Fitness+Yüzme Yaş 16

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Önerhan tarafından 10 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Bu programda faydalı olur mu ?

1. Olur

75,0%
  2. Olmaz

25,0%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Önerhan

Önerhan Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba,ben 16 yaşındayım ve vücut geliştirme sporunu 13 aydır yapmaktayım.Son 1 ay yüzmeyede başladım haftada 3 gün yüzme 3 gün salon yapıyorum.Ama haftada günler ard arda geliyor ve dinlenmeye az vakit buluyorum.

p.tesi: fitness
    salı: yüzme
    çarşamba: dinlenme
    perşembe: yüzme
    cuma: fitness
    c.tesi: fitness
    pazar: yüzme

yüzmede min. 1,5 km ,salonda ise neredeyse tüm enerjimle çalışıyorum,bu haftalık antrenman programım bana sıkıntı çıkartır mı ? lütfen bilgi verin

2. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    beslenmeye ve uykuya dikkat etmelisin. vücudunu çok fazla yorar, bunun yanında dinlenemez ve yetreli beslenemezsen eklemler, kaslar, sinir sistemi yorulur ve bir yerden patlak verebilir.

Önerhan bunu beğendi.
  3. atahan224

atahan224 Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Yalova
    Her şey sana bağlı antremanda yapacağın hareketleri/çalıştıracağın bölgeleri uyumlu koyarsan neden olmasın. Şundan bahsediyorum küçük kasların dinlenme ve büyük kasların dinlenme sürelerine göre program yapmak beslenmenide buna oranla arttırman lazım tabi patates, pilav ben olsam bunlara abanırdım zaten 13 aydır fitnessle uğraşıyorum diyorsun az çok ne yapman gerektiğini biliyosundur sana tekrar söylemem sıkıcı gelmeye başlayacaktır ama birde okul yönünden bakacak olursan olaya orasını bilemem...

Önerhan bunu beğendi.
  4. Önerhan

Önerhan Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    her işi zaten okul bozuyor

5. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Bence ikisinden birini seç ve ona devam et. Fitness tan geliyorsun ertesi gün kaslara dinlenme vakti vermeden yine çalıştırıyorsun bu gidişle vücut geriler. Zaten okulda varsa çok yoğun olur

Önerhan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş