Fitness ve Kardiyo ile Ilgili Tavsiyeler

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Kursad Mert tarafından 21 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Kursad Mert

Kursad Mert Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Iyi gunler arkadaslar oncelikle kendimi tanitayim yasim 19 boyum 181 cm kilom 88 forumu uzun suredir takip ediyordum ama fitness a baslamak anca nasip oldu daha dogrusu onceleri arada bir yapip yapip birakiyordum ama bu sefer kesin kararliyim duzenli yapmaya karar verdim 2 haftadir da flexor hocanin verdigi 1. Ay programını yapiyorum simdi sizlere sormak istedigim bazi konular var aslinda cogunun cevabiyla ilgili konular var ama o kadar cok celiskili fikir var ki dogrusunun hangisi oldugunu anlayamadim asagiya maddeler halinde yazacagim yardim ederseniz sevinirim.
    1-) ilk once kilom fazla oldugu icin 1 gun flexor hocanin programi 1 gun kardiyo seklinde calisiyorum bazi arkadaslar sabah ac karnina kardiyo iyi yag yakar diyor bazisi da karbonhidrat almadan yapilmaz kastan da kayip olur diyor en saglikli kardiyo saati ne zamandir bir de kardiyo yapacagim gunler 1 sabah bir aksam kardiyor yapsam fazla mi olur
    2-) Agirlik antrenmanindan sonra sut iciyorum sonra yemek yiyorum bazilari sut icmek iyi diyor bazilari kotu diyor tam olarak ne yapmak lazim bir de kardiyodan sonra da fitness daki gibi yemek yemek gerekir mi ya da ne yapmak gerekir
    3-)Hepimiz biliyoruz ki motivasyon bu sporda cok onemli yer tutuyor ve insan gelistigini gordukce daha da motive oluyor benim sormak istedigim yaklasik kac ay sonra Gelisimimiz gozle gorulur seviyeye ulasir yani mesela benim kollarim suan 36 cm yaklasik ne kadar zaman sonra 40 cmnin uzerine ulasir (tabi biliyorum ki beslenme antrenman genetik gibi bircok faktor var ama tahmini olarak ne kadar surer kolu da oylesine ornek verdim sonucta vucudun her bolgesini gelistirmek gerekiyor)
    4-) Gunde 3 ogun yiyorum her ogunde en az 20 gram protein aliyorum bu yeterli midir 4. Ogunu de eklemem lazim mi bir de her ogun en az kac gram protein almak gerekir
    yardimlariniz icin simdiden cok tesekkurler arkadaslar..:)

2. Recep1970

Recep1970 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba

1- Eğer yağ yakmak istioyrsan hem kardio hem ağırlık calısmalısın , en az kas kaybı içinde ağırlık antremanı sonrası HIIT kardio yapmalısın HIIT kardioyla hem zamandan kazanırsın hemde daha fazla yağ yakarsın , eğer bcaa whey protein tarzı şeyler kullanıyorsan sabah 1 ölçek alıp kardioda yapabilirsin ama sabah kardiosu 30 dk yı gecmemeli yoksa kas yıkımı başlar
    2- Ağırlık antremanından sonra bende kakaolu süt tüketiyorum 2 tane (180ml) ve ben gelişim gördügüm için herhangi bir olumsuz yanını görmedim , kardiodan sonrada öğün tüketmelisin çünkü kaslar yıpranır ve gelişmek için besine ihtiyaç duyarlar
    3- Bu soruya kimse kesin bir cevap veremez , önemli olan senin antremanını disiplinli bir şekilde devam ettirmen , beslenmende azimli olman , zaten bunlara uydugunda bir kaç ay içinde ufak ufak değişim görmeye başlarsın , sana tavsiyem her hafta pazar günü fotoğraflarını çek ve bi hafta öncekiyle karşılaştır bölece daha motive olmuş olursun
    4- gunde 3 ögün x 20 gr protein = 60 gr protein eder , senin alman gereken protein miktarı 88x2.5-3gr , o yuzden oğünlerini 6 ya cıkar günlük en az 170 gr protein al

Basarılar..

Kursad Mert bunu beğendi.
  3. Kursad Mert

Kursad Mert Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    tavsiyelerin icin tesekkurler simdi aklima takilan sey su oldu antrenmandan sonra hiit kardio yapicam peki kardiyo gunlerimde nasil bir yol izlemeliyim protein tozu bcaa tarzi hicbirseyi simdilik kullanmayi dusunmuyorum en azindan birkac ay duzenli yaptiktan sonra baslamayi dusunuyorum yani sabah kahvaltidan sonra mi kosayim ac karnima mi kosayim gunde 2 kardiyo fazla mi olur yoksa zaten antrenmandan sonraki hiit kardiyo yeter de kardiyo gununu off day mi yapmam gerekir motivasyon konusunda da mesela benim oncelikli hedefim 3 ay icerisinde omuz gogus ve sirti en azindan bir sekle sokmak kollari 40 cm veya uzerine getirmek var bu sıkı calismayla ulasilabilecek bir hedef mi yardimlarin icin simdiden tesekkurler

Son düzenleme: 21 Şubat 2015
  4. Recep1970

Recep1970 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    dediğim gibi eğer sabah kas yıkımını önlemek için herhangi bir takviye alabiliyorsan sabah kardiosu daha iyi sonuç verir ama alamıyorum dersen antreman sonrası HIIT kardio daha avantajlı olur
    , ayrıca sabah kardiosu her zaman aç karnına yapılır , günde 1 kardio yapman yeterli olur önemli olan ağırlık antremanlarında kendini zorlaman mesela 13 tekrar bench press yapıcaksın 13. tekrarda artık gögüslerini parçala 1 tekrar daha cıkmıyacak şekilde ağırlık kullan , sadece kardio olan günlerde off day yapabilirsin haftada 4 gün gitmen yeterli olur , önemli olan sadece bi kaç bölgeye yoğunlaşmak değil , vucudunun bütün bölgelerini eşit şekilde çalışmalısın ki estetik görünebilesin özellikle bacak günü çok sağlam çalış etkisini en kısa sürede görürsün

bütün herşey insanın kendi iradesinde biter , sen çabaladıktan sonra ulaşamayacağın hiçbir hedef yoktur , başarılar ..

5. Kursad Mert

Kursad Mert Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Tesekkurler yardimin icin

Sayfayı Paylaş