Forumda yeniyim yardımlarınızı bekliyorum.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Evren026 tarafından 14 Haziran 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Evren026

Evren026 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba herkese affınıza sığınarak konu açıyorum kuralları çok bilmiyorum şimdiden mağruz görün bugün fitnessa başlayacağım inşallah. Öncesinde 7-8 ay deneyimim oldu ancak bilinçsizce spora başlar başlamaz protein tozu ve aminoasit hapları almaya başlamıştım. Etkili oldu ama kilo veremedim ancak kas kütlem oluşmuştu yağ yakarken bir yandan dengelemiş olabilir iyi durumdaydım omuzlarım hariç bu konuda doğuştan biraz şanssızım olduğu kadar kasıcam artık. Bu durum askerlik çıkana kadar devam etti. Askere gittikten sonra tabiki kısa dönem yaptım spordan oldukça uzak nöbetlerle geçen 6 ayım oldu neticede sporu bırakınca göbek aldı başını gitti askerde yemekler sıkıntılıydı hep kantinden beslendim kiloda aldım şimdi sıfırdan başlamak istiyorum.

1-) Toz ve aminoasite hemen başlamak mantıklı mı yoksa 2-3 ay öncelikli doğal yollarla mı protein almalıyım?

2-) yağ yakmama engel olmayacak ne tür beslenebilirim?

Ancak göbek eritirken kollarım ve üst bölgem zayıflamasın istiyorum.

Yaşım 26 boy 1.94 kilo şuan 107 civarı hedefim eskiden olduğum gibi 94 e düşmek veya kilo takip etmeksizin fit ve sporcu vücut yapısında olmak.

Sorularımda yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Evren026

Evren026 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Kimse yazmıyor bu forumda yeniler üvey evlat muamelesi görüyor sanırım.

3. ITheBossI

ITheBossI Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Hemen başlamaman daha iyi en azından 3 ay doğal bir şekilde beslen ben 5 aydır yapıyorum 2 ay creatin haricinde hiç kullanmadım. 1 ay sonra güzel bi kombin yapmayı düşünüyorum ama :)
    Bu konu hakkında pek bir bilgim yok ama protein ağırlıklı beslenmek gerektiğini biliyorum
    Şeker, tatlı, cips gibi abur cubur şeyleri öncelikle çıkar hayatından. Bölgesel zayıflamak pek mümkün değil ama zayıflasanda pes etmediğin sürece toparlarsın.
    Bu işin temeli devamlılıktır. Günde 1 bilemedin 1 bucuk saatini ayırabilirsin diye tahmin ediyorum :) Ben 47 kilo başladım şuan 65 falan oldum.
    Benimde amacım kilo almak işte :)
    --- Mesaj birleştirildi, 19 Haziran 2017 ---
    https://blog.supplementler.com/uzman-tavsiyeleri/yag-yakarken-kas-yapmak-sehir-efsanesi-mi/ şu konuyada bi göz atarsan iyi olur

4. Evren026

Evren026 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Bilgilerin için teşekkürler hocam attığın konuyada bir bakıyım

Sayfayı Paylaş