Full kardiyo mu yoksa 1 saat kardiyo 1 saat ağırlık mı yapmalıyım?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve MuhammedSC tarafından 20 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. MuhammedSC

MuhammedSC Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Herkese merhabalar, 1 saat kardiyo (15 dakika koşu bandı, 15 dakika bisiklet, 30 dakika uzay) ve 1 saat ağırlık var programımda. 16 Yaşındayım L-Carnitine kullanıyorum. Boyum 1.81 Kilom 96 aşırı kilolu durmuyorum. Sizce 1 buçuk saate yakın kardiyo mu yapmalıyım yoksa bu şekilde daha sağlıklı olurmu. Bu arada spora son zamanlarda pek gidemiyorum ama normalde haftada 3-4 gün gidiyorum.

2. kimyamuh

kimyamuh Üye

Beğenileri:
    111
    Ödül Puanları:
    53
    1.5 saat kardiyo yapmanın sana zararı çok olur. kesinlikle yapma. vücut 30 dk ile 45 dk arasındaki kısımda yağ yakıyor. kardiyo antrenmalarını HIIT şeklinde yap. bilmiyorsan bi araştır. hem vakitten kazandırır hem de daha zevkli. ağırlık antrenmanı yapmadan vücudunu asla şekle sokamazsın. verdiğin kilolar yağlardan gitmez , kaslardan da gider. kaslarını kaybetmemen önemli. yoksa vücudunda kötü yönde değişimler olabilir.kilo vermek amacın olmamalı , kiloyu yağdan vermek amacın olmalı. böylecek verdiğin kilolar daha kalıcı olur.

3. Thesyseng

Thesyseng Üye

Beğenileri:
    782
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    System Engineer
    Yer:
    Istanbul
    1.5 saat kardiyo yerine 19 dakika hiit yapin daha etkili daha faydali olur

Sent from my iPhone using Tapatalk

mali67 bunu beğendi.
  4. PinusNigra

PinusNigra Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci(Tıp)
    1 saat cardio ve 1 saat ağırlık çalışması çok gereksiz ve fazla olur.vücudunu çok strese sokar ve bir süre sonra overtraining olmana bile neden olabilir.tabi burada ağırlığı yüksek şiddette yaptığını düşünüyorum.bunun yerine 25-30 dk orta şiddette cardio veya 15-20 dk hiit cardio ağırlık olarak da programına göre 30-40 dk arası bir çalışma yeterli olur.emin ol bu işte daha fazla yapmak daha fazla kazanç sağlamıyor.gereksiz yere yüksek volumeda ağırlık çalışmanın ve uzun cardio yapmanın cezasını çok çektim.o yüzden sana önerim kesinlikle bu yönde. uzun ve çok yapmaktan öte antrenmanlarında şiddeti artırmaya çalış.

5. MuhammedSC

MuhammedSC Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Rica etsem aranızda bana program hazırlayabilecek birisi varmı ?

6. kular15

kular15 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Ogrencı
    Yer:
    Aydın
    cardio ile agırlık aynı gun yani aynı zaman dılımınde olması verımsız dıye bılıyorum vucut enerjıyı cardıoyamı ayıracak agırlıgamı ?

7. sinancan3671998

sinancan3671998 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    ben de aşırı kilodan şu anki formuma kavuştum kardesim ben her zaman ilk önce ısınma egzersizleri sonra spor sonra yanında soğuk yeşil çay taşı hafif hafif onu yudumlayarak 40 dk falan cardio 20 bisiklet 20 koşu bandı yapabilirsin bence birde müsait sen sabah aç karnına ama 1 tane l carnt. atıp yürüyüşe çıkarsan çok faydası olur çünki vucudunda ne karbonhidrat ne protein olmucak direk yakıcağı şey fazla olan yağların ondan dolayı sabah yürüyüşünü öneririm iyi sporlar..

8. MuhammedSC

MuhammedSC Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    40 Dakika Cardio 40 Dakika ağırlık yapmayı düşünüyorum artık. Yanlız 3 haftadır spora gitmiyorum kilo veremediğim için pek hevesim kalmadı. Bugün inşallah başlayacağım tekrar.

9. fbkdr1234

fbkdr1234 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Varsa imkanın sabah aç karnına 30 40 dakikalık kardiyonu yap. L- carnitine de gerek duymazsın hem. Akşam üzeride antrenmanını bitir yemeğini ye dinlenmeye çekil. Ben bu şekilde yapıyorum.

Sayfayı Paylaş