Freelethics ve protein tozu

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve sigmundur tarafından 14 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. sigmundur

sigmundur Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba Arkadaşlar,

Ben 1 haftadır freelethics programına başladım. Workout programına. Aşırı şekilde yağ yakımı oluyor bildiğiniz üzere. Boy:1.80, kilo: 78. Zayıfım ama yan yağlarım var. Şimdi workout yapıyorum ve hacim kazanmak için de protein tozu kullanmak istiyorum. Sizce işe yarar mı yoksa illaki ağırlık mu çalışmam lazım? Ağırlıklı olarak protein alıyorum (ton balığı, lor peyniri). Şeker ve unu kestim. Havim kazanmak ve kas yapmak için protein takviye almak işe yarar mı? Teşekkürler şimdiden.

2. ForeverYoung

ForeverYoung Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Bir taraftan yağlardan kurtularak kilo vermek istiyorsun diğer taraftan da hacim kazanmak. Bu gibi durumlarda ince bir çizgi var. Orayı geçip bir yerlerden sonra yağlarla beraber yanında kaslarından da yemeye başlarsan zararına olur ve bunun da bir yere kadar farkına varamazsın. Bence vücut limitlerine kadar zorlanmadığı sürece protein tozu kullanmak pek gerekli değil hatta ağırlık çalışmalarında bile sıfırdan başlanıyorsa ilk aylarda bu tarz desteklere pek gerek yok vücut kendini idare edebiliyor sonraki dönemlerde ise ister protein tozu şeklinde olsun isterse de diğer alım şekillerinde protein almak gerekiyor. Ben almanı tavsiye etmiyorum evet hacim kazanmak ve kas yapmak için adından da anlaşılacağı üzere takviye almak işe yarar ama önemli olan temel günlük beslenme ve temel çalışma. Lakin hacim için tavsiyem en basitinden kreatine bir bakman teoride kaslarda bir miktar sus tuttuğu için hacim de sağlıyor. Fiyat olarak da protein tozuna oranla çok daha ucuz.

Sayfayı Paylaş