fitness'a gitmeme sebepleri

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Selimhoca tarafından 23 Kasım 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. Selimhoca

Selimhoca Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    İstanbul
    arkadaşlar her şeye zaman var spora yok. neden oluyor sizce bu durum ben fitness hocasıyım. hep öğrencilerim yakınıyor zaman yaratamıyoruz diye. ben de diyorum bilgisayar telefon çok oynama gelirisin zamanın kalır. siz nden fitnessı erteliyorsunuz?? haklı değil miyim??

2. ohnofor

ohnofor Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    eğer günde 8 saat çalışan biriyse gelmemekte haklı olabilir onun kendi tercihidir sonuçta 4-5 saati var onuda evinde geçirmek isteyebilir. fakat öğrenciyse tamamen bahanedir, istersen 3 üniversite oku yine bahanedir. bırakın oda gelmesin, zaten gelse max 3 ay devamlılık sağlar program yazmakla falan uğraşmaya değmez.

3. Selimhoca

Selimhoca Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    İstanbul
    Doğru söüyosun kardeşim de ben üzülüyorum cidden insanlar 8 saat çalışınca asıl fitness yapmalı hele sürekli masa başındaysa vay o omugaların sırt kaslarının haline. gelcek güçlendircek ki fıtık olmasın. ya da evdede spor yapılabilir yani ben program yazmayı dert etmiyorum. seve seve yazıyorum. kaç çocuk büyüdü benim salonda. hepsi kardeşlerimdri. ama merak diyorum yani al dambıl çalış evinde yarım saat..

4. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    8 saatte 10 saatte çalışsa isteyen zaman ayırabiliyor. Sosyal medyada zaman öldürüp sonra off hiç zamanım yok diyenlerin ağzına ıslak tuvalet terliği ile vurasım geliyor. İnsan kendine haftalık 3-4 gün 1.5-2 saat ayıramıyorsa kendini sorgulaması lazım.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Mennisiah

Mennisiah Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Bence bunlar hep bir bahane. Gülü seven dikenine katlanır diye bir söz vardır bildiğniz üzere. Eğer gerçekten amacınız varsa zaten gidersiniz o sporu severek yaparsınız zamanda ayırırsınız yani..

6. caga

caga Üye

Beğenileri:
    155
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Capua
    Hayattaki önceliklerimin değişmiş olması.
    Fiziksel gelişim yapmaya çalışan insanların genelde içi boş bu nedenle dışıyla bir yerlere gelmeye çalışan insanlar olması ve algılanması.
    185 boy sınırının altına olmam ve bunun 2. maddedeki sorunlara direk yol açması.
    Tabi benim görüşlerim bodybuldingi takıntı haline getirmiş olanlar. Ortalama bir fizik gereklidir hep. Göbek olmasın yeter işte o misal.
    Kazancı yok ama vakit alması.
    Öğrenilen bir şeyin olmaması (boks vb e göre)
    Efektif olmaması

7. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    Ben 8 saat çalışıyorum vardiyalı vede, zaman konusundan bir sorun yaşamıyorum, yapacağın en mantıklı antrenman 45 dk 1 saat olması lazımken bazı arkadaşlar ifbb pro gibi 2 saat 3 saat gibi antrenman süresi uzatıyorlar , buda extradan devamlılığı da etkileyebilir zamanla.

8. Pollysad

Pollysad Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    Kişi verdiği emeğin karşılığını alabiliyosa bence devamlılık gelir. Yani aynada isteği doğrultuda bi gelişim var ise. Tabi kim ne kadar emek verir ve karşılığında ne bekler bilemem. Genetiğin önemli olduğunu düşünüyorum. Azim hırs bana genel olarak bahane geliyor. Kişi yerinde sayarsa( bu yerinde sayma elinde olsun/olmasın ) o işe karşı bağlılığını ve inancını yitirecektir.Hayatta bi çok noktada bu kural geçerlidir. Gerçekten iyi bi vucudu olup ta, sporu erken denilebilecek bi seviyede bırakan birini tanımıyor olmamızda bunun bi orneği(bazı nadir etkenlere bağlı istisna olabilir)

9. de517

de517 Üye

Beğenileri:
    270
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Satranç Antrenörü
    ekşide yazar mısın merak ettim?

10. Despa

Despa Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Fransa
    Valla öğrenci olup hem okula gidip hem part time işte çalışıp hem spora giden adam görmedim değil.
    Öğrenci olması duruma göre bahane değildir. Tıp,Hukuk,Mühendislik(Hadi orta zorlukta olsun sınavlar)'te yüksek ortalama(80+) yapmayı geçtim diğer bölümlerde bile bu iş son güne bırakmayla olmaz günlük gerçekten baya bir çalışması gerekir, üniversite derslerine çalışırken zorluk toplam bilginin fazlalığı değil bunların ders ders konu konu kategorize ederek ezberlemek.
    Hele hele "3 üniversite" mübalağanızın gerçekten saçma olduğunu düşünüyorum 3 bölümde 2.0-2.5+ ortalama yapmak için günü gününe iyi bir şekilde çalışmak lazım.(Açıköğretimde durum farklı olabilir bilmiyorum, çünkü genel olarak aldığım duyum örgüne göre kolay olduğu)

Bunun dışında,
    İsteyen insan her türlü vakit ayırır diyebilirim ancak AYIRMIYORSA TEMBEL'dir gibi bir benzetme yanlıştır, her insanın öncelikleri farklıdır.

@Selimhoca
    Hocam size gelince:
    İlk olarak işini hakkıyla yapan her öğretmene saygım sonsuzdur(İster para alsın ister almasın)

Hocam ilk olarak öğrencilerin neden fitness salonuna geldiklerini öğrenin yani amaçları nedir ? Eğer estetik bir vücut elde etmekse(tabi fitness mankenleri gibi değil önce bunu öğretmek gerek :D ) bu sporun gerektirdiklerini yerine getirdiklerinde o vücuda erişebileceklerini empoze edin. Ha öğrenci "vücudumu biraz diri tutayım öyle üçgen bir vücut karın kasları gözüksün falan istemem" derse bu kişi zaten hedefine ulaşmışsa daha da çabalamayacaktır.

İkinci olarak müdahale etmeden salondaki tavırlarını gözlemleyin, bazı arkadaşlar çok zayıf oldukları için veya çok şişman oldukları için salondaki diğer insanlardan utanabiliyor(bazılarında da karakteristik olarak böyle) bu durumu tespit ederseniz öğrenciye özgüven vermelisiniz(yukarıda yazdığım gibi iyi bir vücuda sahip olmanın disiplinli olunursa mümkün olduğundan bahsedin)

Üçüncü olarak ise öğrenciye, antrenman hacminin fazla gelip gelmediği sorun eğer antrenman hacmi öğrenciye çok yüksek geliyorsa biraz düşürün çünkü hiç gelmemek daha kötü. Her insanın günlük yaşadığı olaylar farklı kimisinin çok stresli bir hayatı oluyor haliyle antrenmanda belli bir hacmin üstüne çıkınca bıkıyor.
    Bazı insanlar dışarıdan gül gibi görünür ama içleri harap haldedir, buna maddi sıkıntılar, ailevi problemler, son zamanlarda yaşadığı bir olay sebep olabiliyor.(Ve inanın çok yakın arkadaşı değilseniz bu konuda bir bilginiz olmuyor)

Ha bir insan tipide vardır: Salona geldiğinde dünyayı skt*r eder sadece sporuna odaklanır ve sporunu yapmaktan zevk alır. Bu tip kişiyi de gerekli antrenman hacmini sonuna kadar vereceksiniz son setlerinde gazlayacaksınız.

Tabi bunları özel fitness antrenörü olduğunuzu kabul ederek yazdım. Bir salonda çok fazla kişiden sorumluysanız yapabildiğiniz kadarını yapın.

11. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    insanın kendi tercihi ben öğrenciyim kendimden örnek vermek gerekirsem günde 4 saat civarı boşluğum var ve bu süreyi spora harcıyorum ama hiç sosyal ortamım olmadı... başkası sosyalliği vs de tercih edebilir bense idman bağımlısıyım orası ayrı insanın kendi fikri

Sayfayı Paylaş