fitness ve vücut geliştirme çalışmalarında giymek için ayakkabı tavsiyesi...

Konusu 'Antrenman Aksesuar ve Ekipmanları' forumundadır ve hkayac tarafından 2 Şubat 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. hkayac

hkayac Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    istanbul
    Merhaba,
    Tecrübeli arkadaşlar, daha konforlu ve sağlıklı çalışma yapmamıza yardımcı olacak, salonda (nadir de olsa gerektiğinde açık havada koşmak için de) kullanılabilecek ayakkabı önerilerinizi marka ve model (mümkünse fotoğraf) örnekleriyle birlikte paylaşır mısınız?

Piyasada oldukça fazla model var. Bir o kadar da tavsiye yazısı... Ama marka ve model olarak yorumlanmış bilgiye hiç rastlamadım...

2. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    Squat yapmak istiyorsan halter ayakkabı al derim.

hkayac bunu beğendi.
  3. Nuwaze

Nuwaze Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    halter ayakkabısı pahalı geliyor ise (bana pahalı geliyor:)) ne kadar uyduruk olursa olsun düz ve sert tabanlı converse tipi bir ayakkabı almanı tavsiye ederim. Ayağını iyi sarıp yerden kuvvet almanı sağlar. squat ve deadliftte düz taban bir ayakkabı dengeli bir postür için iyi olabilir. tavsiyelerim sadece salon için geçerlidir .bu tarz bir ayakkabıyı koşuda kullanamazsın. yumuşak bir taban olmaması koşuda eklem sağlığın için sıkıntılı olabilir.

Chevq, hkayac ve sergen turaman bunu beğendi.
  4. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    Evet bende aynısını yaptım :Dconverseyide çakma aldım :D

Nuwaze ve hkayac bunu beğendi.
  5. hkayac

hkayac Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    istanbul
    @sergen turaman @Nuwaze önerileriniz için teşekkür ederim. Salonda ki hocam eklemlere daha fazla yük bineceğini ve bunu yumuşaması için şu tarz bir ayakkabı önerdi. Alttaki hava desteklerinin yükü azaltacspını söyledi. Nike Air Max Dynasty.
    tmp_24862-820270-600-1728096847.png

6. deniz13mtal

deniz13mtal Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Anesteziyolojist
    Bizzat ben pazardan 25tl'ye Adidas yeezy bot çakması aldım sert ve dümdüz tabanları var ağırlık çalışması yaparken oldukçada destek oluyor. Daha önce 250tl lik Nike Air maxlar kullanıyordum sporda hem destek olmuyor hemde ayaklarimda ayrıya sebep oluyordu. Ummadık taş baş yararmış. :):)

7. sahinek

sahinek Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    ben mesela göğüs + biceps çalışıyorum sonra da 30 dk. koşu
    hangi ayakbbıyı almam gerekir
    nike training mi yoksa nike run serisi mi daha çok iş görür

8. zenginuyak

zenginuyak Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Marka-model olarak nokta atışı yapmak çok mantıklı bir iş değil. Squat - deadlift gibi hareketler için sert, düz tabanlı, ayağın iyi oturacağı ve ayağı iyi saracak cins bir ayakkabıya ihtiyaç var ancak sert tabanlı bu ayakkabılarla da kardiyoda koşmak meşakkatli olacak, gereksiz yoracak. Bu yüzden bir miktar esneme payı, yumuşaklığa da ihtiyaç olacak. Ayak tipiniz farklı olabilir, postür durumunuz, çalışma yoğunluğunuz vs. bir sürü etmen var, bu yüzden git bu modeli al demek manasız. İhtiyaç olunan genel özellikler belli, buna uygun ayakkabıyı ister mağazadan bul gel ister pazardan. Ben, zamanında flo'da indirime rastlamıştım. 25 liraya abuk bir markanın ayakkabısını aldım. Çok konforlu olduğunu söyleyemem fakat koşarken ve çalışırken işimi görecek kadar iyi.

9. Chevq

Chevq Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    adidasın boost modellerine bakabilirsiniz. %100 boost modelini kullanıyorum gerçekten çok rahat ağırlık çalışırken çok rahat ediyorum
    bazı %80 boost modelleride çok iyi mesela supernova glide 9

Sayfayı Paylaş