Full Body den sonra hangi programı uygulamalıyım ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Turko. tarafından 18 Ağustos 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Turko.

Turko. Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İstanbul
    Selamlar, basliktada gördüğünüz üzere ben yaklaşık 5 aydır Full Body yani Tüm Vücut antrenmanları yapıyorum, bu süre içerisinde çok büyük gelişim kaydettim gerek güç ve büyüme olarak. Fakat bildiğiniz üzere belli bir zamandan sonra artık vücut bu antrenman yöntemine alışıyor ve sana artık katkı saglamiyor, bu yüzden programımı değiştirmem lazım, fakat ne yapmalıyım bilmiyorum. Bazı kişiler "bro-split yap" diyebilir, ( biliyorsunuz gün gün kas gruplarını çalışma antrenmanı ) fakat duyduğum şey natural isen her kas grubunu haftada en az 2 kez calistirman bu yuzden bro-split olurmu olmazmı bilmiyorum, istediğim şey sadece biraz daha "büyümek" kalori yakmak falan değil.

Bir diğer sorum ise, antrenmanlarımı hep superset halinde yaparım fakat edindiğim bir bilgiye göre supersette çok fazla yapılırsa buyumeyi keser dediler, ne önerirsiniz ?

2. theapexguard

theapexguard Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    bende aşağı yukarı dediğin sürelerde fullbody ve push pull legs sistemleri uyguladım. Program artık beni bir yere götürmemeye başladı. Evet güç artıyor fakat büyüme neredeyse olmuyordu. Aşağıya yazdığım programa geçmeni şiddetle tavsiye ederim. Fullbody den sonra sağlam pump almak çok güzel hissettirecek.

Pazartesi : Göğüs - Triceps
    Salı : Sırt - Biceps
    Çarşamba : Omuz - Bacak
    Perşembe - off
    Cuma : Göğüs - Triceps
    Cumartesi : Sırt - Biceps
    Pazar : Off

Turko. bunu beğendi.
  3. Turko.

Turko. Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İstanbul

Teşekkür ederim ilgi ve alakan için, bu programa başlayacağım birkaç gün sonra.

theapexguard bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş