Full body workout sisteminde programım farklı ama etkili bir şey.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve burningheart tarafından 9 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. burningheart

burningheart Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Programım haftada üç gün uygulanıyor ve tüm vücudu kapsıyor
    1.GÜN 4*8 TEKRAR.
    Squat
    Bench press
    Bent ower row
    Military press
    Barbell curls
    Seated calf raise
    3.GÜN 5*5 TEKRAR.
    Leg press
    Leg curl
    İncline bench press
    Lat puldown
    Upright row
    Dumbell curl
    Triceps push down
    5.GÜN 3*12 TEKRAR
    Squats
    Dumbell bench press
    Chin ups yada underhand pulldown
    Lateral raise
    Standing calf raise
    Dips
    Her idmandan önce yüksek yoğunluklu cardio yapmayı düşünüyorum idmanlardan sonra vakit yada gücüm kalırsa her idmanda karın kası çalışmayı düşünüyorum. Öneri ve tavsiyelerinizi bekliyorum

2. Juan Antonio

Juan Antonio Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    3
    Neredeyse bire bir aynı programlarimiz. Ben 1 gün ara ile yapıyorum. Yani bir hafta 4 bir hafta 3 şeklinde gidiyor. Ayda 14 antrenman. bu fullbody den iyi verim aldığımı söyleyebilirim. daha önce split yapiyordum ve inan bu denli ter atmamistim. (Tabii bundan set arasi süreyi düşürdüm onunda etkisi var) Bu arada bu programla birlikte beslenmen ve uykun çok daha iyi olmalı. Benim izlenimim bu yönde. Başarılar.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Juan Antonio

Juan Antonio Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    3
    bu arada squat'dan sonra deadlift yapmani tavsiye ediyorum. (Hareketi iyice öğrenmeden deneme ve düşük kilo ile yap) yoksa benim gibi 2 gün bel ağrısı cekersin..

4. burningheart

burningheart Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    sizin tekrar ve set sayılarınız nelerdir benimki gibi mi? bende ayda 14 antrenman yapmayı düşündüm fakat okul var şimdi birde işe girme durumlarım var vakit sıkıntı yani
    --- Mesaj birleştirildi, 9 Şubat 2014 ---
    o hareketi açıkcası yapamıyorum kime sorduysam farklı gösterdi videolardada bir şey anlaşılmıyor bazıları önce öne doğru eğilip dizlerden çömeliyor daha sonra bazıları sadece öne doğru eğilip kalkıyor spor salonunda yarışmalara vs katılan biri var onu yakalarsam sorarım hocaya sordugumda sana uygun değil bi iki ay daha bekle riskli falan dedi üstelemedim

5. Juan Antonio

Juan Antonio Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    3
    3x10 şeklinde ( 12-10-8 ) max ağırlığın dörtte biri, yarısı, son sette kendisi şeklinde. Karın idmani ise antrenman sonu enerjime göre değişiyor genelde 50 mekik. Bent-leg raise da 1x25 şeklinde.

6. mrzess

mrzess Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Antrenmanlardan önce yoğun cardio yaparsan antrenmanda tam performans gösteremezsin.Eğer ki yağ yakımına katkısı olsun istiyorsan hareketleri süper set şeklinde yapabilirsin.Ben bir türlü "Total Body Workout" tarzı çalışmalara sıcak bakamıyorum.Hadi biceps,mide gibi küçük kas gruplarını anlıyorum da bacak,sırt gibi büyük kas gruplarını haftada 3 gün çalışmak ne kadar doğru bilmiyorum.Henüz iyileşmeye tamamlanmadan o kası tekrar yormak overtraining'e yol açabilir düşüncesindeyim.

Sayfayı Paylaş