Fitness ve Besyo

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve BlackMamba24 tarafından 5 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. BlackMamba24

BlackMamba24 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar 3 yıldır fitness yapıyordum. 8 ay önce omzumdan bir sakatlık yaşadım bayram sonrası spora başlamayı ümit ediyorum. Yazın besyo sınavına girmiştim ancak kazanamadım ayağımdan bir sakatlık yaşamıştım.
    Bu sene benim için çok önemli. Parkurda benim hızlı, çevik ve esnek olmam lazım. Ve iyi bir kondisyon gerekiyor. İlk crossfite gideyim diye düşündüm ancak omzum zaten uzun süre sakattı çok iyi bildiğim bir spor değil crossfit o yüzden pek cesaret edemiyorum.
    Haftanın üç günü interval cardio ile birlikte çok ağır olmayacak şekilde idman yapmayı düşünüyorum. Bu idmanların yanında haftada 2 gün yüzmeye giderim.
    İdman öncesi ve sonrası esnemelerinde ne kadar önemli olduğunu gördüm. Ben 85 kilo gitmiştim besyo parkuruna parkurda çok ağır ve hantaldım. Kamyon gibi hareket ediyordum.
    Ayrıca ip de atlayacağım. Bana faydası olacağını tahmin ettiğiniz şeyleri önerir misiniz ?
    İnterval cardio bana yeterli kondisyon kazandırır mı ? Ayrıca hızlanır mıyım cardio ile ?
    Crossfit'in kazandırdığı şeyler arasında benim istediklerim var ama Kocaeli Üni. besyo deneyeceğim, ve Kocaeli'de crossfit'i çok iyi bilen yer yok. İstanbul'da olsam Crossfit 34 veya Balaban bana yardımcı olabilirdi ama şuan seçeneklerim kısıtlı.
    Lütfen konu yanlış yerde ise silmeyin taşıyın, benim için çok önemli. Etrafımda besyoya girmemi hangi spor dalı kolaylaştırır pek bilen yardımcı olan yok. Bu sene son şansım diyebilirim. Lütfen tecrübesi bilgisi olanlar yardımcı olsun.

Benim için önemli olan hız, çeviklik, esneklik, denge ve patlayıcı kuvvet diyebilriim.

Sayfayı Paylaş