Fitnesse devam etmelimiyim ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Gloton tarafından 14 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Gloton

Gloton Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Kayseri
    Ben yaklaşık 1 yıldır az veya çok bu işi yapıyorum, kaslarımda ilerleme oldu, fakat ben yapılı bir insan değilim yani temel yok anayapı yok. kas geliştirirsem sadece kaslarım gelişmiş oluyor yani belki derdimi anlatamadım ama. herneyse etrafımdaki kişiler yüzmeye git veya pilates falan yap diyorlar, vücut geliştirmeye daha fazla ağırlık verirsen ilerde sana hiç yakışmaz falan gibi yorumlar oluyor, malum bende onlara hak veriyorum boy 1,68 bu kadar kısa boylu ve kaslı olmak bir insana hiç yakışmaz. zaten son 2 ayımı kickboxa giderek geçirdim. bu ay nisanda 20 yaşına giriyorum, aslında bu kadar tıfılken spor bile yapmamak lazım gidip öğretmen, doktor falana olmaya çalışmam lazım da, Sizce bu olgulara rağmen devam etmelimiyim ? bir çıkış yolu arıyorum.

2. HouseMafia

HouseMafia Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Aşırı kas yapmak için değil de fit görünmek için devam etmelisin bence. Ayrıca sağlık açısından da yararı olacaktır.

3. Gloton

Gloton Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Kayseri
  4. _BySmhr_

_BySmhr_ Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    aşırı kas ha diyince çıkacak bir şey değil bnu zaten sen de biliyorsundur. bence devam edip fit bir vücuda kavuşmalısın. boyunun kısa olması buna engel değil yani kötü bir görüntü olmaz. öteki türlü hem kısa hem incecik kalıcaksın o daha kötü bence.

5. Gloton

Gloton Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Kayseri
    bilmem, en iyisi bırakıyım anasını satayım, o zaman sonuçta ne yaparsam yapiyim iyi bir görüntüm olmıyacak

6. HouseMafia

HouseMafia Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Salona gitmeyi bırakabilirsin belki ama spor yapmayı bırakmamalısın bence. Eve ufak bir dambıl seti ve barfiks demiri alıp fit bit görüntü için çalışabilirsin.

7. Gloton

Gloton Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Kayseri
    teşekkürler geçen salona gittim, benden daha beter insanların spor yaptığını gördüm içime bir ilham geldi ibret aldım devam edicem, zaten 19 yaşındayım. belki boyumda uzar :D :D

8. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    zaten imkan zaman maddi durum kısıtlı ise fit bir vücuttan öteye gidemezsiniz boy her ne kadar 1.68 de olsa öyle iğrenç diyeceğimiz görüntüye kavuşmak çok zor ayrıca estetik görünmenin boyla bir alakası yok vücut yapısı kötüyse 190 boyundaki adamda çok estetik görünmez ha tabi ülkemizde vg sporu gelişmemiş ve bu konuda bilgili insan sayısı çok çok az haliyle 35 cmlik pazusu olana bile mr olympia gözüyle bakılıyor spor spordur son karar senin ama bence vücut geliştirme sporu yap merak etmene gerek yok fit vücuttan ötesi olmayacaktır zaten geçenlerde yazmıştım dünyanın en estetik vücutlu adamı frank zane bile 1.75 boyundadır

9. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Neden spor yapan bir doktor, öğretmen falan olmayasın onu anlamadım.

10. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    insanlar vg sporu yapanların sadece ağırlık kaldıran kişiler olduğunu bilimle sanatla uğraşmadıklarını sandıklarından olsa gerek misal franco columbu doktordur

zeo64, Savino89 ve doxux bunu beğendi.
  11. Gloton

Gloton Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Kayseri
    O anlamda demedim canım, yani kinayemi deniyor ne deniyor, yoksa spor yan aktivite zaten. benim moralimi bozan boy meselesi, basket falan oyniyimda 2 cm falan uzasın bari tam 170 olalım.
    --- Mesaj birleştirildi, 21 Ocak 2015 ---
    haklısında, bilmiyorum benim boy çok kısa galiba, çok mu kısa sence ? 168-170 cm :D bence çook kısada değil de sadece kısa gibi bir şey galiba

12. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    hayır kısa değil 170 boy orta boy olarak geçer zaten iskandinav ülkelerinde değilseniz sorun yok :)

13. Gloton

Gloton Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Kayseri
    :) değiliz, hocam en son 1 cm uzamıştı, neden bilmiyorum sabah ölçümle akşam ölçüm olayını biliyorum, sabah 171 çıkıyordu, fakat şimdilerde 1 cm geri gitti, mevsimden veya havadan işte oturma şeklinden falan kaynaklanıyor olabilir mi ? aslında 1 cm kısalmadı ölçtüğümde yarım cm kısa çıkıyor yani yinede yarım cm uzamışım, 19 yaşında insanın boyunun uzuyamicanı söylemişlerde eğer böyleyse ben gerçekten basketboll falan oyniyim.

Sayfayı Paylaş