Fitness -

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve ahmetgms98 tarafından 29 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ahmetgms98

ahmetgms98 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba arkadaşlar ben 17 yaşındayım burdaki bilgili arkadaşlara (abilere , kardeş vs ) bi kaç sorum olacak okullar kapandıgında yani 2 ay önce falan 105 kiloydum azmettim kardiyo , diyet 90 a indim amacım 80-83 civarında kalmak spor salonuna gitmeyi düşünüyüroum fakat son yılım üniversite sınavına hazırlanmam lazım üniversitede %90 ihtimalle üniversitenin spor salonunda falan başlarım size sorularım şunlar ;
    1- Suan 90 kiloyum 185 boy sizce 80 e inene kadar full kardiyo yapıp sonra mı kas çalışmalıyım ikisini bir arada mı yapmalıyım ? amacım fitness , bodybuilding çünkü hem çok zahmetli hem çok üstüne titremek gerekiyor ama bana kalırsa fitness daha iyi yani şu sporda estetik diyenlerdenim
    2- Kaslanmak için illaki bulk yapıp sonra kilo vermek mi lazım ?
    3- Belli bir süre içersinde 70 kilo biri mi daha iyi gelişme gösterir 90 kilo mu ?
    4- Genetiğimin iyi olup olmadıgını nerden anlarım ?
    http://k1311.hizliresim.com/1h/p/ursj3.gif
    Amacım şu arkadaş gibi olmak :))
    Teşekkürler.
    --- Mesaj birleştirildi, 29 Ağustos 2015 ---
    Not resimdeki arkadaş konuda bulunmayı istemezse hemen kaldırabilirm.

Son düzenleme: 29 Ağustos 2015
  2. torlak

torlak Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    İzmir
    burada çok yararlı bilgiler veren dostlar var yardımcı olacaklardır sana. O fotoğraftaki elaman gibi elbette olursun sabır ve azim gerek. :)

ahmetgms98 bunu beğendi.
  3. ahmetgms98

ahmetgms98 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    İnşallah :)

4. ÖzTürk37

ÖzTürk37 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Kardeşim öncelikle 1.si sana tavsiyem kas çalışmadan sadece diyet yaparsa in düz bi vücudun olur ama kas çalışırsan kaslı düz olursun zayıf insanla bi spor yapan arasındaki fark bu zaten.
    2.si kaslanmak için illa bulka girmene gerek yok ama sen hacim istiyosan bulka girmen gerekli mesela ben yağ oranımı 90 kgdan %7lere düşürmüştüm ama sonra hacim istediğim için bulka girdim o biraz sana kalmış.
    3.sü o tamamen vücud çalışan kişiye bağlıdır
    4.eğer karın kaslarının simetrisi göğüs yapının simetrisi iyisi genetiğin iyidir.
    Son olarak o arkadaşın vücudu normal bi vücud kardeşim Allahın izniyle yaparsın Kolay gelsin:)

Sent from my iPhone using Tapatalk

ahmetgms98 bunu beğendi.
  5. ahmetgms98

ahmetgms98 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    Cevaplar için çok teşekkürler :)

Sayfayı Paylaş