FULL BODY PROGRAMDA KAÇ HAREKET OLMALI ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve bs.kai tarafından 13 Şubat 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. bs.kai

bs.kai Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar bu işte çok yeni değilim ama aklıma sürekli takılan bir soru var bir antrenman programında (fullbody) kaç hareket olmalı ? Sırasıyla
    2 sırt
    3 omuz
    2 göğüs
    1 ön kol arka kol.
    Bacak ayrı gün. Bu şekilde 1.30 dk dinlenme süresi ile 1. Saat 15 dakika sürüyor antrenman. 4x8-10 şeklinde.
    Sizce herhangi bir hareketi değiştirmeli miyim ? 4 ayda ölçü de aldım. Kollarım 30dan 36ya yükseldi omuz 112-120
    Şeklinde oldu ne önerirsiniz

2. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    Omuz küçük kas grubu sayılır. 1 hareket yeterli. 3 saçma sapan bir şey.
    Göğüs 2, sırt 2, omuz 1, ön kol 1, arka kol 1 ideal.

3. Frightos

Frightos Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Her bölgeye 2 hareket toplam 10 hareket ( karin hariç karin olayini kafana gore ayarlarsin) bacagida ayni gün yapmani tavsiye ederim testo salinimi hızlıca basliyor .sadece bacakta squat bir gün yap diger idmanda baska hareket koy yerine bir yap bir yapma yani.

4. NeverRetreat

NeverRetreat Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Ben her bölge için 2 hareket yapıyorum ve 3x10 şeklinde yapıyorum ama genelde seçtiğim hareketler compound olduğu için biceps ve triceps için tek hareket yapıyorum. Ayrıca çalışmaya bacaktan başlamanı öneririm. İlk haftalarda belki zorlanabilirsin ancak vücudun alıştığı zaman daha çok verim almaya başlarsın.

Sayfayı Paylaş