman yapıp ta ağırlığa girersen sakatlarsın ağırlık antrenmanı kas kitlen üzerinde zaten tam bir yıkım yapacaktır 3 gün bu antrenmanı yapıp ta nasıl sahada bir performans beklersin bunun belli bir zamanı var off sezon ve sezon öncesi bu çalışmaları yaparsın sezon içinde şiddeti ve yoğunluğu düşürerek kazandığın özelliği korumaya çalışırsın şunu unutma çalışılmayan özellik kaybolur bu dayanıklılık kuvvet power sürat hepsi için gecerli kardeşim sunuda unutma kuvvet her fiziksel özelliğin atasıdır yani ağırlık yapmayan sporcu olamaz ama bununda bir zamanı vardır kafamıza göre yapamayiz

16. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    futbolcunun antrenmanları kas hipertrofisine yönelik olmamalı. patlayıcı kuvvet , esneklik , çeviklik - çabukluk gibi genel atletik performansını artırman gerekiyor. yapman gereken şey compound dediğimiz hareketlere yönelmen en iyisi clean and jerk , snatch , hang clean gibi hareketler ama bunları öğrenmek ve uygulayabilmek zor. bunun dışında squat , deadlift , overhead press , bench press gibi hareketler de yapılmalı. kas kütleni fazla artırmamalısın şu an kilon futbol için normal duruyor , kas kütlen artarsa esnekliğin azalır , ayrıca çevikliğin de kötü yönde etkilenir.

17. Bymasterz

Bymasterz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Çok teşekkürler cevapların ilgin için 3 günlük ağırlık antremanını 1 güne cekeyim geriye kalan 2 günü salonda koşu bandı mekik sınav calışırım öyle iyimi kardeşim :)
    --- Mesaj birleştirildi, 17 Aralık 2015 ---
    Konuya ilgin için teşekkürler evet biraz esnekliğimi kaybettim gibi ama futbolcu hulk var o vücutla nasıl oynuyor hızlı ve cevik ?

18. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    hulk denilen arkadaşın ( tam adını bilmiyorum ) kas kütlesi çok da yüksek sayılmaz , yağ oranı çok düşük bu yüzden kaslı görünüyor.

19. Bymasterz

Bymasterz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    fitness yerine yüzme yapsam evde core (kor) antremanı yapsam kendi vücut ağırlığım ile plank squat felan çeviklik kuvvet saglarmı ? :)

20. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    fayda sağlar evet ama ağırlık çalışsan da iyi olurdu , ikili mücadelelerde zorlandığını yazmışsın bunu çözebilmek için kuvvet kazanman gerekiyor.

Sayfayı Paylaş