forumdaki pure fitness üyeleri.

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve fitnessist tarafından 2 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. fitnessist

fitnessist Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    evet beyler istanbul forumda ki şubesi de açıldı haftada beş gün 11:00 - 13:00 arası oradayım beklerim.

2. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Nasıl pek fark varmı Marmara ile

3. ak6_aytac

ak6_aytac Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    Tüm forum kullanıcılarına Pure Fitness le ilgili yaşadığım çok ciddi bir problem hakkında bilgi vermek istiyorum.

2011 Eylül ayının son günlerinde 69 Tl aylık üyelik bedeli olan kampanyaya kaydoldum, fakat sadece 4 gün sonra ailevi sebeplerden salona başlayamayacağımı bildirdim ve kapora mahiyetindeki ilk ödememi kredi kartıma geri iade ettiler mail order formunu geri istediğimde o an için yoğun olduklarını daha sonra geri verebileceklerini söylediler bir kez daha işim olduğu için gittiğim marmara forumda kayıt bankosunda arkadaş çok yoğun olduklarını özür dilediklerini söylediler ve bende açıkçası paramı hemen geri yatırdıklarından güvendim. Buraya kadar herşey normal. Fakat tam 5 ay sonra mart ayında kredi kartımdan 69 Tl üyelik aidatı çekildiğini fark ettim, 1 haftadır hiçbir yetkiliye ulaşamadım, dahası benim durumumda başkalarının da olduğunu bizzat bankodakiler söyledi. Eğer ki bu durumu bu hafta içinde çözemezsem savcılığa suç duyurusunda bulunup hakkımı arayacağım, tahmin ediyorumki bu forumu kullanan, o salona giden veya gitmeyi düşünen insanlar olacak tavsiyem iki kere düşünün ve kesinlikle güvenmeyin. Bu olay basit bir yanlışlık olarak geçiştirilemez kesinlikle.

4. cag_a_tay

cag_a_tay Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Sevgili arkadaşlar,

Artık ben ve eşim de Marmara Forum PURE üyesiyiz.

İlk gidişimiz de şöyle bir sıkıntı yaşadık. Akşam saat 8 buçuk gibi gittik. İftar vaktine denk geldi. Bir de Pazar akşamıydı. Ne yazık ki bir tane bile eğitmen yoktu. Sadece resepsiyondaki bayanlar vardı.

Gittim sordum ne iştir diye?

"iftar olması veya Pazar olması umrumda değil. İftar vaktinde, gece kapanışa yakın geldiğimde hoca yardımı olmadan spora başlamak zorunda kalmak için 1000TL' nin üzerinde para vermedim buraya" dedim.

Efendim haklısınız dediler..

Dedim haklıyım ama halen mağdurum...Desklerinin önünde "herkesin 1000 TL' si bizim olmalı" diye bir yazı var..Dedim " herkesin 1000TL' si sizin olacaksa, herkese, her daim o eğitmeni hazır halde tutmak zorundasınız".

Bağırıp çağırmadım ama memnuniyetsizliğimi belirttim. Sonuçta bu sorunun o kızların yüzünden olmadığını da kendilerine belirttim ancak mutsuz bir çift müşteri edindiklerinin altını çizdim.

Binbir özür sonrası ben ve eşim cardio yapmaya başladık. Cardio sırasında kızlardan biri geldi ve dedi ki, çok özür dileriz. Kendimizi affettirmek adına size ve eşinize birer adet PT (Personal Trainer) hediye ediyoruz. (Tek ders)

Bunu niye anlattım?

Acemilik sürecinden geçen, müşteri memnuniyetini ön planda tutmaya çalışan bir organizasyon olma çabasındalar. Bu dönemde bazı yanlışlıklar veya müşteriyi mağdur edecek durumlar olabilir ancak başarılı beşeri ilişkiler ve yapıcı tartışmalar ile her sorunun çözülebileceğini kanıtladılar.

Aranızda sorun yaşayıp çözememiş olanlar da vardır elbet ancak PURE' u tavsiye ediyorum. Ferah bir ortamda, yepyeni aletlerle spor yapmak çok keyifli.

Bu kilo verme dönemimde çoğunlukla cardio ağırlıklı çalışmam gerekecek. Daha sonradan yavaş yavaş, kas kaybetmemek adına az kilo çok tekrar yapacağım VG bölümüne de uğrayacağım. Gerek cardio alanında gerekse VG alanında, hatta cycling, zumba, kickbox v.s. derslerinde spor arkadaşı aradığınız zamanlarda ismim Çağatay..Bağırın..oradaysam gelirim yanınıza :)

Danny Boy bunu beğendi.
  5. cag_a_tay

cag_a_tay Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar aklım karıştı.

Dün gittim PURE' a...Bir hoca eşliğinde tekrar ölçüm yaptırdım. Bu sefer değerler biraz farklı çıktı. Çok da önemli değil. Sonuç itibari ile obezlik derecesinde yağım da var, vücudumda tutulan fazla su da var.

Benim aklımı karıştıran şu oldu.

Bana hoca dedi ki - " Sizin cardionuz en fazla 10 dakika olmalı. Yani 10 dakika tempolu yürüyüş sonrası aletlere geçeceksiniz, yağı ancak öyle yakarsınız..Cardio yaparsanız uzun dönemde zayıflarsınız"

Şimdi bu bana biraz saçma geldi.

Ben 110 kiloyum..Birkaç ay cardio ağırlıklı çalışarak hem su hem de yağdan kurtulmadan aletli fitness' a girmem ne derece doğru?

Hadi her cardio çalışması sonrası kas kaybını en aza indirgemek için az ağırlık ile 3x8 gibi hafif setler şeklinde çalışayim ama sadece on dakikalık tempolu yürüyüş mantıklı gelmedi.

Zaten yağ yakımı için benim kalbimin belli bir BPM aralığında olması gerekmiyor mu?....o aralıkta en iyi yağ yakmayacakmıyım..Zaten on dakikada o ideal BPM' e ulaşmışken ağırlık çalışırsam BPM' i düşürerek nasıl yakacağım bu yağları?

Karar verdim..Personal Trainer almayacağım arkadaşlar.. Biraz para tuzağı gibi geldi bu PT olayı..

Yanlış karar vermemem için lütfen fikrimde haklı olup olmadığımı söyleyin ey üstadlar.

:)

Saygılarımla,
    Çağatay

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:30 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:00 ----------

Not: Bu arada 111 kiloluk vücudum şu şekildedir (Telefon ile çekim olduğu için kalitesidir kusura bakmayın)

http://500px.com/photo/11736041

http://500px.com/photo/11736069

Son düzenleme: 15 Ağustos 2012
  6. vestelevizi

vestelevizi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İST
    Bu tip mekanlardaki eğitimcilerin ekserisinde tecrübe eksikliği var. Genelde genç olmalarından kaynaklanıyor. Tecrübe senelerle gelen bir şey. Bir kısmı da bilgisizlikten yanlış bilgiler verir. Kimlerin spor akademilerine gitmek zorunda kaldığını lise zamanlarından biliriz. Size, akademiye gitmeye mecbur kalanlardan biri denk gelmiş. İşini bilerek yapanlara laf yok.
    Yağ yakımı, ritmik egzersiz ve nefes alış-verişiyle üst seviyelere çıkar. 20dk ile başlayacağınız, 100-120 nabızla seyredeceğiniz, her antremanda +3 dk ilave edeceğiniz = hızlı yürüyüş, hafif koşu, uzay yürüyüşü, bisiklet gibi egzersizleri toplam 40dk yı aşmayacak süreyle yapmanız, akabinde ağırlık çalışmanız fevkalade faydalı olacaktır(sıvı tüketimini unutmayınız)

7. nthere

nthere Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bende 1 yıllık Trump Towers üyeliğimi yaptırdım iş yeri yakınlığından. sabah 7 - 9 arası gitmeyi planlıyorum

Sayfayı Paylaş