Full Body Program ve Gun sayisi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Beşar tarafından 5 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Beşar

Beşar Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Selamun Aleykum..
    Araniza yeni katilmis bulunmaktayim herkese yaptigi spor ve amacladiklari hedeflerinde basarilar dilerim.
    Oncelikle sunu belirtmek isterim BB ye 3 yil once baslamistim ilkinde 1 ay yaptim vucudu ortaya cikardigimi sanaraktan biraktim 50 kilodan 55 kiloya kalici bi kilo sagladim pro gainer kullanarak bi sonraki sene 1 ay daha gittim sonra maddi yetersizliklerden biraktim.. gecen senede 4 ay gibi bi sure gittim sonra lise bitince memlekette bi kac defa salona gitme sansim oldu sonrasinda stajdi felen derken bizim is yine yalan oldu gecen sene yine yazin bitisinde okullar acilmadan once 1 ay gittim gittim 57 kilodan 62 ye ciktim sonra yine maddi nedenlerden dolayi calismak zorunda kaldim okuldu isti derken vaktim olmadi suan bursum baglandi guc bela idare ediyorum Allah a sukur ama kararliyim ben bu sporu yapicam ve adimi yazicaklar bu alanda unutulmayacak bir koseye Allah izin verirse insallah. Neyse lafi uzatmayacagim yasim 20 boyum 1.75 diye olctu gecende hoca ama elindeki beden olculen metre kisa geldi ona gore olctu pek de inanasim gelmedi eger isterseniz vucudumun yag orani felende olculdu onunda fotografini atabilirim. 08.02.2016 da basladim yeniden BB ye bu ayin 8 inde 1 ay olucak.55 kiloydum ilk basladigimda 2. Haftamda da 58.90 kilo olmustum suanda 60 kilo oldugumu varsayiyorum cabuk toplamak ve psikolejimin yerine gelmesi icin ilk 1 hafta adaptasyon yaptim sonra bolgesele gectim 4 gun gittim 1. Gun gogus/kol 2 haraket 2.gun sirt/arka kol 2haraket 3.gun off 4. gun bacak/omuz 5.gunde triceps/biceps olarak calisiyorum programimdan da anlasilacagi uzere kollarima karsi zaafim var ve bu sekilde de kollarimin buyumesinde cok buyuk verimler aldim sonuc basarili oldu. Ancak kilo almak istedigim icin bolgeselin beni yavas ilerletecegini bildigimden full body seklinde programa gecmek istiyorum bolgesel olarak girdigimde de sacma geliyor goguse giriyorum misal 6 gun sonra tekrar goguse giriyorum ve epey bir zaman var.. yanlis yaptigim veya yanlis dusundugum seyler varsa duzeltirseniz sevinirim. Tekviyelere gelecek olursak oncedende alip kullanamadigim seyler var spora devam edemedigim icin mp glutamin,hard line creatin,premium weider protein tozu,dymatize mass gainer,arjinim 2 porsiyon daha var ve nutrade bcaa ama onlarida duzenli olarak kullanmadim cok fazla yuklenmemek icin protein tozu ve gaineri yeni aldim belki kizabilirsiniz bana hem param yok deyip hemde boyle supplementler aliyorsun diye ama inanin ki o kadar psikolejim bozuldu ki kure bile girmeyi cok dusundum ama Allah korusun hem param yok hemde sagligimi vucuda degisemem ilk 3 hafta protein tozu glutamin arjinin birde bcaa kullandim sonra yavas geldi daha hizli buyumem gerektigini dusundum gainer aldim suan gainer kullaniyorum 3 4 gundur ama bi ise yaramayacaginida bildigimden sadece birine abanmak.istemiyorum o yuzden full bodye baslayacagimdan takviyeleride ona gore siralamak istiyorum. Bi yazida okumustum bi antreman ust vucut bi antreman alt vucut olarak calisirsaniz cok daha iyi verim alirsiniz diyerekten. O yuzden antreman gunlerimi haftalik degil de 1 gun antreman diger gun off olarak istiyorum yani 1 gun ust vucut diger gun off diger gun alt vucut diger gun off.. gibi haftalik olarak bakarsak bi hafta 3 gun diger hafta 4 gun calismis olucam ama arada hep bir gun off olucak.. benim dusuncem soyle bi gun ust vucut calisinca diger gun off olucak oteki gun alt vucut sonra yine off yani ust vucut 3 gun dinlenmis olucak ve kaslar 48 saatte kendini tam anlamiyla toparliyormus diye duymustum bir arkadastan boylelikle benim dedigim sekilde 60 saat olucak ust vucut yada alt vucudun dinlenme suresi. Benim amacim suan icin 75 kilo olmak umarim bu konudaki ciddiyetimi anlamissinizdir insallah siz degerli hocalarim,dostlarim,kardeslerim ayni ciddiyetle bi program cikaririz birlikte ve hedeflerime kisa surede ulasirim insallah. Suan gittigim salonda bi antrenorum yok sadece aletleri kullanabilme sansim var macfitteyim. Gercekten hizli bir sekilde kilo hacim ve kas kutlesi saglayabilecegim bir program lazim onerilerinizi cikaracaginiz programi dort gezle bekliyorum bu arada yurtta kaliyorum beslenmenin onemini biliyorum elimden geldiginin fazlasiyla yapmaya calisiyorum sabahlari rutin olarak 5 yumurta beyazi 2 ucgen peynir bu kalip icinde kutucukta olan bal yesil zeytin ve cay olarak yapiyorum okuldaki yemeklerde de protein agirlikli yiyorum nerdeyse her ogunumde ya bulgur yada pilav yiyorum et agirlikli tavuk balik ne cikarsa artik makarna tuketemiyorum pek cikmiyor ona da cozum bulucam insallah o zaman daha da hizli bi gelisim alicam biliyorum gunde 1 paket makarna bitiriyordum ve gercekten buyuk sonuclar elde ettiriyor insana tabi 1 paket makarna diger ogunlerin haricinde. Lutfen ilgilenirseniz cok ama cok sevinirim..

2. Beşar

Beşar Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Cevap bekliyorum lutfen.

3. Vamos

Vamos Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    bu yazıya cevap zor gelir cok uzun yazmışsın dostum özet geçmeni tavsiye ederim

4. Beşar

Beşar Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Tesekkur ederim haklisinda butun detaylara girmek istedim acikcasi herkesin aciklamasini da dikkate almam gerekli detaya inmedikleri icin ve ustun kuru bi aciklama yaptiklari icin.

Sayfayı Paylaş