FullBody Programım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve umpalabas tarafından 31 Temmuz 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. umpalabas

umpalabas Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşlar merhaba spora başlayalı 2 hafta oldu ve bu 2 hafta benim için alışma dönemi oldu hareketlerde artık formu yavaştan tutturmaya ve ağırlıkları düzgün artırmaya başladım diyebilirim spor geçmişim vardı zaten. Programım uygun mudur acaba sizin görüşlerinizi bekliyorum. Amacım da kaslanıp kilo almak zayıf birisiyim

Bench Press 3x12
    Squat 3x12
    Military Press 3x12
    Lat pull down 3x12
    Machine row 3x12
    Biceps curl 3x8
    triceps pushdown 3x12
    reverse curl 3x8
    barda asılı kalma 3 tekrar 20sn

arkadaşlar program bu şekilde başlangıcta biraz daha az hareket vardı ben 3-4 tane hareket ekledim ve son hale geldi
    ağırlık olayı ise şöyle arkadaşlar örnek olarak:

Bench press 1.set 10kg
    2.set 12.5kg
    3.set 15kg
    4.set 15kg Bütün hareketlerde ağırlığı bu şekilde artırıyorum. Bir hafta boyunca böyle devam ediyor. Haftaya da 1.set 12.5kg'den başlıyor 4.set 17kg'de bitiyor yani her hafta 2.5 kg artırmış oluyorum. Hem güç için hem de hipertrofi için mantıklı olduğunu düşünüyorum. Görüşlerinizi bekliyorum.

2. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    kalfların eksik kalmasın. Bir de calf raise hareketi eklersin. Haftada 3 günde mekik de yapman lazım. Ağırlık arttırmak iyidir. Ama bench press te tahminim 60 kiloya vardıktan sonra her hafta arttırmak mümkün olmuyor. Aslında her harekette böyle. ağırlıklar artınca her hafta yükseltemiyorsun.

3. umpalabas

umpalabas Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Haklısınız eklemeyi unutmuşum calfı
    Ben spora 6 ay gitmeyi düşünüyorum zaten 6 ay boyunca bencdhe 60kgye ulaşıyorum bu programa göre evet 60dan sonra artırmak zor onu biliyorum

4. umpalabas

umpalabas Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
  5. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Yeni başlayan biri için reverse curl'ün gerekli olduğunu düşünmüyorum. Çıkartıp yerine leg curl koysan iyi olur çünkü hamstring hareketin yok. Quadricepslerle birlikte hamstringler de gelişmezse, hemen değil ama ileride, bacağın önü ve arkası arasındaki fark açıldıkça duruş bozukluğu geliştirebilirsin.

Sayfayı Paylaş