Full body

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Richarlison tarafından 18 Şubat 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Richarlison

Richarlison Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba arkadaslar full body de super set nasil yapiliyo yag yakimi hizlandirmak icin uygulamayi dusunuyprum surekli

2. heraxles

heraxles Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    28
    yağ yakımı için maksimum hareket lazım. terlemek yağ yakmak değildir. fullbody yaparakta belli bi efor sarfedersin ama bi arabayı sürekli sürmekmi daha fazla benzin harcar dur kalk yapmakmi sürekli olarak bi hareketin kondisyonunu yakalaman ve uzun bi süre bozmadan bunu yapman gerek bisiklet olur yürüme bandı olur merdiven olur.

3. Richarlison

Richarlison Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Bunlari biliyorum ben full body supersetini sordum nasil yapildigini.

4. heraxles

heraxles Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    28
    yazdığın cümleyi bidaha oku istersen yağ yakımı için yazmışsın bende yağ yakımı için daha etkili yöntemler var dedim. süperset demek ard arda karşıt kas gruplarını girmek demektir. biceps yapınca arkasına triceps yaparsın. fullbody demek bir idman süresi içinde tüm adeleleri girmek demektir bu sistem vg ye yeni başlayanlarda adaptasyon ve temel oluşturma amaçlı, çeşitli spor dalları için güç kazanma ve kondisyon amaçlı kullanılır. hem yağ yakımı hem vg için çok daha etkili yöntemler vardır. sen buraya doğru bilgi almayamı geldin yoksa sağda solda gördüklerini öğrenip onları uygulamayamı.

5. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    967
    Ödül Puanları:
    123
    Kompleks desen anlarım da süper setle yağ yakımı arası bağı çıkaramadım.
    Komplekste birbirini takip edebilen 4-5 hareketi arka arkaya yaparak oluşturursun. Misal deadlift, barbell row, clean, overhead press, front squat seçip akış şeklinde yapabilirsin. Oldukça etkili olduğu belirtiliyor.
    Süperseti farklı şekillerde uygularsın. Karşıt, aynı, yada tabiri caizse alakası olmayan grupları ardarda girebilirsin.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. heraxles

heraxles Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    28
    süperset karşıt kas gruplarını ard arda girmektir.
    alakası olmayan adeleleri girmek süperset değildir. fullbodye girer.

Son düzenleme: 18 Şubat 2019
  7. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    967
    Ödül Puanları:
    123
    Süperset ara vermeden 2 farklı hareket seti yapmaktır, illa karşıt olma zorunluluğu yok. Bu bilgileri nereden alıyorsan kaynağını değiştirmende yada güncellemende fayda var.

8. heraxles

heraxles Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    28
    Screenshot_20190218-134825.png
    bunun dışında elli tane kaynak sıralıyımmı buraya ?
    "bu bilgileri nereden alıyorsun kaynağını değiştirmende fayda var" demeden önce biraz sen araştır bence bi kaç kaynağa göz at öğrenirsin belki.

9. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    967
    Ödül Puanları:
    123
    Kaynak olarak Google da çıkan ilk sonucu göstermene şaşırmadım :)
    Ama aramayı birde İngilizce yap bakalım ne gibi farklılıklar göreceksin. Yada gidip tnation, bodybuilding gibi forumlara bak bakalım ne diyor oradakiler. İngilizcen yetersizse yardımcı da olurum sorun değil. Yeter ki broscience tipi cevaplar verme millete.
    https://www.t-nation.com/training/favorite-supersets
    Misal şuradaki örneklere bak bakalım sadece zıt gruplar mı var yoksa birbirini etkilemeyen farklı alternatifler de bulunuyor mu? Okuyup öğrenmek kadar farklı kaynaklara yönelmekte önemli. Buda sana abi (tamamen profiline yazdığın yaşı baz aldım) tavsiyesi olsun.

respect2us.23 bunu beğendi.
  10. Richarlison

Richarlison Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Heraxles ilk konusmayi ogren bir diger yazan arkadasa birde senin yazdigina bak uslubun yanlis supersette yag yakimi maximuma cikiyor onun icin sordum benim actigim konulara mesaj yazma bilgin kendine kalsin

11. heraxles

heraxles Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    28
    tüm türkçe kaynaklar yalnış bi sen doğrusun tamam :D
    ingilizce bilmeyende inanacak adamın superset hakkında yazdığı makaleyi buraya atmış bide ordan bi tane cümle çıkar bakayım "superset alakası olmayan adelelerle yapılabilir" diye tamamını okudum öyle birşey yok. ordaki türkce siteler yabancı kaynaklardan çevirmedir. bodybulding ile ilgili tüm makaleler yabancı kaynaklara bakılarak yazılır zaten :D google saf ya onu oraya baş kısma açıklama diye yerlestirdi o makaleyi yazan tüm sitelerde yalnış bi sen doğrusun okey :D

12. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    967
    Ödül Puanları:
    123
    Hesapların benim olduğunu düşünüyorsan rapor edersin adminler inceler sonuç çıkar sende gelir özür dilersin sıkıntı yok.
    Tamamını okumuş olsan front squat/vertical pull ve Bench press/ farmers walk setlerini görürdün. Ama boşver sen google da en önde çıkan ne olduğu belirsiz yazılara güven. Diğer yanda profesyonel atlet yetiştiren adamların yazdıklarını boşver, bizim vücut yapıp kendini antrenör sananlardan çok bilecek değiller ya...

13. heraxles

heraxles Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    28
    ahahahah kendi kendini yanlışlıyor :D adam zaten supersetin tanimini yapmiyor orda kendi için geliştirdiği favori antrenmanını anlatmış makalenin başını bi oku bakayım :D.

14. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    967
    Ödül Puanları:
    123
    Yorumlamak senin için çok zor farkındayım o yüzden yardımcı olayım. Sen diyorsun ki sadece karşıt kaslarla süper set olur, adam diyor ki bu ikilileri kullanabilirsiniz. Çizim yeteneğim olsa çizerek anlatırdım. Daha basit nasıl anlatılır bilemedim o yüzden daha fazla uğraşmayacağım. Enerjimi sana laf anlatmak için boşa harcamaktansa akşamki antrenmana saklamak daha mantıklı.

15. heraxles

heraxles Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    28
    al buda ingilizce kaynak yüzlerce kaynağa bakabilirsin tonla.
    --- Mesaj birleştirildi, 18 Şubat 2019 ---
    la atiyorum işte kaynak ingilizce,rusca,almanca bi ton kaynak ordan gidipte iki saat araştırıp kişisel bi sistemi atıyorsun buraya al sana temiz kaynak
    Screenshot_20190218-152440.png
    yüzlerce makaleyi oku aynı şeyi okuyacaksın.
    ingilizcen yoksa çevireyim istersen ?

16. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    967
    Ödül Puanları:
    123
    https://www.t-nation.com/training/tip-use-5-types-of-supersets

Daha fazla direnme ve bilmeden sadece Google aramaları ile ahkam kestiğini kabul et kardeş.

Gerçekten eğlendim sayende teşekkürler.

17. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    53
    Süper set iki farklı şekilde de yapılabilir aynı kas grubu yada farklı kas grupları olarak bu tercih meselesidir..
    Süper set yağ yakımını hızlandırabilir bu doğru. Hit kardiyo gibi düşünebilir, bi hareketten diğerine geçerken mola vermediğin için nabız sürekli yüksek kaliyor.
    Full body antrenmanları ciddi kalori yaktırır bu da doğru..

Dracarys17 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş